Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przelicznik paliwa w Lagunie 98r +lpg

maro504 08 Maj 2010 22:10 3652 7
  • #1 08 Maj 2010 22:10
    maro504
    Poziom 10  

Tak jak w temacie
    Zaczne w taki sposob zamontowalem instalacje w Lagunie 2,0 8v.
    Do momentu zamontowania lpg bylo wszystko ok ale po montazu lpg zaczal sie problem taki ze jadac na gazie wskaznik paliwa pokazuje jego faktyczna wartosc-polowa baku palia a wiec ok.25 litrow i faktycznie tyle paliwa jest w baku a rownoczesnie zaswieca sie lampka z rezerwy paliwa i gadajaca papuga z tej Laguny informuje o braku paliwa.Problem jest taki ze licznik jednoczesnie wskazuje polowe stanu paliwa i dodatkowo swieci rezerwa i zaswieca sie lampka serwisowa i problem z zapaleniem silnika-nie podaje mu paliwa a one faktycznie jest w zbiorniku rozwiazaniwm problemu jest dolanie paliwa ok 5 litrow by rezerwa zgasla i wtedy zapala ale po przejechaniu kilkunastu kilometrow na gazie znow zapala sie rezerwa i znow nie idzie zapalic auta dodam ze mam juz pelny bak paliwa i tyle wskkazuje czujnik na liczniku a dodatkowo zapala sie rezerwa paliwa i komunikat glosowy ze stan paliwa jest niski a ja mam juz pelny bak.Wiem ze sa emulatory paliwa stosowane w Peugeot ale do takiej Laguny nikt nie slyszal o emulatorze paliwa wiec nie wiem co jest grane moze jakas podpowiedz.Dodam ze odlaczenie akumulatora nie pomaga a otworzenie korka paliwa tez nie czy ktos mial taki problem w takim STARYM aucie 98rok?

0 7
  • #2 08 Maj 2010 22:52
    milejow
    Poziom 42  

Jest wyjście, wsadzić przekaźnik przepinający sygnał z czujnika paliwa na czujnik gazu w butli w momencie przejścia na zasilanie gazowe. Komp pokładowy głupieje bo widzi prędkość, przejechane kilometry a nie widzi zużycia paliwa więc traktuje to jako pusty zbiornik i zapala kontrolkę

0
  • #3 08 Maj 2010 23:04
    maro504
    Poziom 10  

milejow napisał:
    Jest wyjście, wsadzić przekaźnik przepinający sygnał z czujnika paliwa na czujnik gazu w butli w momencie przejścia na zasilanie gazowe. Komp pokładowy głupieje bo widzi prędkość, przejechane kilometry a nie widzi zużycia paliwa więc traktuje to jako pusty zbiornik i zapala kontrolkę

Co to zmieni?
    Skoro widzi faktyczny stan paliwa bo wskazuje faktycznie pelny bak paliwa bo tyle jest a mimoi to zapala sie rownoczesnie lampka z rezerwy paliwa.

0
  • #4 08 Maj 2010 23:46
    milejow
    Poziom 42  

Chcesz być mądrzejszy od swojego komputera to kombinuj dalej, ja podałem ci sprawdzony sposób

0
  • #5 09 Maj 2010 00:00
    balonika3
    Poziom 36  

milejow napisał:
    W/g mnie jest to bzdura. Jak się mają przejechane kilometry i prędkość do bujającego się wskaźnika paliwa? Przecież ten nigdy nie jest dokładny i sterownik nie może czerpać z niego żadnych istotnych informacji. Poza tym nie każda instalacja gazowa posiada wskaźnik poziomu gazu.

0
  • #6 09 Maj 2010 13:50
    milejow
    Poziom 42  

Komputer pokładowy do poprawnego działania potrzebuje sygnału prędkości, poziomu paliwa, wartości obrotów i czasu wtrysku. Właśnie w lagunie i megane były cyrki ze wskazaniami kompa pokładowego przy zasilaniu gazem, zapalał kontrolkę rezerwy kiedy chciał i pokazywał niestworzone rzeczy, skończyły się cyrki po podaniu mu wartości poziomu gazu podczas jazdy na gazie

0
  • #7 25 Gru 2010 08:45
    acid1973
    Poziom 1  

witam
    założyłem tydzie temu sekwencję do laguny 2,0 16V i zaczęły się szopki z kontrolką rrzerwy paliwa dlatego mam pytanko zwłaszcza do szanownego milejow
    gdzie ewentualnie kupić taki gadżet oraz jak i gdzie go zamontować?
    z góry dziękuję za odpowiedź

0
  • #8 26 Gru 2010 19:57
    milejow
    Poziom 42  

Robi się to na zwykłym przekaźniku zwierno/rozwiernym, do kupienia w każdym sklepie z elektryką pojazdową
    Np. taki:Przelicznik paliwa w Lagunie 98r +lpg

0