Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plazma Panasonic 42G20e dziwne mogotanie?

panda82 13 Wrz 2010 22:01 20485 69
  • #61 13 Wrz 2010 22:01
    seplusda
    Poziom 10  

Ok dobra po prostu ten typ tak ma i w sumie sie przyzwyczailem do paru sztuczek jakie potrafi zaserwowac "penny" polubilem wady i podobaja mi sie zalety aby tylko sie nie psul to bedzie dobrze ;) ..dzieki za odp./pozdrawiam z szarej irlandii !!

• #62 13 Wrz 2010 22:06
    Iceman31
    Poziom 20  

I kłócicie się i kłócicie a o co?? O informacje marketingowe producentów.
    Jeden grzyb czy TV ma 100HZ tego czy innego odświeżania czy nawet niech sobie ma 1000Hz. Jeden kit co mi na nim pisze. Ważne jest to bym jako użytkownik był zadowolony z tego co widzę. Kamera i hojlo, wiecie jaki mam TV bo nieraz wspominałem i nieraz niektórzy mi tu próbowali udowadniać, ze mam szajs... a ja jestem zadowolony. Na szybkich scenach dobrze śmiga, nic nie smuży, obraz żyleta i oto chyba chodzi, prawda?? By użytkownik był zadowolony z obrazu a nie liczb na specyfikacji. A najsmieszniejsze jest to że Ci co piszą o tym czy o tamtym telewizorku że jest szajsem to widzieli go jedynie na wystawie i poczytali jego parametry nie widząc w akcji.
    Może i nie znam się jak "znawcy" z tego forum na pięknych technicznych zwrotach ale opisuję i polecam to co widzę i to co przetestowałem. Nigdy inaczej.

A co do LG jako "laik" uważam, że niech sobie zostaną przy kuchenkach mikrofalowych bo w produkcji TV są lepsze firmy. Tak samo jak Philips który modelami z cyferką 5 na przodzie pojechał po bandzie. Na papierze wprost cudo a w rzeczywistości totalne gówno że patrzeć się nie da. Dopiero 7-mka dała czadu.

P.S. kamera i hojlo, oczywiście nie odbierzcie że tnę do Was bo akurat z Wami mi się fajnie pisało. Piszę tylko że wiecie co za TV mam bo się w sumie naczytaliście z mojej strony o nim. :-)

• #63 13 Wrz 2010 23:03
    seplusda
    Poziom 10  

Ja tez uwazam, ze kazdy wybiera co mu sie podoba ja przed zakupem TV spedzilem kilkanascie dni w sklepach jako kompletny laik bo niestety tylko tam mialem mozliwosc poogladac sobie telewizorki i wlascilwie musialem sie zdac na intuicje i hazard. Kilkakrotnie bylem zdecydowany na promocyjne LG i Samsungi nie raz gapilem sie na Soniacze i LEDy Sharpa. Jednak z zalozenia chcialem plazme wiec zostaly mi 3 marki w tym Panasonic. Akurat zaczynaly sie mistrzostwa chyba i gapilem sie w obrazy raz z pilka w ruchu raz jakies sklepowe dema. W tych prowizorycznych warunkach i losowych ustawieniach urzadzen udalo mi sie jednak (subiektywnie) wychwycic pewne roznice. G20 wyswietlal zawsze plynniejsza pilke i plynniej przesuwal napisy w ruchu pionowym (byc moze zawsze mial wlaczone IFC), zawsze zwracal uwage soczystymi kolorami bez jaskrawosci (mozna tez gdybac o ustawienia ale zwykle wszystkie na wystawach sie podkreca podobnie) oraz pieknymi odcieniami skory ludzkiej jak tez biala biela, LG i Samsung wydawaly mi sie zimne za zimne bardziej fiolet lub niebieski a ja lubie cieple, nastepna roznica jakiej sie dopatrzylem po kolejnych dniach obserwacji to mniejsze pixele lub luminofory byc moze to zludzenie ale czarna siatka byla zdecydowanie mniej widoczna co uznalem za kolejny plus bo mozna zblizyc sie do TV i ogladac gladki material, wydawalo mi sie tez, ze mniej odbija swiatla ale zauwazylem fioletowy zafarb filtru. Bardzo mi zalezalo na obrazie stabilnym bez migotania a tego w sklepie juz nie zdazylem zauwazyc. Otto i dlatego teraz jestem tutaj i pisze bo myslalem, ze mi ktos odpowie dlaczego jednak naleze do tych co widza pulsujacy obraz glownie na jasnych duzych momentach wyswietlanego kadru wtedy slychac elektronike wtedy kiedy pobiera wiecej prady wtedy kiedy w ciemnym pokoju robi sie jasno, i nie wazne czy obraz jest ruchomy czy stateczny miga jak sie rozjarzy i potrafi skrzywic uchachana mine szczegolnie jak sie spojrzy na ekran katem oka np rozmawiajac z zona. Byc moze inne plazmy tez migaja byc moze to jest przypadlosc plazm a byc moze Panasonica. Gdyby tak bylo, ze LG czy Samsung lub LCD albo LED posiadaly wszystkie te zalety, ktore wymienilem to co subiektywnie mi sie podoba w G20 i by nie migaly a napewno LCD i LEDY nie migaja to poszedlbym po ktoregos z nich. Ja jestem zadowolony bo mam 50 cali naprawde ladnego obrazu 3 metry przed soba i zadnego bolu oczu jedynie lekki bol glowy bo sie uparlem zeby zrozumiec dlaczego jednak czasem mryga jakby chcial powiedziec hej nie jestem idealny a ty masz przewrazliwiony umysl, jednak mryga a ja mam przewrazliwiony umysl i przelewam te mysli na strone nie jednego zanudzajac lub nie wielu interesujac. Niewazne padam na ryj bo sie niczego w sieci swiecie nie dowiedzialem nikt tak naprawde nie wie dlaczego tak jest po prostu jest i juz. Jak to hojlo1 powiedzial muchy bzycza kazda inaczej no coz taki ich urok no ale nie kazdy to uslyszy - pozdrawiam !

