Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetr USB do charakterystyk.

Kajtek_170 07 May 2010 23:15 4220 10
 • #1
  Kajtek_170
  Level 22  
  Witam.

  patrząc jak mój Tata już 3 dzień siedzi i spisując sobie z 3 multimetrów dane tworzy charakterystyki przekładników prądowych stwierdziłem ze warto by mu to uprościć i dać komputer który za niego to policzy.
  W tym celu poszukuje sprzętu który potrafił by:

  Mieć 2 kanały, lub 2 mierniki
  Mięzyc prądy do 10A na pierw i do 1 na wtórnym ( może być więcej, zależy na dokładności)
  Program musi obsługiwać 2 kanały lub mierniki i potrafić tworzyć z tego charakterystykę.

  Dodam że interesują mnie charakterystyka I pierwotnego od I wtórnego.
  Klasa sprzętu najlepiej średnia, chociaż nie chciał bym wydać majątku na takie coś. Podejrzewam żę w 500 zł się nie zmieszczę, ale 1000 to już np. nie osiągalne dla mnie.
  Liczę na pomoc. Niestety nie znam się na multimetrach które łączy się z komputerem. Dotychczas pracowałem jedynie na zwykłych.
 • #2
  rafał
  Level 22  
  Osobiście w takich celach używam multimetrów Brymen, ale jak napisałeś budżet niewielki. Polecam użyc VA-18B. Co prawda, aby liczył w locie przekładniki itd. trzeba napisać dodatkowy program, ale to już nie jest wielki problem. Mierniki mają port USB więc podłączysz je do każdego komputera w większej ilości.
 • #3
  Kajtek_170
  Level 22  
  Witam. Dzięki za odpowiedź. Powiedz mi taki zestaw jak BM257 i BM869. To by mnie wynosło 1200zł. pytanie jak z programem. Trzeba napisac program od zera, trzy tylko dodać jakąś wtyczkę do programu który jest w zestawie? Pozdrawiam
 • #4
  Kajtek_170
  Level 22  
  Ps. Dowiedziałem sie że oprogramowanie do Brymena kosztować mnie będzie jeszcze dodatkowo 140zł. Pozdrawiam
 • #5
  rafał
  Level 22  
  Cześć,

  Ja używam BM859CF z interfejsami RS-232 i prowadzę pomiar na dwóch mulitimetrach na raz. Program mam napisany w LabView. Oryginalny program posiada funkcję pomiaru z jednego urządzenia i jest dodawany z kablem.
 • #6
  Kajtek_170
  Level 22  
  Witam. Dziękuje za pomoc. Podjąłem decyzję o zkaupie tych multimetrów. Zobaczymy jak sie sprawdzą. dziekuje Ci za pomoc.
 • #7
  tragi
  Level 22  
  Kiedyś dawno dawno temu jako student wykonywałem stanowisko do kalibracji multimetrów. Aplikację sterującą tworzyłem w środowisku TestPoint 3.0. Był to wytwór firmy Metex, naprawdę fajne środowisko, ciekawe czy jest to jeszcze do zdobycia.
 • #9
  Areecki
  Level 14  
  Nie zakładając nowego tematu chciałem zapytać czy ktoś kto jest posiadaczem w/w urządzenia ( VA18B) może coś więcej napisać o sposobie przesyłania danych na komputer oraz o zakresie mierzenia częstotliwości - w opisie urządzenia jest zakres od 0-1MHz
  Interesuje mnie dokładnie kwestia wykorzystania danych w czasie rzeczywistym przez inny program/skrypt który pobierał by sobie dane z miernika.
 • #10
  darkneess
  Level 10  
  Witam, żeby nie zakładać nowego tematu może uda się odświeżyć stary :)
  Poszukuje miernika który komunikuje się po USB i potrafi robić pomiar CIĄGŁY, np. przez 12 godzin podłączony do PC będzie zbierał dane, ciężko to wygooglować, nikt o tym nie pisze, czy może VA18B da radę? budżet to 300-400zł max.

  Pozdrawiam.
 • #11
  rafał
  Level 22  
  Jak chcesz mierzyć 12 godzin albo dłużej pomyśl o multimetrze laboratoryjnym (zasilanym z sieci) UT803 ma wszystko czego potrzebujesz z tym że musisz poszerzyć budżet o 100 PLN.