Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Panasonic 42G20e dziwne mogotanie?

panda82 27 Cze 2010 20:23 20482 69
  • #31 27 Cze 2010 20:23
    hojlo1
    Poziom 35  

Iceman31 - Ty masz z czymś kłopot? :)

Przeczytaj temat, przeczytaj posty i...nie wyskakuj "jak Filip z konopii" ciągle o swoim Samsungu.
    Ustawiłeś pod siebie, jesteś zadowolony, to z czym masz problem w tym temacie? :D

Masz kłopot z "mogotaniem" (tyle temat warty, co tytuł) 42G20E ?
    (nagraj filmik - zamieść i pogadamy)

• #32 28 Cze 2010 01:03
    Iceman31
    Poziom 20  

hojlo1 .. no wybacz że odnoszę się do Samsunga w przypadku LCD-ków ale mam w domu tylko jego plus 26" Toshibę. Sklepu z domu nie zrobię by posiadać z 10 czy 20 telewizorów....
    No i owszem ... z tą plazmą mam problem ale poczekam aż zmieni dekoder. Może to kwestia sygnału. A jak nie pomoże to wtedy nagram filmik, zamieszczę i zdam się na tutejszych fachowców od plazm.
    A pisząc powyżej o moich ustawieniach odpisałem tylko na Twoją sugestię, ze ludzie kupują, stawiają jak przynieśli i gapią się w nieustawiony TV a potem narzekają..... ja rzadko narzekam. Jak sam zauważyłeś jestem zadowolony.
    Peace majster :-)

• #33 28 Cze 2010 11:08
    panda82
    Poziom 9  

hej czyli tego problemu utraty ostrości nie da się wyeliminować w tym modelu?Piszecie ze to winna także sygnału nadawanego z przeplotu ale myślę że DVD czy film z blureya nie jest nagrywany z przeplotem tylko progresywnie a problem tez jest, ciekawe czy ten sam problem ma model wyższy i znacznie droższy v20? myślicie ze można reklamować tak działający telewizor?

• #34 28 Cze 2010 11:35
    hojlo1
    Poziom 35  

panda82 - kupiłeś ten TV (w tytule)?
    Jak tak - to poczytaj o rozdzielczości ruchomego obrazu (movie pictures resolution) i to wszystkich TV (czy nawet nadawaniu).

Na tamtym forum już masz w 2007 roku taki temat:
    Link i w praktyce przez 4lata nic się nie zmienia.

Dlatego problem jest złożony i nie można co chwilę "odkrywać Amerykę"
    (czyli i sygnał wejściowy i TV)

Ps - postaram się tam obrazki przywrócić (choć adres obrazka można skopiować). ;)
    (tematu "tam" wyedytować się nie da :( )

-----------------------------------
    Daje te stare obrazki tutaj:
    Jest to transmisja równoległa w tym samym czasie (po lewej dekoder analogowy , po prawej cyfrowy) i zerknąć co kodowanie cyfrowe w SD robi:

-analog- ---------- -cyfra SD-
    --- | -------------------- |
    -----
    ....wszystko ok (pozornie) widać, ze sygnal z prawej silniejszy, pierwszy plan ok..., ale to zboże z tyłu ??
    (jasność przekłamana przez aparat... nie o to jednak chodzi...)

...dziwne te chwasty...

....kamienie w HD????...

....dwa różne zamki.... (z lewej bez zaprawy cementowej...

....??????.......twarz jednakowo ostra, a co ze ścianą??? (oszczędne kodowanie w całej krasie... i dla znawców kodeków....)

• #35 28 Cze 2010 12:21
    panda82
    Poziom 9  

rozumiem ze to przez majstrowanie sygnału ale czemu problem jest tylko na początku ruchu potem już jest dobrze lub przy zbliżeniach kamery na obiekt , czyli jest to wina tylko przeplotu? , to widocznie g20e ma jakaś słabą obróbkę sygnału z przeplotem:(

• #36 28 Cze 2010 13:54
    hojlo1
    Poziom 35  

Może kogoś innego namówisz by zaczął wszystko od podstaw.
    (przecież to tysiące stron opisów - i poruszane choćby w fragmentach od lat)

Nie zaczniesz od podstaw (nawet w sumie nie odpowiedziałeś, czy masz ten TV , czy nie) , to tak będziesz się "kręcił wkoło".

Podaję "temat" o rozdzielczości ruchomego obrazu - Ty zaś swoje o przeplocie.
    (zamiast przeszukać internet na ten temat - np. AVS forum itp.)
    Czytać, czytać....wnioski wyciągać (prawidłowe). ;)

• #37 09 Lip 2010 13:38
    radzio1975
    Poziom 8  

Jest coś z tym migotaniem ... chodzę po sklepach bo planuję zakup nowego tv , napaliłem się na plazmę panasa ale co dziwne widzę tę migotanie a raczej powiedziałbym pulsowanie ekranu w tych tv ... zwłaszcza w 600hz w starszych 400hz tego nie zauważyłem , ok ktoś moze powiedzieć taki egzemplarz albo zły kabel lub rozdzielacz w sklepie ... ale żeby w 5 sklepach ... i tylko panasy?! na plazmach lg i samsunga tego nie wiedziałem ... Albo kupie panasa 400hz do 2500zl albo dozbieram i lcd led 100hz bo miałem okazję porównać obie technologie stojące obok siebie ... fakt lcd led 100hz zwykle 2 razy droższy niż plazma 600hz ... ale obraz dla mnie lepszy

• #38 10 Lip 2010 04:36
    Vira
    Poziom 12  

hojlo1 napisał:
    Przy normalnej eksploatacji i prawidłowo podanym sygnale nie dojrzysz żadnego "migotania". ;)

Warunki sklepowe (w większości) nie są dobrą wykładnią do testów TV.
    Wystarczy ze sygnał podawany jest z jakiegoś serwera "niechlujnie"(nawet przez HDMI) i plazma prze np. swoje szybkie odświeżanie już pokazuje efekty uboczne takiego sygnału.

