Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

genus premium schemat elektroniki potrzebny

stamainstal 09 Maj 2010 01:33 1752 7
  • #1 09 Maj 2010 01:33
    stamainstal
    Poziom 8  

Witam, mam problem z napięciami na wyjściu z płytki na siłownik zaworu trójdrożnego.Na jednym przewodzie mam fazę, jeden neutralny,na ostatnim jakieś przebicie. Zmiana trybu pracy kotła nie powoduje żadnych zmian na przewodach(wyjściach płytki).Pytanie brzmi co jest uszkodzone na płytce? Awaria ta powoduje pozostawanie kotła w jednym trybie niezależnie od wskazań na wyświetlaczu - zawór tródrogowy nie reaguje.

• #2 09 Maj 2010 19:33
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Schematu nie zdobędziesz ,bo to wiedza "tajemna " - nawet serwisanci nią nie dysponują . Samodzielne ingerowanie w elektronikę kotła może się naprawdę obrócić przeciw tobie . Odłóż ambicje i wołaj serwis .

• #3 09 Maj 2010 20:54
    mariusz.lubicz
    Poziom 16  

serwisant73 napisał:
    Schematu nie zdobędziesz ,bo to wiedza "tajemna " - nawet serwisanci nią nie dysponują . Samodzielne ingerowanie w elektronikę kotła może się naprawdę obrócić przeciw tobie . Odłóż ambicje i wołaj serwis .

Bez przesady. Wszystko się naprawia. Niech autor zrobi zdjęcia płytki albo lepiej niech je zeskanuje i da na forum.

• #4 09 Maj 2010 21:01
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

mariusz.lubicz napisał:
    Bez przesady. Wszystko się naprawia.

Taak, polak potrafi

• #5 11 Maj 2010 00:31
    stamainstal
    Poziom 8  

Dziękuję za zainteresowanie, schemat już nie potrzebny, poradziłem sobie z problemem, kociołek pięknie hasa.P.S.Dla ciekawych co było? Kodowanie kotła na płycie przestawiłem i problem jak ręką odjął.Był ustawiony w trybie jednofunkcyjny trzeba było go zakodować na dwu funkcyjny.Płyta jest uniwersalna stosowana do obydwu typów ta sama.

• #6 11 Maj 2010 08:01
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

stamainstal napisał:
    Witam, mam problem z napięciami na wyjściu z płytki na siłownik zaworu trójdrożnego...Awaria ta powoduje pozostawanie kotła w jednym trybie niezależnie od wskazań na wyświetlaczu - zawór tródrogowy nie reaguje.

stamainstal napisał:
    Kodowanie kotła na płycie przestawiłem i problem jak ręką odjął.Był ustawiony w trybie jednofunkcyjny trzeba było go zakodować na dwu funkcyjny

To się kupy nie trzyma - albo jedno, albo dwu funkcyjny

• #7 11 Maj 2010 13:49
    systemgaz
    Poziom 22  

stamainstal napisał:
    ...schemat już nie potrzebny, poradziłem sobie z problemem, ...Dla ciekawych co było? Kodowanie kotła na płycie przestawiłem i problem jak ręką odjął.Był ustawiony w trybie jednofunkcyjny trzeba było go zakodować na dwu funkcyjny....

Kotły Aristona Genus Premium (..), to nowa oferta rynkowa. Może nawet kocioł jest na gwarancji? W tej sytuacji ustawienia wykonuje serwis, a nie osoby postronne...
    stamainstal napisał:
    ...płyta jest uniwersalna stosowana do obydwu typów ta sama.

Płyta elektroniczna nie jest uniwersalna, bo zastosowana tylko do serii Genus Premium (nie dwa typy tylko trzy i siedem wersji Genus Premium 24, 30, 35; Genus Premium System 24, 30; Clas Premium 24, 30).

mariusz.lubicz napisał:
    ...Bez przesady. Wszystko się naprawia. Niech autor zrobi zdjęcia płytki albo lepiej niech je zeskanuje i da na forum.

stamainstal napisał:
    ...schemat już nie potrzebny, poradziłem sobie z problemem...

Jak skiepścicie elektronikę kotła mariusz.lubicz i stamainstal, to o 630 PLN netto schudniecie :D ruchem jednostajnie przyśpieszonym :D

• #8 13 Maj 2010 00:20
    stamainstal
    Poziom 8  

Hahaha, żal mi was towarzystwo wzajemnej adoracji.Nie chce mi się z wami gadać głąby.

Moderowany przez serwisant73:

Zasłużył sobie kolega na nagrodę . Za naruszenie zasad regulaminu w rażący sposób - Miesiąc urlopu.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo