Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik mechatronik egzamin zawodowy

08 Maj 2010 13:59 15660 26
  • Poziom 10  
    Witam. Poszukuję testów teoretycznych z egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe dla technika mechatronika z lat poprzednich. Szukam od dłuższego czasu i nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś by miał to bardzo proszę, żeby je udostępnił. Pozdrawiam Marcin
  • Poziom 25  
    Tu poćwiczysz.
    Link
    Najpierw wybierz na mechatronika w ustawieniach (kolumna z lewej strony).
  • Poziom 10  
    milan a czy mozesz to wrzucic raz jeszcze ?
  • Poziom 9  
    milan jeżeli nie byłby to problem to mógłbyś wrzucić te testy na inny serwer niż rapid? byłbym bardzo wdzięczny ;)
  • Poziom 13  
    A wiecie może czy są dostępne przykładowe odpowiedzi do egzaminu zawodowego (praktyczny) z 2010 roku (czerwiec)?

Poza tym, jak wygląda pisanie egzaminu zawodowego. Na tej stronie jest parę wersji z tego samego roku - wszystkie trzy 2010 rok, i etap praktyczny. Czy podczas przystąpienia do egzaminu losujesz sobie jaki zestaw (zadanie) otrzymujesz?
  • Poziom 13  
    Pozwolę sobie odświeżyć wątek, ponieważ chciałbym zadać jedno konkretne pytanie. Otóż w mojej szkole mówili nam na jakim programie będziemy pisać etap praktyczny (znam nazwę tego programu), Wam też coś takiego mówili?

Dodali również, że poza zaprogramowaniem układu, będziemy musieli go podłączyć. Zgadza się?
  • Poziom 2  
    Witam.
    Odnośnie pytania wyżej, my też wiemy na jakim programie będziemy zdawać (step 7 micro win V4), ćwiczyliśmy już na nim w szkole.
    Jeśli chodzi o podłączanie układu nie wydaje mi się to konieczne. Ocenie podlega tylko to co masz na kartce, układ możesz sobie podłączyć ewentualnie w celu sprawdzenia programu.
  • Poziom 13  
    ebenezer1991 a wiesz może gdzie będziesz zdawał egzamin? Gdzieś u siebie w mieście czy Gdańsk?
  • Poziom 2  
    Tak, wiem. Na szczęście pisze u siebie w szkole, w Grudziądzu. Jakoś udało nam się w tym roku przygotować stanowiska na egzamin.
  • Poziom 10  
    Witam.Posiadam testy arkusze egzaminu zawodowego technik mechatronik wraz z odpowiedziami z lat 2006,2007,2008,2009,2010 a także zadania teoretyczne z komentarzami...zainteresowanych proszę o kontakt:adrian16-1995@o2.pl

Jeżeli ktoś posiada zadania praktyczne z rozwiązaniami najlepiej w programie mitsubishi alpha to bardzo byłbym zainteresowany...
  • Poziom 10  
    U nas ma być egzamin na Logo soft comfort lub też na fluid sim zależy od zadania macie ktoś jakieś testy z zrozwiązaniami na etap praktyczny tak żeby dobrze go napisać bo to jest największy problem??
  • Poziom 13  
    Ogólnie tu możecie znaleźć zadania egzaminacyjne (+ przykładowe rozwiązania) dla mechatronika - click

My będziemy zdawać na programie GX Developer.
    PS. Udało się komuś skontaktować z kamel16 w sprawie tych egzaminów, o których pisał wyżej? ;)
  • Poziom 10  
    Mogę się dopisać? W tym roku też zdaje egzamin zawodowy na mechatronik i mam kilka podstawowych pytań... Jak to jest z tym praktycznym. Dostajesz zadanie i załączniki na kartce. Potem na kartkach piszesz tytuł, założenia itp. I jak przychodzi pora na którys punkt z kolei którym jest program w języku np. LD i FBD to piszesz go na tej samej kartce czy musisz wydrukować screena z komputera z takim programem, czy to i to? I jeszcze jedno co to jest dokumentacja? Czy to są te kartki z założeniami, wskazówkami itp. czy jeszcze coś innego? Sorki za tak banalne pytania. ale u nas w szkole temat jak to w ogóle wygląda nie był wogóle poruszony... :/ Od razu dostalismy programy do PLC i mieliśmy pisać... B. dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź...
  • Poziom 13  
    Wydaje mi się, że jeśli napiszesz program (sprawdzisz, przetestujesz, itd) to zapisujesz go pod nazwą peselu i zgłaszasz się do egzaminatora - on program bierze na pendrive i koniec.
    Choć sądzę, że wszystko będzie wyjaśnione na kartce, którą otrzymamy.
  • Poziom 12  
    Jestem właśnie po teorii, arkusz nie zaskoczył, było nawet z 5 zadań identycznych jak na arkuszach z dwóch ostatnich lat ;D
    Ogólnie myślę, że będzie dobrze..
  • Poziom 10  
    Podajcie link do rozwiązań testu dzisiejszego technik mechatronik wersja X
  • Poziom 9  
    Poszło gładko , zobaczymy co dadzą jutro na praktyce , Powodzenia!
  • Poziom 2  
    Można prosić użytkownika milan144 o ponowny wrzut testów z odpowiedziami....

Z góry dzięki
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich Mechatroników :)

mam pytanie czy ktoś mi pomoże ogarnąć troche jak sie pisze te założenia do projektu i całą to teorie na praktycznym egzaminie? bo u nas w szkole nikt tego nie uczył i nie mówił jak pisać żeby to było dobrze sformułowane :/ może ktoś ma jakieś przykładowe? nie chodzi mi tu o prosgram na sterownik tylko o ta "teorie"
  • Poziom 10  
    Troche odkopane ale co tam. Założenia piszesz w formie podpunktów np:
    2. Założenia do projektu[...]
    a) mechanizm sterowniczy jest sterowany za pomocą sterownika plc
    b) przycisk S1 powoduje uruchomienie układu
    c) czujniki F1 i F2 odpowiadają za [...]
    d) Y0 cewka Y0 steruje[...]
    itp
    gutek_92 , juz po egzaminie?
  • Poziom 2  
    Juz po, trochę się te Twoje rady przydały :) dzięki
  • Poziom 2  
    Witam. Mógłby ktoś wrzucić ponownie wszystkie testy z poprzednich lat teoretyczne i praktyczne i jak by ktoś miał jakaś stronę gdzie tłumaczą jak zrobić zadanie praktyczne itp. to też się przyda.
  • Użytkownik usunął konto