Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Kosiarka Tecumseh vantage 35, ustawienie regulatora.

Maniek68 07 May 2010 22:22 40315 5
    Maniek68
    Level 9  
    Witam.
    Przejrzałem forum, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi. Mam kosiarkę, jak na zdjęciu. Zawsze były z nią problemy na początku sezonu. Musiałem się zdrowo namachać, żeby ją odpalić, ale potem startowała od pierwszego "kopa". Niestety, nie tym razem.
    Więc rozebrałem gaźnik, starannie go wyczyściłem i przedmuchałem wszystkie otwory i dysze. Skręciłem go, nalałem trochę paliwa do zbiornika i po kilku razach kosiarka ruszyła. I tyle radości - gdy zbiornik był pusty, dolałem paliwa, ale już nie udało mi się jej uruchomić. Nie wiedziałem o co chodzi, szukając przyczyny jeszcze raz odkręciłem gaźnik i rozkręciłem go. Dopiero po jakiś czasie pomyślałem, żeby delikatnie pchnąć przepustnicę i kosiarka zaskoczyła. A gdy ją puściłem, kosiarka zgasła. I tak kilka razy.
    Jak wyregulować w kosiarce obroty, bez popychania palcem przepustnicy albo przytrzymywania dźwigni regulatora obrotów?
    Kosiarka Tecumseh vantage 35, ustawienie regulatora.
    Ustawienia wodzików są takie same, jak przed demontażem gaźnika. Próbowałem różnych ustawień, ale to nic nie pomaga.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    levy_21
    Level 17  
    Odkręcałeś może całe ramie do którego są przymocowane cięgna ? Jeżeli tak musisz je ponownie ustawić.
    Maniek68
    Level 9  
    Tak, ściągnąłem to ramię, żeby odłączyć cięgno podłączone do przepustnicy gaźnika. Próbowałem ustawić kąt pomiędzy regulatorem, a ramieniem mniejszy niż 90 stopni (znalazłem to na forum). Kombinowałem na różne sposoby.
    W dużym przybliżeniu - regulator mogę ustawić pomiędzy godziną drugą a czwartą) - po dokręceniu ramienia z cięgnami. I w tym zakresie próbowałem i nic.
    Ważne jest jeszcze to z jaką siła dokręcę śrubę łączącą regulator z ramieniem.
    Dla większej jasności rozrysuję to i pokażę, co robiłem.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Maniek68
    Level 9  
    Rychu T dzięki za radę. Zmieniłem ustawienie cięgna przepustnicy i kosiarka odpaliła od razu. Założyłem cięgno, jak na zdjęciu i to wystarczyło, żeby przepustnica była całkowicie otwarta. Ustawiłem obroty bez większych problemów.
    Śrubę regulatora należy mocno dokręcić, ale z czuciem, bo można zerwać gwint :D.
    Lukaszkub1234
    Level 7  
    Ja mam taki problem. Kosiarka ciężko odpalała. Wyczyściłem gaźnik i na wolnych obrotach chodzi równo a na wysokich obrotach silnik faluje. Czy to kwestia wyregulowania regulatora obrotów.

Dodano po 51 [minuty]:

Ustawiłem regulator wg wskazówek, teraz obroty już nie falują ale są troszkę za wysokie. Muszę jeszcze wyregulować obroty na śrubkach.