Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetr USB do charakterystyk.

Kajtek_170 07 May 2010 23:15 4220 10
    Kajtek_170
    Level 22  
    Witam.

patrząc jak mój Tata już 3 dzień siedzi i spisując sobie z 3 multimetrów dane tworzy charakterystyki przekładników prądowych stwierdziłem ze warto by mu to uprościć i dać komputer który za niego to policzy.
    W tym celu poszukuje sprzętu który potrafił by:

Mieć 2 kanały, lub 2 mierniki
    Mięzyc prądy do 10A na pierw i do 1 na wtórnym ( może być więcej, zależy na dokładności)
    Program musi obsługiwać 2 kanały lub mierniki i potrafić tworzyć z tego charakterystykę.

Dodam że interesują mnie charakterystyka I pierwotnego od I wtórnego.
    Klasa sprzętu najlepiej średnia, chociaż nie chciał bym wydać majątku na takie coś. Podejrzewam żę w 500 zł się nie zmieszczę, ale 1000 to już np. nie osiągalne dla mnie.
    Liczę na pomoc. Niestety nie znam się na multimetrach które łączy się z komputerem. Dotychczas pracowałem jedynie na zwykłych.
    rafał
    Level 22  
    Osobiście w takich celach używam multimetrów Brymen, ale jak napisałeś budżet niewielki. Polecam użyc VA-18B. Co prawda, aby liczył w locie przekładniki itd. trzeba napisać dodatkowy program, ale to już nie jest wielki problem. Mierniki mają port USB więc podłączysz je do każdego komputera w większej ilości.
    Kajtek_170
    Level 22  
    Witam. Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi taki zestaw jak BM257 i BM869. To by mnie wynosło 1200zł. pytanie jak z programem. Trzeba napisac program od zera, trzy tylko dodać jakąś wtyczkę do programu który jest w zestawie? Pozdrawiam
    Kajtek_170
    Level 22  
    Ps. Dowiedziałem sie że oprogramowanie do Brymena kosztować mnie będzie jeszcze dodatkowo 140zł. Pozdrawiam
    rafał
    Level 22  
    Cześć,

Ja używam BM859CF z interfejsami RS-232 i prowadzę pomiar na dwóch mulitimetrach na raz. Program mam napisany w LabView. Oryginalny program posiada funkcję pomiaru z jednego urządzenia i jest dodawany z kablem.
    Kajtek_170
    Level 22  
    Witam. Dziękuje za pomoc. Podjąłem decyzję o zkaupie tych multimetrów. Zobaczymy jak sie sprawdzą. dziekuje Ci za pomoc.
    tragi
    Level 22  
    Kiedyś dawno dawno temu jako student wykonywałem stanowisko do kalibracji multimetrów. Aplikację sterującą tworzyłem w środowisku TestPoint 3.0. Był to wytwór firmy Metex, naprawdę fajne środowisko, ciekawe czy jest to jeszcze do zdobycia.
    Areecki
    Level 14  
    Nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać czy ktoś kto jest posiadaczem w/w urządzenia ( VA18B) może coś więcej napisać o sposobie przesyłania danych na komputer oraz o zakresie mierzenia częstotliwości - w opisie urządzenia jest zakres od 0-1MHz
    Interesuje mnie dokładnie kwestia wykorzystania danych w czasie rzeczywistym przez inny program/skrypt który pobierał by sobie dane z miernika.
    darkneess
    Level 10  
    Witam, żeby nie zakładać nowego tematu może uda się odświeżyć stary :)
    Poszukuje miernika który komunikuje się po USB i potrafi robić pomiar CIĄGŁY, np. przez 12 godzin podłączony do PC będzie zbierał dane, ciężko to wygooglować, nikt o tym nie pisze, czy może VA18B da radę? budżet to 300-400zł max.

Pozdrawiam.
    rafał
    Level 22  
    Jak chcesz mierzyć 12 godzin albo dłużej pomyśl o multimetrze laboratoryjnym (zasilanym z sieci) UT803 ma wszystko czego potrzebujesz z tym że musisz poszerzyć budżet o 100 PLN.