Co za bzdury opowiadasz. No cóż może za dużo palisz albo za słabe denka posiadasz patrząc na awatar :) bez obrazy.

Zgadzam się z Tobą, że warunki sklepowe nie są dobrym miejscem do oceny jakości obrazu w telewizorach.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule, 46G20 na jasnych obszarach migocze ! Prawdopodobnie inne G20 też, bo to tylko inna wielkość matrycy.

Widać to wyraźnie i nie trzeba być specem. Tyle, że jedni są bardziej wrażliwi na to inni mniej. Wyraźnie widać jakby odświeżanie było na poziomie 70-80Hz. Ustaw biały kolor i popatrz sobie gdzieś obok nie za daleko od TV, a się przekonasz. Ja i wielu innych to widzę nawet patrząc na wprost w ekran, gdy są inne kolory efektu się nie odczuwa co nie znaczy, że go nie ma.

Nie wyeliminujesz tego żadnymi ustawieniami, można lekko zmniejszyć ten efekt poprzez ustawienie kolorów, przyciemnić, ale wtedy co to za obraz będzie, utraci się BW. I występuje to z sygnałem FHD i SD, sprawdzone i potwierdzone, TV posiadam i nie jest uwalony. Na 100 hercowym TV CRT tego nie uświadczysz.

Subpola (600Hz, IFC) to inna sprawa, są one po to aby wyeliminować drżenie przesuwających się poziomo obiektów na ich pionowych krawędziach. Bez włączonego IFC widać to drganie, jeżeli włączysz jest płynnie.

• #39 10 Lip 2010 09:41
    hojlo1
    Poziom 35  

Pewnie że palę....(jak widać) ;)

Już migotanie widać i na 50Hz CRT TV - nie skończy się zanim nie nauczą się operatorzy nowego sprzętu nagrywającego używać. (zapewne progresywnego).

Vira - udajesz eksperta, to proste pytanie.
    Co Ci migocze w TV 600Hz (odświeżanie, czy coś innego)?

A już jak opisujesz subpola i powiązujesz z przeplotem - to chyba palisz coś mocniejszego (no i szkodliwego). ;)

Powiąż to ostatnie swoje zdanie z tym:
    Link - uważaj , link przez producenta sprzętu był podany!!!
    (ciekawy jestem jak będziesz "naginał" poprzedni wpis) :)

• #40 10 Lip 2010 11:17
    Vira
    Poziom 12  

Link, który podajesz jest jak najbardziej prawdą i to jest właśnie IFC. Nigdzie nie napisałem że migocze 600Hz, to oczywiste, że jeżeli mówisz stricte o częstotliwości to 600Hz, dla oka ludzkiego jest nie możliwe do zauważenia.

Jednak jak już napisałem, przy jasnych partiach obrazu widać migotanie.

Nie wiem co jest przyczyną, że powstaje taki efekt, może coś się nakłada może jakaś interferencja, to pytanie raczej do Inżynierów z Panasa gdzie jest to 600Hz, którym się tak chwalą, w którym momencie ona występuje. Wiesz przecież, że marketing jest dźwignią handlu.

Płacę i wymagam, i taki efekt jest nie dopuszczalny. Wiem, że technologia plazmy i inne również, ma swoje problemy, np. czas wygaszania gazu, czy choćby sławetna czerń.

Tak czy siak, powtarzam, że migotanie obrazu w jasnych partiach widać i to wyraźnie.

Proszę, popróbuj, potestuj, a zauważysz. Nie wierz we wszystko co wyczytasz.

• #41 10 Lip 2010 18:56
    hojlo1
    Poziom 35  

To zacznij lekturę (ale od początku) for internetowych związanych z tematyką HDTV (i nie tylko).
    Dowiesz się że np już kilka lat temu niektóre plazmy Poneera miały i ~900Hz odświeżania (tylko marketing o tym milczał).
    Więcej Hz w PDP to także łatwiejsze uzyskanie innych efektów (nawet w oszczędzaniu energii).

Najprościej i logicznie widać 600Hz z matematyki, bo przy takiej częstotliwości spotyka się (w liczbach całkowitych) 25fps PAL z 24fps NTSC.

