Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Klonowanie macierzy na serwerze na dysk ATA

Boqler 08 May 2010 21:08 1495 3
    Boqler
    Level 20  
    Witam

Potrzebuje sklonować dysk z serwera na inny (ATA). Próbowałem już chyba wszystkich opcji ale nie daję rady.

Serwer to HP ML370 - dyski 4x72GB SCSI w raid. Dziwne jest to że jeśli podepnę jedną taśmą dysk ATA 320GB i napęd DVD i odpalę ghosta z płytki to widzi dysk serwera ale tego na ATA nie widzi (?) Po odpaleniu systemu o dziwo dysk ATA jest dostępny.

Próbowałem i Ghosta 2003 i najnowszego jak i starszego Hirens'a oraz wszystkich na nim programów do tego. Próbowałem bez napędu, sam dysk na taśmie i odpalenie hirens'a z FDD - za każdym widzi dyski SCSI a dyku ATA nie widzi.

Przy odpaleniu z dyskiem na USB ghost itp zawieszają się przy logo ghosta (przed prośbą o kliknięcie "tak").

Niestety wejścia SATA na płycie nie mam, a przy zastosowaniu przejściówki ATA-SATA problem występuje nadal.

Ktoś ma pomysł jak to można sklonować?
    sisq
    Level 11  
    Hmm... Więc możesz mieć problem ze sklonowaniem ponieważ te programy raczej z raidem sobie nie radzą. Ja proponuję zrobić kopię partycji a nie dysku, np PartitionMagic. Można to zrobić z poziomu systemu i nie ma problemu z wykrywaniem innych dysków. A co do podłączenia dysku ata lub sata to tylko przez kontroler pod PCI.
    P.S. nie wiem co chcesz dokładnie osiągnąć ale z reguły robi się tkz. backup przyrostowy i wrazie przeniesienia lub uszkodzenia, normalnie się instaluje instancję serwera i de-backup robi.

Pozdrawiam
    Boqler
    Level 20  
    sisq - wiem ze można backup zrobić ale chce najpierw sprawdzić klonowaniem.

W tym sęk że raida on widzi ale dysku na ATA dołączonego na który miałaby ta kopia być wrzucona nie widzi.

A wie ktoś czy są jakieś kontrolery pod PCI-X - bo tylko takie tam mam.
    sisq
    Level 11  
    PCI-X jest wstecznie zgodny z PCI tylko karta PCI musi mieć 2 wycięcia i wszystko śmiga.
    Pozdrawiam.

P.S. Dowiedziałem się, że złącze ata na płytach serwerowych często może służyć tylko do podłączania napędów. A jak dysk podepniesz to 1 bios go widzi ale botowania z niego nie ustawisz. Poprostu bios jest tak mądry że jak widzi scsi lub sas kontroler to nie pozwoli zabotować z dysku ata.