Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw stereo lub 5.1 proszę o pomoc!

rapcuch 07 Maj 2010 20:29 3062 25
  • #1 07 Maj 2010 20:29
    rapcuch
    Poziom 9  

Witam!

Mam pewien problem ponieważ zepsuła mi się wieża (nic szczególnego Soniak z końca lat 90tych) była to moja przejściowa wieża na okres zimowy i nadszedł czas żeby kupić coś co ma kopa. Miałem wcześniej zestaw YAMAHA A-700 i ALTUSY 200. Miałem wielki problem z rozmieszczeniem tych kolumn(stały na biurku) bo za wszelką cenę chciałem coś mocnego no i takiego zakupu dokonałem a była to moja pierwsza przygoda w zestawach stereo. Po tym jedna z kolumn stała przy moim uchu( dobrze ze jeszcze słyszę) odechciało mi się wszystkiego! Sprzedałem zestaw i dumałem nad czymś nowym co będzie miało ręce i nogi jeżeli chodzi o odsłuch i miejsce rozmieszczenia. Zastanawiam się nad kolumnami Tonsil Maestro II i jakimś wzmachem Yamahy lub zestawem Logitech z-5500. Słucham muzyki rockowej głownie czasem rap. Kolumny chciałem ustawić po bokach łózka(załączam obrazek pokoju z lotu muchy) tylko nie wiem czy takie ustawienie będzie miało sens gdyż dwie kolumny byly by po mojej lewej stronie i znów kolo się zamyka a jeżeli miałbym zestaw 5.1 to wtedy jakoś bym to przyzwoicie ustawił. Tutaj podaje link do wcześniejszego rozstawienia moich byłych Altusow żeby ukazać jak to mniej więcej wyglądało : http://www.youtube.com/watch?v=O7AzuSZDJ4U . Proszę o jakieś porady na wzmaka i kolumny chce poświęcić +- 1500zł. Pozdrawiam!

Zestaw stereo lub 5.1 proszę o pomoc!

0 25
  • #2 07 Maj 2010 20:45
    wojtek0995
    Poziom 27  

Ja bym Ci polecił nie wielkie kolumny... Wharfedale Diamond 10.2.
    Grają bez przebarwień, bardzo dokładnie, i są dostępne od 800zł ;)
    Bas w nich jak na takie maleństwa, POWALA to fakt.
    Do tego sensowny wzmacniacz... (Może coś z Technicsa, gdy robił końcówki w
    klasie AA ?). Będziesz bardzo zadowolony i NA PEWNO zmieścisz się w budżecie. :D

0
  • #3 07 Maj 2010 20:50
    basstec
    Poziom 34  

Ten zestaw logitecha nie jest zły, jak za tą kasę OK ale na pewno lepiej by zagrały maestro II jednak podłogówki to za wiele na taki pokój.

Ja bym radził zrobić (jak masz taką możliwość) klony totem mite na biureczko bo dobrze grają i są malutkie, jak mało basu to jakiś wooferek do tego poskładać.

0
  • #4 07 Maj 2010 21:30
    dues
    Poziom 28  

Fakt Maestro to za dużo na taki pokój. Ja posiadam Siesty-grają w 15m i jest bardzo dobrze, myślę że i u Ciebie by się sprawdziły a jeśli nie to kierowałbym się w strone monitorów.

0
  • #5 07 Maj 2010 23:22
    rapcuch
    Poziom 9  

Chodzi mi też o moc kolumn nie tylko o jakość i wlasnie chodzi mi o rozstawienie jeżeli chodzi o stereo bo niestety komputer stoi po prawej stronie pokoiku wiec jedna kolumnę miałbym tuż koło ucha ( tak jak to miało miejsce z Altusami ) i tu jest cały mój dylemat czy wybrać mocne 5.1 (Logitech Z-5500) czy stereo ( tylko wtedy jest problem z rozstawieniem ) Wiadomo, że do muzyki lepszy jest zestaw STEREO ale mój pokoik nie pozwala mi na "książkowe" rozstawienie takiego zestawu i jestem w kropce.

0
  • #6 07 Maj 2010 23:53
    basstec
    Poziom 34  

Jak oglądasz dużo filmów czy giercujesz to brał bym logitecha bo gra naprawdę dobrze jak na "kino" w tej cenie. Zaraz się pewnie głosy odezwą tych co nigdy nie słuchali, ja słuchałem i byłem pod wrażeniem. Jak masz możliwość to udaj się do jakiegoś dużego sklepu typu media markt czy saturn tam można posłuchać.