Zgodzę się z Tobą że łatwiej dostrzec dziwne efekty na plazmie (bardzie podatne na np. judder), ale pierw sprawdź co mu faktycznie podają i jak.
    Zabaw się z PC i podawaj np film fullHD 24fps - raz 50Hz, raz 60Hz raz 24Hz i opisz wrażenia (właśnie na tych tłach, co opisujesz)wł./wył. dodatkowo "poprawiacze".
    (dlatego w testy sklepowe już dawno nie wierzę - wystarczą testy u ludzi w domach)

Panasonic ma coś skopane z IFC w ostatnich modelach (nie wiem, czy wszystkich modeli to dotyczy - zapewne nie), ale efekt jest całkiem inny - potrafi np zamrozić 1wszy plan.
    (już na rożnych forach zaczyna to być sygnalizowane)

• #42 24 Lip 2010 01:41
    Vira
    Poziom 12  

Nie mów mi, że mam czytać lekturę, bo pokazujesz brak szacunku do rozmówcy, który może posiadać nie jednokrotnie większą wiedzę od Ciebie, i absolutnie nie mówię tu o sobie, a widzę po wypowiedziach, że potrafisz pojechać po bandzie. Niech to będzie wątek merytoryczny, trzymający się pytania zawartego w temacie.

Ludzie kupując TV po męczarniach z wyborem, czytaniu różnych for i mieszaniu im w głowach chcą włączyć TV i cieszyć się dobrym obrazem, a nie robić testy. TV ma być tak zbudowany, ze włączam oglądam i się cieszę :) a nie rozważam czy to wtopa czy nie. Nawiasem mówiąc ładowałem sygnał z kamery FHD i co dupa, dalej migocze.

Na stronie Panasonica jest napisane co potwierdza sprawę marketingu, że G20 to TV 100Hz, a nie 600Hz jak próbujesz udowodnić, i jak promuje Panas. 600 to 600, myk marketingowy, a nie 600 herców odświeżania. Zresztą sam podajesz link w jednym ze swoich postów na panasonic.ca, gdzie piszą, że jedna ramka ma xxx sub-field w zależności od modelu, a skoro jedna ramka trwa 0,1s więc jak drut masz 100Hz.

ze strony Panasonica

"Inteligentne tworzenie klatek - 600 hercowe sterowanie subpolowe z układem inteligentnego tworzenia klatek w wersji Pro"

i niema tu nic o odświeżaniu ekranu.

Tak czy siak możemy dywagować co jest przyczyną, nie zmienia to faktu, że obraz MIGOCZE i jedni to widzą wyraźnie innym to nie przeszkadza i oni są szczęśliwi. Ja im tylko zazdroszczę bo mi to bardzo przeszkadza.

• #43 24 Lip 2010 10:35
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

600 Hz - to ściema . Nawet na spotkaniu techników Panasonica potwierdzili.
    Plazma dla tych którzy widzą migocze - dla tych co nie widzą nie migocze.
    A spór w tej kwestii może trwać jeszcze do czasu gdy plazmy zastapi inna technologia.

• #44 24 Lip 2010 18:53
    tomjey
    Poziom 16  

Migotanie plazmy widać tylko na jednolitym tle tzn np jak cały ekran jest czerwony, biały, zielony itd. Widac to fajnie jak puścimy sobie pokaz slajdów pomocny w docieraniu nowej plazmy złozony z kilkunastu kolorowych plansz. W normalnych warunkach podczas oglądania tv czy filmow z dvd/br nie wierze że ktoś widzi to migotanie...

• #45 24 Lip 2010 19:50
    basstec
    Poziom 34  

Vira napisał:
    Widać to wyraźnie i nie trzeba być specem. Tyle, że jedni są bardziej wrażliwi na to inni mniej. Wyraźnie widać jakby odświeżanie było na poziomie 70-80Hz. Ustaw biały kolor i popatrz sobie gdzieś obok nie za daleko od TV, a się przekonasz. Ja i wielu innych to widzę nawet patrząc na wprost w ekran, gdy są inne kolory efektu się nie odczuwa co nie znaczy, że go nie ma.

Ja mam takie samo odczucie, codziennie przechodzę koło euro rtv, idąc jak są włączone wszystkie telewizory i patrząc kątem oka efekt migotania jest najbardziej widoczny.

• #46 25 Lip 2010 16:37
    hojlo1
    Poziom 35  

Jeżeli dla "Was" (cudzysłów specjalnie) 600Hz=migotanie...., to już nie ma nadziei (no może malutka....). ;)

LOCOLOCO napisał:
    600 Hz - to ściema . Nawet na spotkaniu techników Panasonica potwierdzili.
    Plazma dla tych którzy widzą migocze - dla tych co nie widzą nie migocze.
    A spór w tej kwestii może trwać jeszcze do czasu gdy plazmy zastapi inna technologia.
    - bardzo mi się podoba to podejście, bo nawet nie wiedzą co ich pracodawca na ten temat "pisze" i generalnie tylko się potwierdza że nasz kraj zostaje "sprowadzany" do pozycji konsumenta/montera (nowoczesne technologie..., jak na tyle techników stać...). ;)
    LOCOLOCO - to ze nie czytasz konkurencyjnego forum HD to jeszcze zrozumiem, ale że własnego forum nie czytasz (???). ;)

Jeżeli wrzuca się do jednego worka: 600Hz/migotanie/IFC/DoubleScan/Subfield... itp itd. - życzę dalej owocnych obrad. :)
    A to o "nadludziach" widzących "migotanie odświeżania 600Hz" w PDP radzę wysłać do NASA.
    Robili tam eksperymenty na astronautach i wyszło że max. tuż ponad 200Hz (jeśli pamięć nie myli, bo może mniej) - było górną granica w impulsie (specjalna komora , impuls też dobierany).
    Polak potrafi - czuję że posada czeka. ;)

Teraz fragment ze strony Panasonic Polska (bo jeszcze jest, to materiały prasowe więc się zmieniają) - Link :
    Cytat:
    ...600Hz Sub-field Drive każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy pięćdziesięciu obrazów filmu dzielony jest na 12 subpól. Pozwala to na wyświetlanie przez panele NeoPDP ekranów serii V20 w przeciągu sekundy realnie 600 obrazów. Dodatkowo, za sprawą funkcji Intelligent Frame Creation Pro....
    - który np. wydziela jednoznacznie Sub-Field od IFC (właśnie do tego zmierzam), a 600Hz nie podlega dyskusji.... . :)
    Nie umiecie oddzielić pewnych spraw - trudno.
    Samsung/LG - już trochę inną drogą idą (tez przy 600Hz - szczególnie Samsung).

Od początku pytałem - co "Wam" miga...(600Hz)?,....ale już nie pytam. :)

Jest zaleta:
    Powołać się na opisy Panasonica i wymieniać TV/zwrot pieniędzy że nie mają 600Hz (bo miga) - stoi coś na przeszkodzie?
    (opisać tutaj finał)

-----------------
    Ps - już nie zabieram tutaj głosu, bo sytuacja przypomina "deja vu" sprzed kilku lat i na tym forum.
    Stwierdzono pierw że 100Hz w TV CRT jest bolączką na migotanie (zamiast czytać inne opinie....), by po czasie dojść do wniosku że jeszcze jest tzw. "migotanie międzyliniowe" itp.
    (Deja Vu) ;)

• #47 29 Lip 2010 02:29
    Vira
    Poziom 12  

Jesteś totalnym ignorantem, nie czytasz ze zrozumieniem, co powiedziano Ci już na hdtv, nie trzymasz się tematu, wyrywasz słowa z kontekstu, mieszasz gó..no z tortem.
    Mówiliśmy o migotaniu obrazu, takim jakie występuje przy odświeżaniu obrazu, a nie o sterowaniu subpolowym czy innych zastosowanych technologiach, nigdzie nie jest napisane , że 600Hz = (równa się) migotanie

Cytat:
    "Inteligentne tworzenie klatek - 600 hercowe sterowanie subpolowe z układem inteligentnego tworzenia klatek w wersji Pro"

hojo1 napisał
    Cytat:
    Jeżeli wrzuca się do jednego worka: 600Hz/migotanie/IFC/DoubleScan/Subfield... itp itd. - życzę dalej owocnych obrad.
    sam wrzucasz i sam sobie odpowiadasz

hojo1 napisał
    Cytat:
    A to o "nadludziach" widzących "migotanie odświeżania 600Hz" w PDP radzę wysłać do NASA.
    "Nadludzie", to nie to forum.
    Nikt nie napisał, że widzi 600Hz

hojo1 napisał
    Cytat:
    ...(jeśli pamięć nie myli,...)
    Oj myli, myli ;)

hojo1 napisał
    Cytat:
    (bo jeszcze jest, to materiały prasowe więc się zmieniają)
    no właśnie się zmieniają, sam przyznajesz, że to tylko prasa, i podajesz link marketingowy

hojo1 napisał
    Cytat:
    Od początku pytałem - co "Wam" miga...(600Hz)?,....ale już nie pytam. :)
    Ku Twojemu zadowoleniu odpowiadam
    1. To twoje pytanie, a nie zawarte w temacie
    2. Nie, 600Hz nie miga, dla oka jest nie zauważalne

Ehh, każesz komuś czytać i czytać, a sam wypisujesz informacje marketingowe jako pewnik. To Tobie życzę powodzenia i całe szczęście, że już nie będziesz zabierał tu głosu :)

Panowie moderatorzy proszę zamknąć wątek, temat został wyczerpany.

• #48 29 Lip 2010 07:30
    Iceman31
    Poziom 20  

Z tego co wiem to gdzieś około 200Hz dla oka jest wystarczające. Powyżej nie ma sensu bo oko tego nie wychwyci.... ale mogę się mylić.

• #49 29 Lip 2010 07:38
    hojlo1
    Poziom 35  

Sprostowanie - przepraszam, ale nie "zdzierżę" ;) jak na forum technicznym ktoś podstaw nie zna( na innych forach mogą być totalni ignoranci):

Vira napisał:
    ...Mówiliśmy o migotaniu obrazu, takim jakie występuje przy odświeżaniu obrazu....

Czy tu zadajesz sobie sprawę z faktu że te 600Hz (Sub-field) to właśnie odświeżanie w tym przypadku ?
    (podstawy RTV - próba wyjaśnienia jak widać nadal w próżnię trafia...)

Obudź się człowieku (szczególnie jak utożsamiasz się z "wszystkimi" tutaj piszącymi - bo nawet nie rozróżniasz np. kogo cytuję).
    Twój 1wszy akapit właśnie wykazuje tę niewiedzę.
    Vira - jak już wiesz że 600Hz to odświeżanie - zerknij jakie bzdury napisałeś.
    Sam sobie przeczysz..., potem ciągniesz "sci-fi" i to nie w swoim temacie (co też usiłujesz nagiąć...)!

