Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laguna 1,8 skrzynia stuki i wycie

08 Maj 2010 18:32 5597 6
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich i proszę o pomoc i doradzenie.Mam problem ze skrzynią zaczęła wyć, jak się zorientowałem na tym forum najlepiej ja wymienić, ok. Tylko niepokoi mnie to stukanie (tak jak wycie) dochodzi ono z miejsca gzie lewa półoś wchodzi do skrzyni czyli gdzieś w okolicy przegubu trójramiennego i mechanizmu różnicowego. Dodam że osłona przegubu trójramiennego była rozerwana i wyciekło ze skrzyni ok 2,5l oleju. Stukot jest rytmiczny niezależny od aktualnego biegu i jest coraz częstszy wraz ze wzrostem prędkości , na postoju jest ok. ,Czy wciśnięte sprzęgło czy nie jest tak samo podczas jazdy stukocze. Lewa półoś ma niewielki luz przy wejściu do skrzyni ok 1 mm -czy to normalne. Nie wiem czy oprócz skrzyni powonieniem coś jeszcze wymienić. A może porostu coś się rozkręciło.
 • Pomocny post
  Poziom 18  
  skrzynia do wymiany,stuki są bo rozlatuje się mechanizm różnicowy przy zakupie skrzyni zwróć uwagę jaka masz skrzynie prosta czy podcięta
 • Poziom 2  
  Skrzynie ma typu Jb , a czy muszę wymienić też przegub trójramienny. Z góry dzięki za pomoc.
 • Poziom 12  
  Może ktoś zdiagnozuje mój problem. U mnie w Lagunie stuka z momencie puszczenia gazu (najbardziej gwałtownego i na niskim biegu - duże siły napędowe) lub dodania gazu. Słychać też stuk jak się załączy bieg, ale ciszej. Jest to stuk pojedynczy , każdorazowo po dodaniu "mocy" lub ujęciu. Dodam, że wyjęto półoś lewą i krzyżak z łożyskami jest OK. Proszę o pomoc i sugestie.
 • Poziom 16  
  To i wypadało by sprawdzić półoś prawą jak i frez na wałku,poduszka pod silnikiem cała?
 • Poziom 31  
  przemek1982-25 napisał:
  skrzynia do wymiany,stuki są bo rozlatuje się mechanizm różnicowy przy zakupie skrzyni zwróć uwagę jaka masz skrzynie prosta czy podcięta

  pisze że na postoju i wciśniętym sprżegłem. wtedy skrzynia się nie kręci, a tym bardziej mechanizm różnicowy. może być to uszkodzone sprzęgło, ale jak i tak wyjmujesz skrzynię to zdejmij sprzęgło i sprawdź.
 • Poziom 2  
  Wymieniłem skrzynię biegów i wycie ustąpiło. A więc problem się rozwiązał.