Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator-gwarancja(problem z wydaniem nowego aku)

SeeXTeeN 07 Maj 2010 22:46 9529 18
  • #1 07 Maj 2010 22:46
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Witam, mam taki problem.

Kupiłem w sklepie akumulator, niestety wadliwy. Co 2-3 dni trzeba go ładować. Ładowanie w samochodzie dobre,(zreszta pozyczony aku na czas wymiany kreci super) Nawet gdy go naładuje, i postawie w pokoju, to od samego stania po 3 dniach spada mu napiecie do 11 V. Zdałem go do sklepu gdzie go kupiłem, czekałem 3 tygodnie, a oni go odesłali z dopiskiem, że trzeba było go tylko naładować...;/ Powiedziałem im, że ma stać tam przez weekend(przyszedł w piątek) i że jak w pon napiecie bedzie ponizej 12 V nie podpisze odbioru i bede rzadal wymiany aku.

Znacie jakiś sposób, aby domagać sie sprawnego akumulatora ? Jak im to wytłumaczyć, kiedy oni nie chca słuchać, tylko odsyłaja go do głownego producenta...Jest jakis przepis, dotyczacy takich spraw ? Co poradzicie w tej sytuacji ?

PS. Jeśli to nie odpowiedni dzial, prosze moda o przeniesienie.

1 18
  • #2 07 Maj 2010 22:56
    domellus
    Poziom 29  

Jeśli sklep nie ma podpisanej odpowiedniej umowy o z producentem akumulatora aby mógł rozpatrywać gwarancje to nie wymieni Ci akumulatora na nowy tylko odsyła do zazwyczaj hurtowni z której się zaopatruje w te akumulatory a hurtownia jeśli tez nie ma takiej umowy do producenta który rozpatruje gwarancję uznając ja lub nie. Oczywiście jak każdy w takiej sytuacji chciał byś otrzymać nowy produkt bez wad, lecz niestety jeśli gwarancja nie zostanie uznana to jest tylko i wyłącznie wolą właściciela sklep[u czy da ci zupełnie nowy aku za darmo a sam poniesie koszta jego kupna. Zapewniam jednak że tak nie będzie:) Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić :)

0
  • #3 07 Maj 2010 23:02
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Czyli straciłem 400 zł ? Tylko na śmietnik, bo taki akumulator mi nie jest potrzebny, co 3 dni ładować. Nie ma żadnych szans na otrzymanie nowego aku ?

1
  • #4 07 Maj 2010 23:16
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Tak straciłeś. Z mojej praktyki żadnych szans na nowy akumulator.

0
  • #5 07 Maj 2010 23:22
    jerzyf
    Poziom 22  

Moim zdaniem sklep nie robi Ci łaski, musi wymienić akumulator na sprawny, ale gdyby próbowali Cię wykiwać to zgłoś się do Federacji Konsumenta.

0
  • #6 07 Maj 2010 23:54
    ociz
    Moderator Samochody

Mi się trafił raz taki bubel to też tylko go ładowali i odsyłali spowrotem ale nękałem ich do tej pory aż mi dali nowy :)

1
  • #7 08 Maj 2010 00:35
    Meteor80
    Poziom 15  

Trzeba ich nękać albo postraszyć rzecznikiem praw konsumenta, bo ty twierdzisz, że jest uszkodzony jesli nie jest to niech ci udowodnią, że jest sprawny.
    Poszukaj kogoś z urządzeniem do sprawdzania akumulatorów żeby Ci przeprowadził test akumulatora i ładowania i wystawił z urządzenia taki niby paragon i to im przedstaw.
    Najlepiej żeby to było cos na wzór serwisu akumulatorów.

0
  • #8 08 Maj 2010 09:29
    domellus
    Poziom 29  

Zazwyczaj jest tak że sklep jest praktycznie bezradny jeśli producent lub inny podmiot rozpatrujacy gwarancje odsyła jako sprawny. Wydaje się wtedy dobrym rozwiązaniem jak to sugeryje Meteor80 przedstawić dokument z testu aku od kogoś innego nie od tego gwaranta i żądać na tej podstawie i wcześniejszych próbach reklamowania aby nadal powtarzająca sie usterka została usunieta poprzez wymiane na towar bez wad.Tylko że cały czas chodzi o to że to nie sklep jest odpowiednim miejscem aby stwierdzic czy wymienic na nowy czy nie jesli nie ma umowy z producentem. Taka decyzje podejmuje tylko servis lub podmiot do tego uprawniony przez producenta. Tak to chyba jest :) Niedawno miałem aku od matiza gdzie nie postał kilku dni aby sie nie rozładował. Miał moze 3 miesiące od kupna. Odesłałem i przysłali nowy. Aku było centry:)

0
  • #9 08 Maj 2010 09:54
    pioart
    Poziom 37  

A jakiej firmy ten akumulator? / choć nie ma to większego znaczenia /. Zasada jest taka że masz prawo do wymiany na NOWY PRODUKT WOLNY OD WAD . Sprawdź co zostało zawarte w warunkach gwarancji . Jak już ktoś z Kolegów napisał daj go do sprawdzenia w niezależnym , najlepiej autoryzowanym serwisie / jakiejś marki X / i z taką ekspertyzą idź do punktu . Jeśli prawdą jest co piszesz to ten akumulator nie powinien przejść już pierwszego testu na obciążenie / symulacja rozruchu czy jakoś tam / . Z autopsji mogę powiedzieć , że upierdliwość e takim przypadku jest dobrą bronią . Pytanie tylko jest takie „ kto kogo wykończy w tym przypadku”?
    Pozdrawiam

0
  • #10 08 Maj 2010 10:13
    kierbedz4
    Poziom 34  

Nie wiemy o jakiej pojemności jest akumulator i jakim był ładowany prądem.Być może ładowany był prostownikiem o za małej wydajności prądowej.