Mam nadzieję ze więcej (ignorancji technicznej) prostować nie trzeba. ;)

• #50 31 Sie 2010 23:26
    seplusda
    Poziom 10  

Hej ale dziwne zderzenie dwoch swiatow tego co czyta ze zrozumieniem i dobrze mysli tj; Vira i wieksza reszta oraz drugiego co sie uparl jak osiol przy swoim i za bardzo nie potrafi poskladac mysli w text hehe tj; podajrze hojlo1.. nie wiem czy watek juz sie skonczyl jednak dodam od siebie ze od niedawna posiadam G20 50-tke kupiony w UK wiec wersja europejska na liczniku chyba juz grubo ponad 300 h i moge jedynie potwierdzic, ze obraz migocze zreszta to juz od razu rzuca sie w oczy, obraz sie rozmywa podczas ruchu oraz przy wlaczonym IFC jak ktos ladnie okreslil czesto pojawia sie "efekt teatru" ja mam wrazenie butelki nie wiem czemu hehe, praca zasilania niespecjalnie slyszalna tel ogladam z 3 metrow.. ogolnie jestem zadowolony z barw no i zostaje swiadomosc, ze nikt nam nie sprzeda super technologii za 1000 funtow bo to przedzial budzetowy choc cena kosmiczna.. acha faktycznie tel o wiele lepiej oglada sie wieczorem ogolnie nikt nie wspomnial jeszcze o pewnej sprawie o mniejszej niz u konkurencji wielkosci plamki co tez od razu widac w sklepie dla mnie to dodatkowy plus.. nie wiem znawca nie jestem ale odnosnie sporu o 600 Hz to juz na poczatku jak ugryzlem temat po zakupie TV (zawsze najpierw kupuje pozniej sie dowiaduje hehe) to zrozumialem, ze z odswiezaniem nie ma nic wspolnego.. wydaje mi sie, ze porownujac z CRT to ta czestotliwosc moze byc bardzo podobna zreszta napewno nie wieksza jak 60Hz wydaje mi sie przynajmniej napewno jesli ciagniemy obraz z telewizji.. Ale to migotanie jest faktycznie niezmienne niezaleznie od zrodla sygnalu z BR tez migota.. no nic to pozdrawiam inteligencje :D

• #51 04 Wrz 2010 10:24
    hojlo1
    Poziom 35  

seplusda - dla Ciebie mogę zrobić wyjątek.
    (choć czytania ze zrozumieniem tekstu uczą już w szkole podstawowej).

To ze Panasonic i inne TV (łącznie z LCD) mogą "migać" nie podlega żadnej dyskusji.
    Jednak to że ktoś widzi tzw, "migotanie odświeżania 600Hz" (zamiast innych przyczyn) - już tak.

Piszesz bzdury odnośnie "sporu" 600Hz - bo to są fakty, a nie domniemania.

Zadam dość proste pytanie.

Jeżeli producenci podają że ich TV wyświetlają np. realnie 600 klatek na sekundę, to jakie ma być minimalne odświeżanie (50/60/100/200/400/480/600...Hz) by twierdzenie było prawdziwe?
    Dziecko w szkole podstawowej zna odpowiedź (nie znając techniki HD), bo myśli logicznie. ;)

Wstaw sobie sam "prawidłową" (dla Ciebie) liczbę i potem poprowadź "wywód".

----------
    Cytat (a właściwie tłumaczenie) zamieszczone na największym forum HDTV i to na początku technologii HD o wzorcowej plazmie Pioneera:

Cytat:
    ...piksele w niektórych KURO są wzbudzane do 14 razy na cykl zegara co można komunikowac jako 840 Hz....

Tłumaczyć więcej nie ma sensu - bo znowu ktoś się pojawi w stylu:
    "Kupiłem sobie TV HD i od dzisiaj jestem znawcą". :D
    (...a wymień pierw trochę "scalaków" i pogłówkuj dlaczego nadal TV nie chodzi... nabierzesz wiedzy...o co w tym wszystkim chodzi).
    To tyle.

Pozdrawiam gorąco "Znawców" (także tych, co nawet 100Hz CRT nie widzieli i nie wiedzą że PAL to tylko 50Hz..., BD to także 24Hz...). :D

• #52 10 Wrz 2010 19:54
    seplusda
    Poziom 10  

hojlo1 - byc moze tak jest jak mowisz rzeczywiscie znawca nie jestem i technicznie nie potrafie wyjasnic "zagadki 600 hz" nawet nie chce mi sie teraz szukac odpowiedzi na to pytanie strasznie sie na starosc rozleniwilem ;). Jednak ja jedynie potwierdzam ze obraz migocze z czym ty sie chyba nawet zgadzasz ale skoro tak jest to jak to jest mozliwe przy takich wartosciach blyskania? Hmm chyba jednak to nie jest takie proste i dziecko tego nie zrozumie ani ja dopuki sie nie oczytam. Jesli dalej bedziesz twierdzil, ze liczba 600 wyraza czestotliwosc odswiezania obrazu to sie zawezme i poszukam w necie zaprzeczenia ;). Przyjacielu przeciez widac, ze migocze a jesli tak to ciekawe dlaczego? Dodam dla scislosci, ze to widac przy jasnych partiach obrazu i typowo w sytuacjach gdy patrzysz katem oka. Hmm.. naprawde jestem ciekawy dlaczego tak jest. A byc moze to jakis rezonans albo po prostu wina zasilania?? Ale za kolory i oddanie tonow skory ludzkiej to ja daje 6/6 - troszeczke fotografuje i mam na tym punkcie fiolka matolka/ Pozdrawiam i czekam na logiczne wyjasnienie zjawiska ;)

Dodano po 2 [minuty]:

..gdy patrzysz kontem oka.

