Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

USB <--> urzadzenie o ktore pytam <--> silniczek

jaccunio 08 Maj 2010 20:19 885 1
  • #1 08 Maj 2010 20:19
    jaccunio
    Poziom 9  

Witam.
    Nigdy nie zajmowalem sie elektronika, minimalnie ja 'liznalem' na studiach informatycznych, a po sporej ilosci goglowania trafilem na to prezne forum, wiec postanowilem spytac tu o porade.

Mam urzadzenie (niewielki tablet) w architekturze ARM, dzialajace na linuxie i dobrze wspierajace Pythona. Posiada ono rowniez port usb, ktory moze dzialac w trybie host.
    Chcialbym na sam poczatek sprobowac zrobic cos takiego: zwykle sterowanie silniczka modelarskiego poprzez doprowadzanie badz odcinanie napiecia.
    Jak juz wspomnialem, w temacie elektroniki jestem zielony, dlatego nie wiem, co mogloby byc urzadzeniem posrednim, tj odbierajacym sygnaly z usb i odpowiednio sterujacym silniczkiem.

Z gory dziekuje za porady i linki (moga byc po ang)

0 1
  • Pomocny post
    #2 08 Maj 2010 20:34
    powerm
    Poziom 23  

Myślę że najprościej będzie dla ciebie abyś zakupił sobie port USB-LPT. Potem musisz poszukać w google schematu elektronicznego który zaadaptujesz do sterowania silniczkiem. Sterowanie portem LPT jest na tyle proste że nawet kiedyś było opisane w Chipie. Przed zakupem portu sprawdź czy jest na układzie prolific PL2305 (z tego co wiem najbardziej popularny więc powinny być sterowniki pod linuxa).

0