0
  • #11 08 Maj 2010 11:34
    Ambulans
    Poziom 20  

Mi też się trafił kiedyś taki akumulator (CENTRA FUTURA), który kupiłem w sieci REAL. Sam się rozładowywał a jak był naładowany to testy obciążeniowe były ok. Po drugiej reklamacji zawiozłem do elektryka, który ma autoryzacje CENTRY i on też stwierdził, że trzeba było go tylko naładować. Poprosiłem więc aby po naładowaniu akumulator postał sobie u niego ze trzy dni i wtedy zrobił pomiar aerometrem. Okazało się, że jedna cela się rozładowała i akumulator został wymieniony bez zbędnego wożenia go dalej.

1
  • #12 08 Maj 2010 17:08
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Aku jest firmy centra. Pojde w poniedziałek, zmierze woltomierzem ile ma volt, jak bedzie ponizej 12 (a bedzie napewno, od piatku minie 3 dni, po 3 dniach napiecie wynosi 11 V z groszem) i powiem ze nie podpisze odbioru bo nie uruchomie na tym samochodu, i zobaczymy co dalej. Pojemność akumulatora 90 Ah, prostownik na pewno dobrze ładuje.

0
  • #13 08 Maj 2010 17:41
    pioart
    Poziom 37  

wyczajna praktyka Centry . standard w tym przypadku .

0
  • #14 09 Maj 2010 09:15
    kajoj6661
    Warunkowo odblokowany

miałem podobnie z akumulatorem banner uni bull,gdy oddałem do reklamacji sklepowy straszył mnie kosztami wysyłki,,,,,jeżeli jest akumulator sprawny,ja się zaśmiałem i odp...dobrze...chciałem zastępczy ale nie należy mi się,akumulator wrócił ten sam,,,był opis ,że został rozładowany...
    teraz wszystkie części zakupuję na firmę wujka i mam spokój,akumulator chodzi bez zarzutu,powiem tyle ,że do dnia dzisjejszego nie wiem co kradło mi prąd,wymieniłem szczotki w rozruszni8ku i alternatorze,wszystkie bezpieczniki były całe

Dodano po 4 [minuty]:

najlepiej jak się sklepowy sadzi..to odpowiadasz mu ,że zawsze ma prawo zgłosić do firmy,,w moim przypadku banner,że sklepowy nie chce przyjąc reklamacji(może nie dostać już towaru z tej firmy) lub do konsumenta zgłosić to do rzecznika praw konsumenta
    ..a tak a propo nie kupuje się akumulatorów z marketów,dłuższy czas leżakują na półkach

1
  • #15 09 Maj 2010 09:48
    viper555
    spec od auto-elektro

Najlepiej kupować akumulatory w firmie która sprzedaje i montuje akumulatory, i wtedy przejmuje rolę gwaranta. W razie usterki załatwia sprawę reklamacji jednocześnie dając akumulator zastępczy.W dzisiejszych czasach jest to jedyna opcja aby nie zostać oszukanym przez producenta który obecnie produkuje buble.P

0
  • #16 10 Maj 2010 21:41
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Wiec byłem tam dzisiaj, sprawdziłem ile wynosi napiecie i ooo, 12,80. (Nadal sie upieraja ze aku jest sprawny i ze podczas rozruchu ma 10,80 V To jest dobrze ? Nie powinno być wiecej ?), ale ja podejrzewam że go wczoraj ładowali i powiedziałem ze później przyjde jeszcze raz.

0
  • #17 11 Maj 2010 14:53
    jurekk55
    Poziom 35  

Podjedź do jakiejkolwiek autoryzowanej stacji obsługi poproś o wykonanie testu akumulatora (czasem kilkanaście zł.)szanująca się stacja ma taki tester.
    Pomiar jest wtedy wiarygodny dla dystrybutora(oczywiście pobory bez obciążenia i w trakcie rozruchu sprawdziłeś?).
    viper555 ma rację ze sposobem na nowy aku, ostatnimi czasy panowie i panie ze sklepów i hurtowni moto coraz mniej chętnie przyznają się do wadliwego towaru (coraz więcej dalekowschodniej produkcji?),zresztą zakres ich wiedzy fachowej też często sugerowałby pracę przy dystrybucji pietruszki i marchwi.

-1
  • #18 12 Maj 2010 19:32
    SeeXTeeN
    Poziom 8  

Chyba faktycznie go ładuja, bylem tam dziś i mial 12,87. Jest możliwe by napiecie samo sie zwiekszylo ?

0
  • #19 12 Maj 2010 20:01
    viper555
    spec od auto-elektro

Pewnie że ładują dobry akumulator utrzymuje napięcie w granicach 12.5-12.7V. Sprawa prosta niech Ci na oczach /nie w dosłownym znaczeniu/ zrobią test obciążeniowy, wyjdzie od razu.P

0