Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarka Canon BJC 2100 nie reaguje

amigamp 20 Aug 2004 19:08 3122 12
 • #1
  amigamp
  Level 11  
  Drukarka po włożeniu używanej głowicy przestała reagować na cokolwiek. Sprawdziłem zasilacz jest OK. Podejrzewam że szlag trafił elektronikę, Może wiecie czy i jak usunąć tą usterkę. Oddanie do serwisu nie wchodzi w grę - tam chcą wymieniać całą elektronikę - to już lepiej kupić nową drukarkę!
 • #2
  dziuba
  Level 14  
  A moze sprobuj inna glowice?
 • #3
  pawelzet
  Level 21  
  Nie rozumiem. Włożyłeś używaną głowicę, ale tą samą która była przedtem, czy jakąś inną? Jeśli masz poprzednią to ją po prostu włóż i sprawdź czy zachowuje się tak samo (drukarka).
 • #4
  amigamp
  Level 11  
  Włożyłem głowicę, która miała zwarcie na stykach - niestety nie sprawdziłem jej stanu przed włożeniem. Po włożeniu drukarka ruszyła, zrobiłem czyszczenie dysz, dwa razy wydruk testu dysz i koniec. W chwili obecnej nie reaguje już na nic. Może ktoś wie jakie napięcia powinny wychodzić z zasilacza (chodzi o napięcie 5V - według mojego miernika jest to minus 5V)
 • #5
  zvierzak
  Level 12  
  przyłącze się do wątku moja natomiast również nie zgłasza gotowości (zasilacz sprawny) podczas drukowania zatrzymała się i juz nie ruszyła może ktoś wie o co chodzi?
 • #6
  Kazik
  Printers specialist
  Pytanie do serwisu: "mój samochód przestał jechać, może ktoś wie co jest?"
  Panowie! Czy drukarka sygnalizuje jakieś błędy ledami? Czy przechodzi inicjalizację? Troszkę więcej danych bo nikt tu nie będzie zgadywał co mogło ulec uszkodzeniu...
 • #7
  amigamp
  Level 11  
  Jeżeli chodzi o samochód to dałbym sobie radę!!!

  Może od początki - drukarka ta nie posiada żadnych diod LED ani nie wydaje pisków (trochę dziwne ale to jeden z prostszych modeli Canona) - jeżeli zaś chodzi o uszkodzenie to podam fakty: zasilacz jest sprawny, drukarka jest wykrywana przez system (port USB) i można zainstalować sterowniki, nie działa wózek z głowicą a raczej jego napęd - nie reaguje na polecenie drukuj ani na przycisk na obudowie którym wywołuje się czyszczenie dysz i wydruk testu dysz. Gość w serwisie jak zacząłem go trochę podpytywać stwierdził że może poszła jakaś dioda w układzie zasilania silnika krokowego napędzającego wózek - cóż bez schematu nic nie zrobię
 • #8
  Kazik
  Printers specialist
  Ja osobiście nie widziałem schematu do tego modelu ale na Twoim miejscu spróbowałbym wyłączyć drukarkę, przesunąć karetkę np. na środek i włączyć. Jesli wjedzie do stacji serwisowej to znaczy że to nie silnik i nie sterowanie silnikeim. Jeśli natomiast nic nie zrobi - oscyloskop i pomiar na wyprowadzeniach silnika czy wogóle coś dostaje z układu sterowania.
 • #9
  pawelzet
  Level 21  
  A spróbowałeś zresetować pampersa?
 • #11
  amigamp
  Level 11  
  Panpersa resetowałem - to nie to. Dzięki za link do schematu, może coś z tego będzie
 • #12
  K'Maro
  Level 11  
  to wyłacze wina głowicy wg mnie musisz skombinowac skas nowa głowice i na niej wyprubowac
 • #13
  hudy78
  Level 14  
  miałem dzisiaj podobny problem ztym ze przykomendzie drukuj wywalało błąd że coś jest z głowicą lub jest inna wymyłem styki głowicy i w drukarce i jest ok