• #64 14 Wrz 2010 08:30
    hojlo1
    Poziom 35  

Jesteście Panowie na forum technicznym, a ciągle gdybacie.
    (oczywiście nie wszyscy i kłótni tu nie widzę żadnej).

Często swoje subiektywne odczucia usiłujecie mylnie wiązać z jakimiś parametrami technicznymi.

G20 miga w określonych sytuacjach?
    Miga!
    Na pytanie - "co ma piernik do wiatraka" (ze 600Hz odświeżanie widzicie jak "miga") nie jesteście w stanie odpowiedzieć.
    Nawet negujecie odświeżanie. ;)
    Pomocy w niwelacji problemu w praktyce nikt nie oczekuje! :)

seplusda - znowu opisujesz jak to porady w "sprawie" migotania oczekiwałeś, a na wcześniejsze propozycje sprawdzenia/możliwości ustawień nie zareagowałeś (?).
    Sypiesz cytatami, których nie rozumiesz,
    Na przydatny link (jak to wyłączył IFC i zobaczył różnicę ) odpowiadasz wręcz odwrotnie (w ostatnim poście).
    Naczytałeś się (zapewne) co prawią "miliony much..." i poszedłeś testować sprzęt w sklepie.
    Opisy "testów sklepowych" wypada przemilczeć - bo jak widać TV w domu odkrywa rzeczy, których nie było widać w sklepie.
    Takich postów na forach jest tysiące (także i tutaj sporo), bo rzeczowe giną w masie wypowiedzi różnych "ekspertów".
    Tylko tyle.

Ja zabieram już głos wyłącznie od strony technicznej i to ze ktoś 600Hz odświeżanie "widzi".
    Podane były linki do: "juddera", "IFC" łącznie z praktycznymi opisami i poczytać, bo to jest przyczyna "mogotana".
    Zerknijcie co wcześniej było "bzdurzone" na ten temat (czysta sci-fi).
    Wcześniej opisane że wszystkie PDP "migają", potem link że LG "nie miga"
    (same sprzeczne opinie i to nie moje)

Wystarczy jednak włączyć logikę i zestawiać fakty (nie fikcje).

----------------------------
    Ja już kończę marudzić w tym temacie (nie należę do "milionów much...")

Na sam koniec (także dla Iceman31) podam stary link konkurencji LCD (bardzo tendencyjny przecież o sprzedaż chodzi, ale nie negujący już 2lata temu 600Hz odświeżania...) - >Sony o 600Hz odświeżaniu-(KLIKNIJ).
    Tak to widzą zawodowcy (nawet u konkurencji), którzy sami sprzęt produkują.
    To są kolejne podstawy do rzetelnej informacji i opinie dyletantów technicznych nic tutaj nie zmienią.:!:

To tyle w tym wątku.
    EOT z mojej strony. ;)

