Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Canon BJC 2100 nie reaguje

amigamp 20 Sie 2004 19:08 2921 12
  • #1 20 Sie 2004 19:08
    amigamp
    Poziom 10  

Drukarka po włożeniu używanej głowicy przestała reagować na cokolwiek. Sprawdziłem zasilacz jest OK. Podejrzewam że szlag trafił elektronikę, Może wiecie czy i jak usunąć tą usterkę. Oddanie do serwisu nie wchodzi w grę - tam chcą wymieniać całą elektronikę - to już lepiej kupić nową drukarkę!

0 12
  • #2 20 Sie 2004 19:50
    dziuba
    Poziom 14  

A moze sprobuj inna glowice?

0
  • #3 20 Sie 2004 22:41
    pawelzet
    Poziom 21  

Nie rozumiem. Włożyłeś używaną głowicę, ale tą samą która była przedtem, czy jakąś inną? Jeśli masz poprzednią to ją po prostu włóż i sprawdź czy zachowuje się tak samo (drukarka).

0
  • #4 21 Sie 2004 12:59
    amigamp
    Poziom 10  

Włożyłem głowicę, która miała zwarcie na stykach - niestety nie sprawdziłem jej stanu przed włożeniem. Po włożeniu drukarka ruszyła, zrobiłem czyszczenie dysz, dwa razy wydruk testu dysz i koniec. W chwili obecnej nie reaguje już na nic. Może ktoś wie jakie napięcia powinny wychodzić z zasilacza (chodzi o napięcie 5V - według mojego miernika jest to minus 5V)

0
  • #5 27 Sie 2004 13:31
    zvierzak
    Poziom 11  

przyłącze się do wątku moja natomiast również nie zgłasza gotowości (zasilacz sprawny) podczas drukowania zatrzymała się i juz nie ruszyła może ktoś wie o co chodzi?

0
  • #6 27 Sie 2004 20:30
    Kazik
    Spec od drukarek

Pytanie do serwisu: "mój samochód przestał jechać, może ktoś wie co jest?"
    Panowie! Czy drukarka sygnalizuje jakieś błędy ledami? Czy przechodzi inicjalizację? Troszkę więcej danych bo nikt tu nie będzie zgadywał co mogło ulec uszkodzeniu...

0
  • #7 25 Wrz 2004 23:33
    amigamp
    Poziom 10  

Jeżeli chodzi o samochód to dałbym sobie radę!!!

Może od początki - drukarka ta nie posiada żadnych diod LED ani nie wydaje pisków (trochę dziwne ale to jeden z prostszych modeli Canona) - jeżeli zaś chodzi o uszkodzenie to podam fakty: zasilacz jest sprawny, drukarka jest wykrywana przez system (port USB) i można zainstalować sterowniki, nie działa wózek z głowicą a raczej jego napęd - nie reaguje na polecenie drukuj ani na przycisk na obudowie którym wywołuje się czyszczenie dysz i wydruk testu dysz. Gość w serwisie jak zacząłem go trochę podpytywać stwierdził że może poszła jakaś dioda w układzie zasilania silnika krokowego napędzającego wózek - cóż bez schematu nic nie zrobię

0
  • #8 26 Wrz 2004 19:27
    Kazik
    Spec od drukarek

Ja osobiście nie widziałem schematu do tego modelu ale na Twoim miejscu spróbowałbym wyłączyć drukarkę, przesunąć karetkę np. na środek i włączyć. Jesli wjedzie do stacji serwisowej to znaczy że to nie silnik i nie sterowanie silnikeim. Jeśli natomiast nic nie zrobi - oscyloskop i pomiar na wyprowadzeniach silnika czy wogóle coś dostaje z układu sterowania.

0
  • #9 27 Wrz 2004 19:56
    pawelzet
    Poziom 21  

A spróbowałeś zresetować pampersa?

0
  • #11 07 Paź 2004 10:14
    amigamp
    Poziom 10  

Panpersa resetowałem - to nie to. Dzięki za link do schematu, może coś z tego będzie

0
  • #12 23 Sty 2005 20:18
    K'Maro
    Poziom 10  

to wyłacze wina głowicy wg mnie musisz skombinowac skas nowa głowice i na niej wyprubowac

0
  • #13 24 Sty 2005 15:49
    hudy78
    Poziom 14  

miałem dzisiaj podobny problem ztym ze przykomendzie drukuj wywalało błąd że coś jest z głowicą lub jest inna wymyłem styki głowicy i w drukarce i jest ok

0
  Szukaj w 5mln produktów