Oczywiście jeżeli będziesz słuchał głównie muzyki z płyt albo flac'ow to polecam iść w stereo. Mówię o flac i płytach bo im lepszy sprzęt tym gorzej mp3 się słucha.

0
  • #7 08 Maj 2010 17:19
    rapcuch
    Poziom 9  

Więc jeżeli stawiacie na stereo (bo i ja bym wolał taki zestaw w zwiazku z tym ze chce sluchac na nim glownie muzyki) polećcie mi jakies zestawiki Wzmacniacz + kolumny, tak żebym mógł je rozsądnie rozstawić po pokoju i żeby miały dobrego kopa (lubie głośno słuchać rock'a). Z góry dzięki!

0
  • #8 08 Maj 2010 22:19
    wojtek0995
    Poziom 27  

Tak jak powiedziałem kilka postów wyżej.
    Wharfedale Diamond 10.2 ciche nie są.
    Idealnie nadają się do rocka, są dokładne i mają szybki bas ;).
    Kilka krotnie przewyższają jakością głośniczki komputerowe,
    z szerokopasmowym głośnikiem, na satelitkę.
    W MediaMarkcie, możesz sobie nawet porównać :).
    Rozstawisz je podobnie jak Altusy i gra gitara ! :D

0
  • #9 09 Maj 2010 02:32
    rapcuch
    Poziom 9  

Dzięki Wojtek właśnie chodzi mi o m.in. takie wypowiedzi! Tylko mam pytanie, czy te kolumienki będą na tym samym poziomie mocy co Logitech Z-5500? Jak nie to proszę o inne propozycje, będę bardzo wdzięczny! Pozdrawiam forumowiczów i zapraszam także innych do udzielenia mi pomocy :)

0
  • #10 09 Maj 2010 11:55
    basstec
    Poziom 34  

Rapcuch - jesteś jednym z tych, który w ogóle nie ma pojęcia co chce. Głośne altusy były złe, kolumny niezłe jakościowo złe bo nie dadzą tylu decybeli. Zdecyduj się czy chcesz bardzo głośno czy dobrze.

0
  • #11 09 Maj 2010 12:14
    rapcuch
    Poziom 9  

basstec - masz po części racje bo jestem niezdecydowany, to fakt. Ogłupiły mnie już te różne dyskusje na temat zestawu Logitecha Z-5500 i stereo. Widzisz Altusy nie były złe, wręcz przeciwnie! Tylko nie miałem gdzie ich postawić, stawianie ich na biurku (tak jak widać na filmiku załączonym przeze mnie) mija się z celem bo po pierwsze są to kolumny podłogowe a po drugie jedna stała mi tuż przy uchu... A mi zależy na czymś co mógłbym logicznie rozstawić i żeby miało lepszą jakość dźwieku(do muzyki) od Logitechów i dobrego kopa. Może teraz będzie Wam łatwiej mi podpowiedzieć bo jestem w kropce...

0
  • #12 09 Maj 2010 12:35
    basstec
    Poziom 34  

Jak zależy Ci na kopie z czegoś, co nie zajmuje miejsca to bierz logitecha. Subwoofer zrobi Ci w pokoju jesień średniowiecza.

0
  • #13 09 Maj 2010 12:38
    rapcuch
    Poziom 9  

No właśnie o to mi chodziło tylko jeszcze chodzi o jakość dźwięku... Żebym słuchał techno, elektro itd to nie zastanawiałbym się nad zakupem tych Z-5500 ale muzyka taka jak rock jest trochę bardziej wymagającym gatunkiem. A co myślicie o Tannoy Mercury M2? Bo słyszałem, że to bardzo dobre monitory tylko nie mogę znaleźć informacji jak stoją z mocą.

0
  • #14 09 Maj 2010 21:12
    wojtek0995
    Poziom 27  

Tannoy Mercury M2 - Moc około 60 w RMS. ;)
    Jedź do jakiegoś sklepu posłuchać różnych kolumn :D.

0
  • #15 12 Maj 2010 22:45
    rapcuch
    Poziom 9  

Hmmm... ostatnie pytanko, z tych monitorów:

- Wharfedale Diamond 10.2.
    - Tannoy Mercury M2
    - Mission M32i

Które z nich mają najlepsze "kopnięcie" i najbardziej nadają się do rock'a? (chyba, że pominąłem jeszcze jakieś ciekawe monitory to proszę o przytoczenie modelu)

Z góry dzięki za odpowiedź!
    Pozdrawiam!