• #65 14 Wrz 2010 09:09
    Iceman31
    Poziom 20  

hojlo, ale ja nie podważam Twojej wiedzy technicznej. Parametry rzecz ważna ale poparte jakimiś testami (i takowe są) ale nie powiesz mi chyba, ze firmy są wolne od zagrywek marketingowych.
    Przykład z Philipsem którego oglądałem przed zakupem mojego Samsunga.... na papierze filipek był lepszy a w rzeczywistości totalna degrengolada.
    Tak dziadowskiego sprzętu jeszcze nigdy na oczy nie widziałem a Ci co go kupili to chyba się z żalu już powiesili :-)
    A plazmowe migotanie... widzę. Na plazmie ojca ale on ma jakiegoś "niższego" Panasa. Lepszych modeli w akcji nie widziałem bo szczerze mnie to nie interesuje. Kupiłem TV i jestem zadowolony więc zmiany nie szukam.
    Poza tym uwierz mi na słowo że odczucia zwykłego widza/użytkownika w miarę wymagającego są czasem ważniejsze niż opinie FACHOWCÓW. Fachowiec ma pomóc, ukierunkować a nie na siłe wpychać.... końcówka i tak należy do użytkownika. To on ma być zadowolony niezależnie od tego co pisze na papierze i od tego że jakiś fachowiec mu powie że: ten Sharp jest lepszy od tej Toshiby bo ma to i tamto.... jeśli moje oko (nie po przelotnym zerknięciu) stwierdzi że jest inaczej, to jest inaczej, ot co.
    Nazwy sprzętu nie są sugestią z mojej strony... wpisane na chybił/trafił.

• #66 14 Wrz 2010 20:04
    seplusda
    Poziom 10  

hojlo1 widze, ze masz zadatki na prawdziwego experta i posiadasz ogolna wiedze na temat elektroniki nie sposob sie z toba nie zgodzic zawsze znajdziesz odpowiedz na nurtujace pytanie jestes bardzo pomocny. Linki ktore podalem na slepo nie ptrzedstawiaja rowniez mojej opinii ani nie maja scisle wyjasniac czegokolwiek to tylko takie miedzywiersze jakies tam "musze" bzykanie ;). Judder, IFC czy inne zagadnienia techniczne nie sa nikomu obce kto szuka wyjasnien. Zadna z twoich opinii nie wyraza w zadnym stopniu tego o co pytam. Wszelkie prospektowe opisy rowniez niewiele wyjasniaja to sa tylko zarysy kazdy producent ma swoje patenty rowniez na reklame. Rowniez nic nie mowilem o ustawieniach dlaczego z gory zakladasz, ze mam zle. Jakkolwiek powtarzam pytanie dlaczego obraz na G20 miga? ..lub pulsuje jak swietlowka. :]

• #67 14 Wrz 2010 20:31
    Razis88
    Poziom 1  

Witam,
    pracuje na RTV w MM, trochę stoję z tymi telewizorami i powiem szczerze, że raz się zdarzyło, że widziałem we wszystkich plazmach panasa to migotanie, o którym mówicie, nie wiem dokładnie z czego się to wzięło podejrzewam światło ze świetlówek w sklepie mogło mieć wpływ (odświeżanie 600 Hz nie ma nic do rzeczy). Widziałem to tylko raz, ogolnie TV Panasonica polecam, modele z serii v20 i G20 (niższych raczej nie polecam) można brać w ciemno, obecnie to najlepsze telewizory w tej cenie jeśli chodzi o jakość obrazu.

a odnośnie 600 Hz, a 200 i 100 Hz to nie ma możliwości zauważenia różnicy w porównaniu obrazu przy tych wartościach, jest to po prostu fizycznie niemożliwie ;]

• #68 26 Paź 2010 21:59
    southorn
    Poziom 1  

Ekrany Plazmowe...

(...) poszczególne piksele mają tylko dwa stany: zapalony i zgaszony, dlatego stany pośrednie jaskrawości uzyskuje się dzięki modulacji impulsowo-kodowej PCM (...)

(...) Ponieważ nie ma możliwości płynnej zmiany intensywności Świecenia piksela, to zmiany jaskrawości uzyskuje się przez wielokrotne zapalanie i gaszenie go. (...)

Zauważane "migotanie" to zapewne efekt takiego sposobu wyświetlania pikseli. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie (powyższe cytaty pochodzą z opisu technologii plazm, które znalazłem w internecie).

Pozdr.

• #69 28 Gru 2010 12:34
    KcPr
    Poziom 9  

Niestety dołączam się do tematu. mam Panasonica 46g20 i ten sam problem. na jasnych treściach miga i porównując go z 30" crt Philipsa patrzenie na crt nie boli a na g20 po 15 minutach szczypią oczy i zaczyna ćmić głowa. przetestowałem że ifc ani żadna pozostała funkcja nie eliminuje tego efektu. Dla mnie jest to duży problem, bo to bardzo męczy... dodatkowo zauważyłem smużenie, mimo ifc p (ogladając materiał z mojej kamery (ful hd 1920x1080 60p) za każda krawędzią obiektu poruszającego się widać żółto pomarańczowe krawędzie. zastanawiam sie jeszcze nad reklamacją.

W temacie odświeżania, odświeżanie ekranu nie ma nic wspólnego z przetwarzaniem obrazu do wyświetlenia. Co z tego ze procesor produkuje obraz który ma płynność 600hz skoro ekran ( w jasnych partiach danego kadru ) moze go wyświetlic jedynie w 60 hz .. stąd migotanie