Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką grafikę kupić do 120 zł do tego zestawu?

stachu121 08 May 2010 18:42 1900 5
    stachu121
    Level 19  
    Witam.
    Noszę się z zamiarem kupna nowej grafiki do mojego komputera, który jest już w prawdzie dość wiekowy ale ma się świetnie. Jego specyfikacja to:
    - procesor Intel Celeron D 2.53 MHz.
    - płyta ASRock P4I45E, Intel® 845E, Support Hyper-Threading Technology, AGP 4X, V1.5 - proszę nie pisać, że szmelc itp, działa 6 lat bez zająknięcia, żadnych awarii, wybrzuszeń kondensatorów itp, póki co wymianę wolałbym pominąć przynajmniej przez najbliższe kilka tygodni.
    - 1.5 GB RAM DDR 400 MHz PC3200
    - Zasilacz Megabajt 350W - to za to jest , szmelc ( ale pracował od nowości regularnie czyszczony :D), do wymiany, na dniach będzie nowy,planuję zakup Fortrona FSP500-60APN 500W - 140 zł co myślicie? Wydaje się być w miarę ogarnięty już i cena dość przystępna.
    - Grafika: Ati Radeon 9550 128MB/128 Bit. też służyła wiernie od początku, czyszczona, bezawaryjna ale już leciwa i kiepsko wydajna.
    - Dysk WD 200 GB - ATA.
    - DVD-RW Samsung - ATA.
    Tutaj mam dwie niewiadome w związku z którymi piszę do Was z prośbą o pomoc:
    Jaką grafikę pociągnie moja płyta? Ewentualnie jaką używaną płytę opłaciłoby się kupić? Chociaż póki co wolałbym skupić się na zakupie grafiki, a za kilka tygodni, może miesięcy na nowej płycie. No i jaką grafikę polecacie w cenie tak do 120 zł używaną? Na wydanie mam łącznie 200 zł MAX (płyta i grafika). W późniejszym czasie nie wykluczone są dalsze modyfikacje zestawu (stąd taki a nie inny zasilacz kupuję) nie licząc dysku,
    Rozglądałem się za Radeonem 9800XL ale proszę o Waszą poradę co kupić.
    Od grafiki nie oczekuję, że pociągnie najnowsze gry ale dobrze by było gdyby te starsze (LS 2009, Most Wanted, Pro Street, Carbon) na średnich ustawieniach się nie ścinały aż tak bardzo.
    Za wszystkie sugestie, słowa krytyki, podpowiedzi itp. dziękuję z góry.
    kuuczoo
    Level 26  
    Wydaje mi się że z tą płytą za wiele nie zdziałasz ze względu na to AGP 4x. Wymiana karty z Radeona 9550 nie ma większego sensu.
    Wojtek(KeFir)
    Level 42  
    O radeonie 9800XL zapomnij, tak samo jak o XXL i innych tego typu mutantach. To są OEMowe wydziwiadła Mediona, bardzo awaryjne. Co do karty graficznej, to Geforce 6600GT/6800GT/ultra. W zależności jak tanio uda ci się kupić. Z płyt to chyba ABIT IS7 był by najlepszą opcją, tyko pytanie czy uda ci się kupić obie te części w dobrej cenie.

Ja jednak twierdzę, że nie opłaca się ładować pieniędzy w ten komputer w ogóle. Procesor jest tak tragicznie niewydajny. Że nie ma sensu go trzymać.

W takiej opcji, możesz zmienić płytę na jakąś z czipsetem i915, wtedy już masz PCIex, kupisz takiego samego Geforce 6600GT jakieś 30zł taniej. Dodatkowo masz złącze LGA775 na procesory, i możesz sobie zamontować jakiś procesor na 10zł z alegro, który będzie podobnie szybki jak twój, a potem masz dość dobrą drogę rozbudowy, bo w S478 to nic za bardzo nie włożysz mocnego.
    stachu121
    Level 19  
    Tego się obawiałem, jednak póki co muszę się wstrzymać z takimi aż modyfikacjami ze względu na dostępne środki. Póki co będę musiał zapewne zakupić jakiś tani zestawik. Co myślicie o zestawie na początek:
    płyta Foxconn P9657AA-8EKRS2H lub GIGABYTE GA-N650SLI-DS4L
    procesor Intel Pentium 4 2800 MHz, 1024kB cache, FSB 800MHz, lga775
    grafika MSI Geforce 6700 XL
    RAM 1024 MB w dualu, 800 MHz .
    Cena zamknęła by się coś w ok 270 zł i to raczej górna granica ile mogę przeznaczyć. Więc na tyle mógłbym sobie jeszcze pozwolić albo raczej będę musiał celem dalszych ulepszeń. A w późniejszym okresie po kolei wymiana procesora, RAM i grafiki.
    stachu121
    Level 19  
    Na początek myślę, że ta karta powinna styknąć, a procesor ten co podałeś, fajny, dość wydajny tylko obawiam się, że póki co nie spodoba się za bardzo mojej kieszeni. A co do późniejszych zmian to zastanawiam się nad kartą ASUS EN8800GTS 640 MB z tego co się orientowałem to za te pieniądze (ok 230 zł) jest dość sensownym wyborem zwłaszcza pod względem wydajności jednak krążyły opinie że awaryjna. Osobiście nie zdarzyło mi się żeby wróciła na serwis ani na gwarancję ale wolę zasięgnąć szerszej opinii.
    Co myślisz? A w późniejszym czasie zastanawiałem się nad porządną wymianą procesora na CORE 2 DUO E8400 3.0GHz 6MB cache seria E8400 - za ok 380 zł można by dostać taki sprzęcik który też z tego co parę razy na nim komputery ludziom składałem okazuje się dość wydajny. Proszę o ocenę bądź krytykę i inne propozycje.