0
  • #16 13 Maj 2010 18:08
    wojtek0995
    Poziom 27  

Mówiąc kopnięcie, masz na myśli... ?
    Jeżeli chodzi o bas, to Diamondy, są strojne na 42-43hz...
    Więc mają całkiem niezłe kopnięcie w tym zakresie.
    Ale do zejścia też nie ma się co przyczepić. ;)

Mission M32i mają lekki dołek w okolicach 1khz.

0
  • #17 15 Maj 2010 17:08
    rapcuch
    Poziom 9  

Dzięki za wszystkie wcześniejsze odpowiedzi i rady. Zdecydowałem się jednak na Missiony M32i. Teraz jeszcze tylko prosiłbym o doradzenie mi jaki wzmacniacz dobrze z nimi współgra :)

0
  • #18 15 Maj 2010 17:13
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 15 Maj 2010 17:24
    rapcuch
    Poziom 9  

Wolałbym jakieś starsze wzmacniacze z lat 80' 90'. Może jakaś Yamaha do ROCK'a?

0
  • #20 16 Maj 2010 22:50
    rapcuch
    Poziom 9  

Panowie proszę o jakieś sugestie w przyszłości chciałbym jeszcze rozszerzyć te missiony m32i o jakis subwoofer aktywny więc chciałbym abyście wzięli pod uwagę taki wzmacniacz do którego mógłbym bez problemu podłączyć sub'a. Z góry dziękuje za pomoc.

0
  • #21 17 Maj 2010 07:48
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 17 Maj 2010 15:50
    rapcuch
    Poziom 9  

A po czym rozpoznać taki subwoofer? I do jakiego wyjścia we wzmacniaczu go podpiąć?

0
  • #23 14 Gru 2010 00:10
    rapcuch
    Poziom 9  

Witam po przerwie,

Chciałbym odświeżyć temat żeby nie zaśmiecać i nie tworzyć nowego.

Po wielkich namysłach zakupiłem w końcu monitory Acoustic Energy Evo One. Podłączone są do amplitunera od wieży wspomnianej wcześniej. I tak się zastanawiam nad zakupem wzmacniacza stereo i właśnie teraz nasuwa się pytanie a mianowicie : Czy odczuję dużą różnice w odsłuchu? Czytałem, że dobrym rozwiązaniem do tych monitorów a zarazem do muzyki rockowej są wzmacniacze marki "Rotel" jeżeli mam rację to poproszę o podpowiedź co do modeli tychże wzmacniaczy, który najlepiej by się sprawdził do muzyki rock'owej i był w przyzwoitej cenie. Oczywiście jeżeli ktoś miał doświadczenie z innymi wzmacniaczami, które spisywały się w tym gatunku muzycznym to również poproszę o sugestie. Z góry dziękuje za odpowiedzi!

A i jeszcze jedno bym zapomniał. Tak się napaliłem na ten subwoofer do stereo, że zakupiłem na allegro Subwoofer Samsung'a 310W, który mi się zepsuł, podejrzewam, że jest to wina bezpiecznika ale nie mogę nigdzie takowego dostać i teraz tylko stoi na szafie... Od razu zniechęciłem się do subwoofer'ów tak więc chcę pozostać przy typowym stereo, to taka ciekawostka ode mnie.

Pozdrawiam!

0
  • #24 14 Gru 2010 21:43
    rapcuch
    Poziom 9  

Panowie, proszę o podpowiedzi, zależy mi na czasie.

Pozdrawiam!

Dodano po 5 [godziny] 38 [minuty]:

Dziekuję za pomoc...

0
  • #25 15 Gru 2010 12:04
    basstec
    Poziom 34  

Powiem Ci, że pogodziłem rzecz nie do pogodzenia :) Kupiłem niedawno amplituner NAD T761, który w stereo gra wyśmienicie, jak dorosły wsmacniacz stereo a podczas oglądania resident evil - afterlife zaprezentował taką skalę dynamiki jakiej dotychczas w domu nie było mi dane słyszeć.

0
  • #26 15 Gru 2010 13:17
    rapcuch
    Poziom 9  

Wolałbym wzmacniacz stereo, chodzi mi głównie o muzykę(rock), nie oglądam filmów i nie gram w gry, więc amplituner w moim przypadku jest zbędny. Tak więc proszę
    o dalsze sugestie. Mój budżet to +- 1000zł.

Pozdrawiam!

0