Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instrukcje montażu i uruchomienia szlabanów Came - (pl)

VIRUS32 07 Maj 2010 22:30 13916 4
  • #1 07 Maj 2010 22:30
    VIRUS32
    Poziom 24  

Instrukcje montaż i uruchomienia szlabanów Came serii GARD w języku polskim.

G4040-(PL) -automatyczny szlaban drogowy
    G4000-(PL)-automatyczny szlaban drogowy(fundament)
    G12000-(PL)-szlaban drogowy
    G6000-(PL)-szybka bariera drogowa
    G2500-(PL)-szybka bariera drogowa

• #2 14 Mar 2012 15:24
    JawaControl
    Poziom 1  

Instrukcja montażu i uruchomienia szlabanu G4000 nie jest pomocna. Zawiera wyłącznie informacje dostępne od CAME. Liczyłem na porady umożliwiające i pomagające uruchomić szlaban, tymczasem nie otrzymałem nic, czego bym nie miał. To jest tylko instrukcja montażu i podłączenia, z uruchomieniem nie ma wiele wspólnego. Jestem rozczarowany i szukam dalej...

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

Przy uruchomieniu szlabanów CAME sprawdzić czy klucz do odblokowania ramienia nie jest załączony oraz sprawdzić stan bezpieczników. Sprawdzić, czy stan wejść 1-2 (przycisk STOP) jest NC lub DIP-9 OFF (aktywowanie przycisku STOP). Jeśli jest używana fotokomórka jako zabezpieczenie przed zamknięciem bariery w trakcie obecności pojazdu, podłączyć ją do 2-C1 NC; jeśli nie jest używana - wykonać zworkę pomiędzy 2-C1. Jeśli nie jest używana druga linia fotokomórek (podłączana do 2-C5 NO -natychmiastowe zamknięcie- przełączyć DIP8 na ON).
    Mam nadzieję, że powyższe pomoże w razie problemów.

• #3 14 Mar 2012 18:31
    VIRUS32
    Poziom 24  

Informacje zamieszczone w instrukcjach są na tyle wystarczające by osoba uprawniona do montażu tego urządzenia wiedziała co i gdzie podłączyć.Wystarczy czytać ze zrozumieniem.

• #4 28 Lis 2012 11:02
    sigaris
    Poziom 15  

Z tym się nie zgodzę, bo w instrukcji jest błąd podłączania czujek bariery podczerwonej. Samo CAME przyznało się do błędu, ale go nie naprawiają. Czujki należy podłączać zgodnie z instrukcją od czujek a nie od szlabanu.

Załączniki:
  • #5 14 Lip 2013 18:29
    Robert.gda
    Poziom 11  

Witam

Mam problem ze szlabanem G4000 który sterowany jest pętla indukcyjną .
    Mam ustawione przełączniki 1 i 8 do góry i podłączone radio do styków 2i3 a do styków 2-C5 i 2-C1 pętle indukcyjną poprzez SMA który ma dwa przkaźniki .
    SMA ustawiony jest jako instalacja z zaporami jeden z przekaźników jako symulacja fotokomórki czyli gdy pętla zajęta przekaźnik przyciąga a drugi do natychmiastowego zamknięcia z po zamknięciu opada po czasie (t) i tu wydawało by się ze jest wszystko Ok ale szlaban po prostu czasem potrafi przy zamknięciu się ponownie otworzyć i znowu ponownie zamknać i ponownie otworzyć i stanąć u góry .Myślałem że to pętla cos tu szwankuje ale nie patrzyłem na diode od elektroniki szlabanu i na SMA które nic nie robiło.
    Ktoś ma może pomysł co to może być ?
    Może to wina wyważenia bo sprawdzałem to bez ramienia bo nie miałem .