• #53 10 Wrz 2010 20:08
    kamera
    Poziom 14  

seplusda napisał:
    hojlo1 - byc moze tak jest jak mowisz rzeczywiscie znawca nie jestem i technicznie nie potrafie wyjasnic "zagadki 600 hz" nawet nie chce mi sie teraz szukac odpowiedzi na to pytanie strasznie sie na starosc rozleniwilem ;). Jednak ja jedynie potwierdzam ze obraz migocze z czym ty sie chyba nawet zgadzasz ale skoro tak jest to jak to jest mozliwe przy takich wartosciach blyskania? Hmm chyba jednak to nie jest takie proste i dziecko tego nie zrozumie ani ja dopuki sie nie oczytam. Jesli dalej bedziesz twierdzil, ze liczba 600 wyraza czestotliwosc odswiezania obrazu to sie zawezme i poszukam w necie zaprzeczenia ;). Przyjacielu przeciez widac, ze migocze a jesli tak to ciekawe dlaczego? Dodam dla scislosci, ze to widac przy jasnych partiach obrazu i typowo w sytuacjach gdy patrzysz katem oka. Hmm.. naprawde jestem ciekawy dlaczego tak jest. A byc moze to jakis rezonans albo po prostu wina zasilania?? Ale za kolory i oddanie tonow skory ludzkiej to ja daje 6/6 - troszeczke fotografuje i mam na tym punkcie fiolka matolka/ Pozdrawiam i czekam na logiczne wyjasnienie zjawiska ;)

Dodano po 2 [minuty]:

..gdy patrzysz kontem oka.

Drogi kolego telewizor ten jest z odświeżaniem 100 Hz a 600 Hz tyczy się funkcji IFC polepszającej rożdzielczość ruchomego obrazu ( 1080 Linii ) gdzie LCD mogą tylko pomażyć o takiej rożdzielczości ( LCD ok. 700 linni z polepszaczami ), na starość strasznie się rozleniwiłeś bo wszystkie te informacje są na stronie Panasonica :D:D:D Migotanie ... jakie migotanie ??? Ja i moja rodzina przy normalnej eksploatacji nie widzimy jego a posiadam TXP 42S10E ( IFC 400 Hz rożdzielczość ruchomego obrazu 900 linii ).Jak bardzo chcę się zmusić do torturowania moich oczu to kontrast , jaskrawość na maxa i biała plansz no i wtedy widoczne jest migotanie , ale nasuwa sie pytanie po co :D:D:D

• #54 11 Wrz 2010 09:33
    hojlo1
    Poziom 35  

Panowie - z czym macie kłopot?

Proste - jakby firmy kłamały to w np w USA już by procesy (wygrane) przez użytkowników były i to nagłośnione.

To że firmy maja gdzieś Wasze "bajdurzenia o 600Hz" świadczą dobitnie kolejne "cytaty" materiałów producentów (znowu podstawa do procesu/wymian TV....jeżeli inaczej sądzicie/sądzą):

Cytat:
    ...Parametry takie jak częstotliwość odświeżanie obrazu o wartości 600Hz oraz czas reakcji na poziomie 0.001 msek pozwalają uzyskać najwyższą jakość obrazu....
    Cytat:
    Zapewnia ona optymalne parametry wyświetlania obrazu takie jak częstotliwość odświeżania (600 Hz) oraz czas reakcji panelu (0,001 msek).
    Cytat:
    600Hz sub-field driving refresh rate
    (pogrubienia moje).

Co Wasza logika podpowiada?
    Jak twierdzicie inaczej - zareklamujcie TV (towar niezgodny z opisem =zwrot pieniędzy, lub wymiana..., można nawet zarobić...)

Jednak raczej dać sobie spokój z teoriami.
    Nie mam pretensji o niewiedzę (także się mylę...), ale dać sobie spokój...jak podstaw brakuje.

--------------------------
    kamera - też się mylisz , bo Twój model pracuje albo 100Hz, albo 400Hz, gdyż DoubleScan wyłącza IFC i związany z tym tryb 400Hz.
    Mało tego - mylnie łączysz IFC z ze sterowaniem subpolowym, bo tylko Panasonic to w jednej kości zawarł i....."miga" (w określonej sytuacji), a np LG/Samsung ma 600Hz bez IFC (własne rozwiązania) i okazuje się ze efekt może być lepszy.
    Wniosek - W Panasanicu IFC chyba nie działa do końca poprawnie(?).
    kamera - jednak poprawnie tę "wadę" niwelujesz, bo przy prawidłowych ustawieniach (widac z opisu ,że wiesz co robisz) efekt "migotania" jest praktycznie pomijalny. ;)
    --------------------------

Śmieszne jest (w tym wątku) że moi rodacy od razu na 600Hz to zwalają (i smutne zarazem, jak opisują ze im 600Hz "miga", jakby w TV nic więcej nie było).:cry:

/już to pisałem (w innej formie)/
    Twierdzi ktoś że widzi 600Hz migotanie (uparcie pomija inne czynniki) - zgłosić się np do "Księgi Rekordów Guinnessa..." :D

