Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieczkarnia słomy do kombajnu

07 Maj 2010 20:38 15123 10
  • Poziom 16  
    Witam
    Potrzebuje pilnie pomocy do mojego niewielkiego kombajnu jest potrzeba założenia sieczkarni do słomy i teraz trafia się taka tylko mam mały dylemat otóż sieczkarnia zamiast wałka z nożami posiada dwa wałki i długie noże (około 10 na jednym ) ciągnące się po długości wałków. Szczerze mówiąc pierwszy raz spotkałem się z taką sieczkarnia i dla tego mam do was pytanie co sądzicie o sieczkarni tego typu jaka jest różnica między nią a z nożami zapotrzebowanie na moc, jakość i długość cięcia itp . Czy w ogóle opłaca się pakować w ten typ sieczkarni ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Oprócz sieczkarni dostaje napinacze koła pasowe które mają uchwytu pasujące do mojego kombajnu ( właściciel twierdzi że jest to od takiego samego kombajnu co mój ) więc myślę że w kombajnie kiedyś to pracowało tylko ciekawe z jakim efektami ? A by mógł ktoś wyjaśnić dla czego nie nadawał by się do słomy ? Wydaje mi się że zielenina jest dużo cięższa do cięcia od słomy więc nawet jeżeli pierwotnie nie była to sieczkarnia do słomy i ktoś ją przerobił chyba nie było by żadnych problemów czy jednak są jakieś przeciwwskazania ?
  • Poziom 21  
    Dlatego nie jest to sieczkarnia do słomy bo nie ma żadnych noży. Zapomnij też o jakiejkolwiek przeróbce. To się nie nadaje do słomy. Predkość wirowania noży to około 2,5 do 3 tyś obr/min. Przy takich prędkościach wał z nożami musi być wyważony nie tylko statycznie ale i dynamicznie co jest w warunkach domowych absolutnie niewykonalne. Moja rada odpuść sobie ten wynalazek.
  • Poziom 16  
    Kolego a to co jest chyba noże ?
    Ja nie napisałem że chce ją przerobić do kombajnu tylko że już jest do niego przerobiona ( tak twierdzi sprzedający i wszystkie uchwyty, napinacze które do niej są dodatkowo )
  • Moderator Samochody
    Noże, ale bardziej do łamania kruchych łodyg, niż do cięcia. Przy wiotkiej słomie będzie palić paski zamiast ciąć. Szarpak do słomy działa jak kosiarka bijakowa - wirujący wał ze swobodnymi ostrzami przelatującymi pomiędzy tzw. stalnicami.
    To co Ty pokazałeś, to jakiś gniotownik/ rozdrabniacz albo do zielonek, albo do strączków.
  • Poziom 12  
    Kolego pio102201, to jest zmiękczacz pokosów od pokosówki samojezdnej. O nie tnie, tylko powoduje zgniatanie i „wichrowanie” masy zielonej w celu szybszego jej wysychania.
  • Użytkownik usunął konto