Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6220 classic po zalaniu

08 Maj 2010 17:17 2345 5
  • Poziom 9  
    Mam pewien problem a mianowicie zalał mi sie telefon nokia 6220classic i zbił sie lcd.Kupiłem nowy lcd ale świeci on na biało i nic wiecej.Wyświetlacz sprawdziłem w innej nokii i działa normalnie.Z tego co wiem to poszedł chyba układ wyświetlania czy cos takiego.Chcialbym sie dowiedziec co sie zepsuło i jak to naprawić.czekam na pomoc.Aha telefon poza tym ie włącza normalnie .
  • Poziom 38  
    LCD masz oryginał czy podróbkę? Zdarza się, że podróbki świecą na biało. Niby pasują np. do 10 modeli, a w praktyce działają tylko z kilkoma z nich.
  • Poziom 11  
    w 6220 classic nie będzie działać żaden zamiennik tylko oryginalny lcd sprawdzone!!!
  • Poziom 31  
    Na "dzień dobry" telefon należało by wypłukać w wanience ultradźwiękowej i izopropanolu, dokładnie to zrobić skoro telefon jest po zalaniu. Koszt wanienki i 1L izopropanolu ok 100zl jeżeli chcesz to robić sam (tylko trzeba wiedzieć co włożyć a czego nie wkładać do wanienki). Po tym należy dokładnie osuszyć telefon, oczyścić wszystkie gniazda ze śniedzi i tego co mogło je zabrudzić. Pomijam fakt, że tam jest mikrofon cyfrowy i po czyszczeniu w wanience będzie do wymiany, a tu sam sobie raczej nie poradzisz, bo trzeba m.in. stację lutowniczą, a przede wszystkim umiejętności. Co do sprawności lcd najlepiej jak byś spróbował "postawić" oryginalny lcd tylko jeżeli wcześniej nie wyczyścisz telefonu po zalaniu to kupowanie oryginału i wstawianie go do zalanego telefonu to zabawa na krótką metę.
  • Poziom 9  
    Czyściłem telefon w spirytusie i dalej to samo ale wyświetlacz to zamiennik najtańszy lecz w innej nokii 6220classic i zadziałał normalnie bez problemu.Z telefonu sie dzowni normalnie bez problemu robi fotki.Nie wiem jak mam dokładnie go wyczyscic.Rozebrałem go i samą plytke wymoczyłem przez 30minut w spirycie i potem wyczyściłem szczoteczką do zębów.We wtorek bede miał dostęp do oryginalnego lcd:D
  • Poziom 9  
    wiec jezeli nie lcd to co moze byc uszkodzone?????Czekam na pomoc