• #55 11 Wrz 2010 13:15
    kamera
    Poziom 14  

Witam . Kolego "hojlo 1" podaje fragment tekstu ze strony Panasonica :

"Zobacz różnicę 600Hz

Podczas oglądania transmisji sportowych, filmów lub gier wideo, czy szybkich scen akcji, szczegóły obrazu często stają się bardziej rozmyte, a Twój odbiór jest przez to słabszy. Dzięki użyciu inteligentnego algorytmu opartego na detekcji ruchu, sterownika 600Hz Sub-field z procesorem Intelligent Frame Creation Pro, uzyskujemy dużą ostrość oraz płynność szybkiego ruchu obrazu. "

"Bardziej ostry i płynny obraz 600 Hz

W celu zagwarantowania płynnego obrazu i braku drżeń, VIERA NeoPDP wykorzystuje innowacyjne 600Hz sterowanie subpolowe z funkcją Intelligent Frame Creation Pro. Ten unikalny, analizujący obraz procesor Panasonic, przetwarza ruch każdej sceny w subpola. Subpola są później optymalizowane aby wyświetlać szybkie sceny akcji w jakości Full HD w rozdzielczości (1920 x 1080 ) z zaskakującą płynnością. Każda scena jest wyświetlana w krótszym czasie niż przy użyciu poprzedniej serii procesorów –praktycznie eliminując wszystkie rozmazania obrazu, smugi i efekty wtórne (tzw.” powidoki”)."
    I zaczynam sam głupieć :D:D:D Biorę się do szukania informacji na temat odświeżania plazmy bo żyłem w niewiedzy :D:D:D Pozdrawiam.

• #56 11 Wrz 2010 13:58
    hojlo1
    Poziom 35  

No właśnie - masz gdzieś słowo że odświeżanie jest niższe? :D:D

Moje cytaty = materiały prasowe Panasonica/LG.
    Idealnie współgrają z tym , co opisujesz. ;)

Więc z czym masz problem?
    Skąd wymyśliłeś że 100Hz jest w tym przypadku? (na jakiej podstawie - jak cytujesz IFC 600Hz?).
    Włączyć logikę. ;)
    (jak chcesz wyświetlić 600klatek???)

Problem jest tylko w tym - ze klatki są "sztuczne" (bo TV na wejście dostaje np 12x mniej).

Ps - W Twoim TV jest tak jako opisałem (już dawno ma dostępny schemat blokowy/serwisowy, chyba nawet na tym forum - zerknąć poczytać o "scalakach") ;)

• #57 12 Wrz 2010 15:13
    seplusda
    Poziom 10  

Kamera i Hojlo1 dzieki za odzew na moje posty jednak rowniez zauwazam i wydaje mi sie i nie chcac urazic nikogo, brak wiedzy na temat powodu drgan jasnych partii obrazu w plazmach panasonica (napewno w modelach G20 ktory posiadam i to nie tylko z mojej opinii jednak nie wiem jak inne modele te byc moze sa uwolnione od owej przypadlosci jak zaznacza Kamera).. przyjaciele ja tylko z czystej ciekawosci chcialbym poznac odpowiedz na nurtujace mnie pytanie dlaczego tak jest ze niezaleznie od liczb i wartosci odswiezania obrazu ktore i tak powinny byc zawsze ponad wrtosci krytyczne tych 50 - 80 hz kiedy to mozemy wychwycic migotanie jak mysle. Sorki za wywody jasno pisac tez nie potrafie ;) ale teraz chodzi mi tylko o wyjasnienie co powoduje to migotanie czy ktos potrafi pomoc dziekuje i.. pozdrawiam !!

Dodano po 7 [minuty]:

cholera a moze po prostu sygnal z tunera sat mam zawsze 50/60 hz ale skad wiec to samo kiedy ogladam zdjecia z karty SD czy stad rowniez sygnal biegnie 50/60 hz no jesli tak to gdzie jest te owe 100/600 hz ? Jak nie pomysle to wracam do punktu wyjscia.. HELP ! :)

Dodano po 1 [minuty]:

a moze jestem nadczlowiekiem.. eeee :)

Dodano po 1 [minuty]:

przysiegam na Boga, ze obraz migocze (na jasnych duzych partiach na ciemnych zyleta) i wczesniej tez migotal bo to jest drugi G20 wymieniony na gwarancji..

• #58 12 Wrz 2010 16:11
    hojlo1
    Poziom 35  

seplusda - 50/60Hz są to parametry sygnału wejściowego (tylko o tym TV informuje i nic więcej, moze być i 24Hz i np 75Hz przy VGA..., ale to tylko informacja co TV dostaje). ;)

Jak Ci "migocze" na statycznym obrazie = wymień.
    Ewidentne uszkodzenie (oczywiście jak wyłączyłeś/włączyłeś wszystkie "polepszacze" łącznie z trybem "ECO").

Jak "miga" na ruchomym obrazie - pozostaje zabawa w optymalne ustawienia (najlepiej zbliżone do określanego obecnie trybu jako "THX")
    Jednak (pisałem wcześniej) IFC w Panasonicu nie działa idealnie.

