Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm- Opel Vectra

arczi1987 20 Aug 2004 17:54 2809 6
    arczi1987
    Level 12  
    Witam, mam opla vectre A i chciałbym zamontować w nim alarm, czytałem już na forum jakimi kolorami są oznaczone poszczególne elementy takie jak kierunki czy centralny zamek, tylko mam problem bo nie wiem zabardzo gdzie te kabelki się znajdują aby podpiąć się pod te rzeczy, w jakimś temacie na forum było że na lewym słupku, ale nie wiem gdzie? prosze o dokłdny opis jak ktoś wie albo fotki, z góry dziekuję
    arczi1987
    Level 12  
    i jakie kolory są oznaczone kierunkowskazy i czy to mozliwe ze moga byc od kierunkowskazów tylko jeden kabelek
    joho
    Level 18  
    wiec tak wszystkie potrzebne kabelki znajdziesz na lewym slupku po zdjeciu plastikowej oslony slupek-naproze na wysokosci stopy nogi lewej!kierunki maja dwa kabelki-nic nowego sa to te ktore ida do tylnych lamp(kolory mozesz odczytac patrzac na tyl lampy z tylu lub wlaczajac awaryjne probierka je namierzysz(ida +12v)sterowanie zamka jesli jest zamontowany fabrycznie tez znajdzierz w tym miejscu,do jego wysterowania potrzebne sa dwa (-12v)otworz,zamknij-z alarmu.plusik zasilajacy twoja centralke alarmowa mozesz pociagnac bezposrednio z konsoli bezpiecznikow,rowniez zasilanie po stacyjce.Jesli chodzi o odciecie pompy-blokada,to tez znajdziesz kabelek na progu(probierka namierzysz +12v po stacyjce przez okolo 3sek,na wylaczonym silniku,jesli silnik zapalisz napiecie utrzymuje sie caly czas-silnik ZI)kolorow przewodow nie pamietam ale nic trudnego !!!!Pamietaj jesli masz AIRBAG nie rozlaczaj kostek na progu przy wlaczonej stacyjce!!!
    arczi1987
    Level 12  
    ale który kolor to jest ten własciwy, ja mam tam takie : pomarańczowy,żółty, białobrązowy, zielonoczarny,fioletowy,czerwony,2białe,2zielone,czarny,2niebieskie, czekam na odpowiec
    joho
    Level 18  
    kabelki masz a czy masz probierke jakas????? sluchaj sam sobie to namierzysz byle jaka probierka max5W zarowka
    wloc
    Level 34  
    Kierunkowskazy to czarno-bialy i czarno-zielony zamek centralny to brazowo-bialy i brazowo-czerwony