Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

natychmiastowa utrata wydajności

08 Maj 2010 14:51 1173 9
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam procesor AMD Athlon 4x 2,8. Działa on bardzo sprawnie, nie zacina się podczas gier jednak czasami czuję się jakbym pracował na "Comodorze".

Ciężko to trochę zrozumieć więc dam przykład, instalując grę "Couter strikie który ma 700 mb instalował się 3 godziny, GTA 4 która ma ponad 10 giga instalowało się mniej niż godzinę.
    Utraty wydajności trafiają się najczęściej podczas serfowania na internecie, klikania na ikonki,instalacji niewielkich plików. Zacięcia trwają około 3-5 minut ale po tym i tak muszę wyłączyć komputer ponieważ bezprzerwy się zacina. Po odpaleniu ponownie przez jakiś czas jest dobrze, a następnie znowu się zacina.

Najdziwniejsze jest to że jak uda się mi jakimś cudem odpalić menadźer zadań procesor jest wykorzystywany w 3-5 procentach, użycie pamięci max 650/3934

Wirusa na 99% żadnego nie mam ponieważ posiadam bardzo dobry antywirus KIS 2010

Czy może być to wina tego że płyta główna widzi go jako "unknow procesor"? W evereście jest tak samo, jednak pisze dobrze właściwości.
  • Poziom 24  
    Sprawdź temperaturę procesora, prawdopodobnie przegrzewa się. Czy wentylator na radiatorze procesora kręci się??
  • Poziom 15  
    Zainstaluj sterowniki do płyty głównej. (Płyta pewnie była dołączona)
  • Poziom 14  
    chris-s napisał:
    Zainstaluj sterowniki do płyty głównej. (Płyta pewnie była dołączona)

Zainstaluj programy wszystkie z od producenta.
    Sprawdź temperatury procesora, karty oraz podaj model zasilacza.
    Bo prawdopodobnie chińczyk może nie wyrabiać.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    temperatura na procesorze 38-40 stopni. Podczas odpalania windowsa skacze na 5 sekund na 50 stopni a potem opada, podczas zacięć temperatura też jest normalna.
    Tak płyta główna była dołączona wraz z procesorem, dziękuje za zainteresowanie tematem i proszę mnie nakierować jeżeli źle coś robię.
    Posiadam (w biosie jest tak) że mam wersje Foxconn A78AX-K/A78AX-S
    więc zaczynam nagrywać aktualizacje z biosu A78AX-K na dyskietki (jedna aktualizacja = 1 dyskietka).

#Edycja
    Ja to mam bez przerwy problemy, chciałem zrobić tak jak z poradnikiem na foxcoon ale pisze że za mało miejsca na dyskietce (większej dyskietki nie posiadam).
    Czy można by było załatwić wszystkie aktualizacje na raz np. poprzez płytę?
  • Poziom 10  
    Przepraszam że po tak długim czasie ale nie wiedziałem czy to pomogło czy nie. Faktycznie możliwe jest że takie błędy zdarzają się rzadziej (albo się mi wydaje).
    Temperatura procesora około 55 podczas startu a potem "standardowa". Dysku twardego 30, podczas użytkowania zaawansowanego 40.
    Opowiem odrazu historie komputera: 2 miesiące temu sprzedałem procesor, płytę główną oraz pamięci. Zakupiłem wszystko nowe i trochę lepsze. Wszystko prócz dysku twardego który pozostał taki jaki był wraz z windowsem. Zasilacz okazał się być za słaby i się spalił. Nic innego najprawdopodobniej się nie spaliło. Kupiłem nowy zasilacz 450W i teraz od czasu do czasu widows miewa takie zacinanie że co prawda mogę przeglądać strony internetowe itp. Ale jak chce skopiować plik tekstowy o rozmiarze 1 kb to muszę czekać z 10 minut.

hd tun
    Zdjęcie
    natychmiastowa utrata wydajności
  • Red. Komputery FAQ
    Jak widać dysk twardy ma duży spadek mocy.

Pobierz program MHDD jest poradnik na forum w dziale HDD i odzyskanie danych. Co i jak trzeba zrobić tam też znajduje się up. programu.

Na początek ERASE dysku. Po tej opcji REMAP. Jeżeli nie pomoże dysk nada się na złom.
  • Poziom 10  
    Przepraszam że jeszcze raz pisze ale coś chyba jest nie tak, z 20 stopni w czasie użytkowania wzrasta aż do 40!.
    Czy tak powinno być? I czy to może być powodem zacięć windowsa?
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Fakt temp masz troszkę wysokie ale to nic poważnego. Powodem zacięć są bad sectory na dysku a raczej ich uszkodzona część.
  • Poziom 10  
    Dziękuje wszystkim za pomoc. Wszyscy otrzymują po +.
    Dla google bota:
    Wystarczyło tylko odpalić windowsowe sprawdzanie dysku podczas uruchamiana komputera.