Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Unitra DECK M9108/ Tuner T9015

kingsly 08 Maj 2010 17:58 1275 8
  • #1 08 Maj 2010 17:58
    kingsly
    Poziom 17  

Jak w temacie mam problem z deckiem kasetowym i z odbiornikiem radia T9015. Dostałem dzisiaj cały zestaw i odtwarzacz ma takie uszkodzenie. Silniczek który napędza kaseta ma krzywy "Bolec" próbowałem go naprostować ale boje się o jego zniszczenie. Można gdzieś nabyć taki nowy silniczek. Problem polega na tym że ten "Bolec" od silniczka ociera o inne części co powoduje denerwujący hałas i dodatkowe obciążenie dla silniczka. Z Tunerem T9015 mam taki problem, w sumie nie problem tylko prośbę. Mógł by ktoś powiedzieć jak i co mam ustawić aby posłuchać Radia?

Dodaje fotki.
    // Nie mogłem Uploadować przez "Dodaj obrazek" dlatego imageshack //
    http://yfrog.com/10lpic1818j
    http://yfrog.com/j5lpic1819j
    http://yfrog.com/4jlpic1820j

Jeżeli zły dział prosiłbym o przeniesienie, proszę nie kasować tego tematu.

Z radiem mam taki problem że działa kanał LW jest dostrojony ale puszcze przycisk i już nie grają żadne fale.

0 8
  • #2 08 Maj 2010 19:35
    michał1201
    Poziom 18  

Zrób dokładniejsze zdjęcie tego silniczka. Na pewno jest krzywy? A może rolka prowadzaca pasek jest byt głęboko osadzona?

0
  • #3 08 Maj 2010 21:55
    kingsly
    Poziom 17  

Cały ten "bolec" od podstawy jest wykrzywiony, wysuniecie rolki nie pomaga. Za chwile dodam zdjęcie kwestia 20 minut.

Postanowiłem wyjąć wirniczek z silnika i go naprostować.

Udało się wyprostować. Ktoś wie jak z tym radiem aby nie trzeba było wciąż trzymać przycisku?

0
  • #4 08 Maj 2010 22:26
    michał1201
    Poziom 18  

Koleg, za około 20 zł kupisz nowy, kompletny silnik. Ale rób jak chcesz

0
  • #5 09 Maj 2010 10:27
    kingsly
    Poziom 17  

Czy mógłbyś podać link do aukcji gdzie kupie taki tani silnik?
    Czy da się jakoś regulować szybkość obrotów silniczka, po wyprostowaniu okazało się że "przeciąga" dźwięk i jest on bez "duszy".

0
  • #6 09 Maj 2010 11:29
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

kingsly napisał:
    Udało się wyprostować. Ktoś wie jak z tym radiem aby nie trzeba było wciąż trzymać przycisku?

Jakiego przycisku? Przełącznika źródeł?
    Jeśli to isostat to sprawdź czy nie spadła spręzynka (z fosforobrazu w kształcie litery E) z końca listwy wiążącej sekcje.

0
  • #7 09 Maj 2010 11:35
    kingsly
    Poziom 17  

Przycisk i wszystkie problemy są rozwiązane które wcześniej opisałem. Natomiast mam zapytanie co z tą regulacją prędkości da się ja regulować ? Gdzieś przy silniczku?

0
  • #8 09 Maj 2010 13:40
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe

kingsly napisał:
    Przycisk i wszystkie problemy są rozwiązane które wcześniej opisałem. Natomiast mam zapytanie co z tą regulacją prędkości da się ja regulować ? Gdzieś przy silniczku?

Jeśli silnik ma wewnęrzny stabilizator prędkości to zaswyczaj potencjometr regulacyjny dostępny jest przez otwór w tylnej czesci obudowy - uzyj śrubokręta zegarmistrzowskiego, uważaj by nie spowodować zwarcia suwaka potencjometra do obudowy silnika bo możesz ubić stabilizator.
    Z tym że jeżeli opory ruchu mechanizmu są za duże to regulacja nic nie da, trzeba usunąć przyzczynę...

0
  • #9 09 Maj 2010 13:42
    kingsly
    Poziom 17  

Przeczyściłem wszystkie tryby i gra normalnie. Dziękuję wszystkim za pomoc.

0