Jednak polecam sprawdzić ten sam materiał na innym TV, gdyż często (najlepiej widać , gdy np. TV podaje materiały z USA) sam obraz źródłowy "migocze" w ruchu i nawet to można zauważyć na klasycznym CRT.
    Im większy rozmiar, rozdzielczość tym migotanie bardziej dokuczliwe (a plazmy bardziej podatne na to zjawisko)

Cytat:
    W serii 8000 PDP zastosowano rozwiązania Motion Judder Canceller (MJC) całkowicie eliminujące tzw. judder (drżenie, migotanie obrazu – szczególnie dokuczliwe podczas wyświetlania dynamicznych scen).

Mnie się już nie chce tutaj pisać ciągle to samo o odświeżaniu PDP, bo problem znany i rozwiązany już (chyba) w 2008roku, albo wcześniej.

Oczywiście ta kolejna prawdziwa treść (także cytaty od producentów...) nie dotyczy: "nadludzi", "totalnych ignorantów technicznych" i nawet "medycznych".
    (oni wiedzą "swoje") :D

• #59 13 Wrz 2010 20:37
    seplusda
    Poziom 10  

Byc moze to nie ma zwiazku a byc moze jednak z czegos wynika no nic a co tam jademy :)

http://www.practical-home-theater-guide.com/panasonic-plasma-tvs-2010-1.html

"Video Processing:

When it comes to G20/G25 video processing, all expert reviews we came across agree that this is very good and clean, capable of correctly de-interlacing both 1080i- and 480i- video-based and film-based content; the latter however requires manually activating the 2:3 pulldown processing.

As with the 2009 G10 HDTVs, the G20/G25 HDTVs come with a 24p direct-in with the option to set the refresh rate to 48Hz as opposed to the standard 60Hz to better match the cadence of film. However, as already expressed earlier on in this Panasonic plasma TV review, the 48Hz setting produces too much flicker, mostly noticeable in bright areas of the image, to be of any use."

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1231956&page=43

" It's worth noting that motion resolution and phosphor trails aren't problems with any current plasma as far as we're concerned, but sharp-eyed videophiles with no interest in 3D might feel more comfortable paying extra for the VT25's 2D picture enhancements. As we noted at CES, the VT25 will also feature a 1080p/24-friendly 96Hz refresh rate, just like the V10 series, while the G20/G25 will not. "

Dodano po 34 [minuty]:

http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1221990-lg-50pk950-review-vs-panasonic-g20.html

" therunemeister
    New Member

PK950 doesn't flicker when bright material is displayed...G20 does
    PK950 doesn't emit a loud-ish buzz when bright material is displayed...G20 does
    PK950 looks good...G20 doesn't
    PK950 menu's etc. look good...G20's doesn't
    PK950 has a higher perceived brightness than the slightly more dull G20. Hard to explain, but thats how it looks.

If LG had the retention issue under control it would IMO be a better deal than the G20...or maybe the G20's flicker problem, and the PK950 retention actually cancel eachother out.

I have never seen a Pana review where the flicker, or the buzz (and fans on earlier models) was mentioned...which is absolutely ridiculous... "

dbwinter
    Member

" Perhaps the flicker problem should be emphasised as to those that can see it on the G20, it is no brainer.

I could never own the G20 even if someone paid me to watch it.

The G10, G20, V10 and Z series all exhibit this problem so for me and the other 10% or so people that are sensitive to flicker, they would own ant TV over these.

I have seen reviews mention the flicker but this is obviously dependent on the reviewer being able to see it or not. "

No i wiecej jest tego bla bla ale ogolnie temat istnieje i to nie tylko na polskim forum ;) heheh

• #60 13 Wrz 2010 20:41
    hojlo1
    Poziom 35  

seplusda - Ty wiesz co przytaczasz?
    Ja nie wiesz - właśnie wyjaśniam (choćby innym).

Właśnie przytaczasz kolejne podejście Panasonica do sprawy "juddera" i nic ponadto. ;)
    Do tego opisujesz system USA (60Hz) a przy 50Hz jest znowu inaczej (a tak jest u nas).

Zamiast szukać na zagranicznych forach (często mylne informacje) - wystarczy np zajrzeć na krajowe forum HD i oddzielając co piszą "miliony much..." (chyba u nas narodowe zachowanie stadne) znajdziesz prawdziwy wątek i odwrotny do tego co cytujesz:
    Link

Zauważ że piszący zrobił coś odwrotnego niż podajesz wyżej i efekt opisał na końcu (i potwierdzone że IFC w Panasonicu nie działa jak potrzeba - nawet w najwyższym modelu).

Ps - seplusda możesz wyjaśnić o co Ci chodzi z cytatami itp.?
    Czego właściwie szukasz?
    (posty edytujesz co chwilę)

-----------------
    /dodane po czasie/
    Właśnie dodałeś (lepiej nowy post tworzyć, bo nadążyć nie można) wątek że LG nie "miga" tak jak G20.
    Wszystko się zgadza (opisałem to wcześniej) i co ciekawe, ten LG jest praktycznie tylko 600Hz (nie można wyłączyć, jak w Panasonicu tego trybu). Jednak ma inna metodę kompensacji ruchu (brak "IFC", w to miejsce "XD Engine").
    Zaręczam jednak że i ten model można zmusić "do migania" bo na judder nie ma siły. ;)

I jeszcze jedna dygresja dochodzi (po cytatach poprzednika) - zauważcie, jak Tam jest np oceniany LG w stosunku do Panasonica.
    Wejdźcie sobie teraz na krajowe fora HD i na nich LG zepchnięty do narożnika, bo dla "milionów much..." istnieje np. tylko Panasonic. ;)