Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BLOKADA ZAPŁONU

20 Sie 2004 18:14 3989 6
  • Poziom 12  
    Jak się nazywa blokada zapłonu na magnes tzn. po przekręceniu kluczyka trzeba przejechać magnesem aby odpalić.Czy coś takiego można samemu zmontować ,ma ktoś może schemat?
    Nie używaj w tytule dużych liter - REGULAMIN.[h]
  • Poziom 18  
    witam ,
    kup taką blokadę koszt około 40 zł a od twojej pomysłowości zależy reszta polecam immobilizer Terminator praktycznie bezawaryjny stosuje je kilka lat .
    pozdrawiam
  • Poziom 14  
    adamjur1 napisał:
    Na rysowałem coś od ręki, nazwę możesz wymyślić sam.
    POzdr.J.

Mógłbyś jakoś prosto wyjaśnić jak to działa.

przykładam magnesik do kontaktronu,ten łączy 2 styki, + z zapłonu przepływa na przekaźnik...
  • Poziom 39  
    Możesz to zastosować w nastepujący sposób:
    zakładasz styk kontaktronowy gdzieś pod tapicerką, ale tak byś się nie musiał odchylac od pozycji siedzacej za kierownicą.( zwraca to uwage)
    jeden zestyk przekażnika robi mu samopodtrzymanie, włączasz stacyjkę, dotykasz magnesem w miejsce tylko tobie (I TEŚCIOWEJ ) znane ( uważaj by to miejsce z czasem się nie wytarło lub nie zabrudziło, bo będzie widać gdzie) i dopiero uruchamiasz silnik. Układ przez samopodtrzymanie "skasuje" się po wyłączeniu stacyjki. Ten "immobilizer" musisz uruchamiać za każdym urzuchomieniem silnika, jest troche problem z "trybem serwisowym" u mechanika ale jeśli mu nie wierzysz to styk odcinajacy cewkę możesz zrównoleglić np gniazdem na dużego jacka ( taki wtyk od gitary czy słuchawek) i wtedy wtykasz tam wtyczkę, układ jest "na obejściu" W założeniu miał to być bardzo prosty układ odcinania zapłonu, ma i tak dodane "samokasowanie" po wyłączeniu silnika. Uff ale się rozpisałem.
    Powodzenia
    Pozdr.J.
  • Poziom 14  
    Dzięki jakoś niedługo się za to wezmę.
  • Poziom 18  
    witam,
    Adamjur 1 ładnie to opisał ale mam dla Ciebie inną propozycje kiedyś ją stosowałem teraż zakładam sterownie za pomocą pilota a więc :na kawałku laminatu przylutować dużego switscha (kupiłem kiedyś na wolumenie takie1,5 cm X 1,5 cm) następnie przykręcić pod dywanik i wygłuszenie (wygłuszenie należy trochę od spodu wyciąć) laminat tak aby można było switscha nacisnąć nogą ale w takim miejscu aby ktoś niepowołany nie załączył go przez przypadek sam to testowałem i nawet Ci co wiedzieli że mam zamontowaną blokadę nie mogli się zorientować jak ją wyłączam. Biorąc pod uwagę czas jaki mają blokady do ich rozbroienia i operacje które występują w czasie jazdy a także to że nogi są na ogół niewidoczne dla kogoś kto Cię obserwuje jest to dobry sposób .Reszta należy do Ciebie i twojej pomysłowości.
    pozdrawiam
    kordzio