Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iP1900 Czy da rade napełnić ?

@Kamil 09 Maj 2010 09:59 15962 11
  • #1 09 Maj 2010 09:59
    @Kamil
    Poziom 23  

Witam, posiadam drukarke Canona iP1900 i zastanawiam się czy mogę napełnić atrament strzykawką ? Gdzieś kiedyś czytałem że te drukarki mają jakiś chip, ale do końca nie wiem o co chodzi. Z góry dzięki za pomoc.

0 11
  • #2 09 Maj 2010 10:52
    juen
    Poziom 14  

mysle, ze spokojnie mozesz napelnic i ostatecznie wylaczyc sprawdzanie poziomu tuszu tak jak jest to w ip4600, nie chce wprowadzac w blad ale mysle ze starszy model raczej nie ma wiekszych zabezpieczen niz nowszy. napewno istnieja tez CISSy do tej drukarki z chipami, ktore zawsze pokazuja full poziom

0
  • Pomocny post
    #3 04 Cze 2010 22:42
    piotrladno
    Poziom 10  

Jasne że da rade, a resetujesz programem iptool albo odpowiednia kombinacją klawiszy na drukarce

Przy pomocy ostrego nożyka zdejmujemy etykietę z oznaczeniem kartridża.

* Zakładamy igłę na strzykawkę z tuszem i wkręcamy w otwór kartridża. Igła wbija się w gąbkę, która wypełnia wnętrze kartridża.
    * Powoli wstrzykujemy tusz. Pojemności poszczególnych pojemników podane są poniżej. Podczas napełniania z dysz kartridża może wydobyć się kilka kropel atramentu. Aby tego uniknąć należy powiększyć otwór przy użyciu igły lub szpikulca. Należy uważać aby nie napełnić zbyt dużą ilością atramentu, a także wziąć pod uwagę, iż w pojemniku może znajdować się jeszcze atrament.
    * Po zakończeniu wstrzykiwania wyciągamy strzykawkę z igłą z kartridża. Igłę należy zabezpieczyć w plastikowej osłonie.
    * W miejsce etykiety z oznaczeniem kartridża przyklejamy dowolną nalepkę lub taśmę klejącą.

1. Pojemnik czarny PG-37 (11ml), PG-40 (16ml), PG-50 (22ml):
    2. Pojemnik kolorowy CL-38 (3 x 3ml), CL-41(3 x 4ml), CL-51(3 x 7ml):

UWAGA! Nie wolno pomylić kolorów (rozmieszczenie na rysunku poniżej: Cyan – niebieski, Magenta – różowy, Yellow – żółty).

Napełnianie kartridży Canon PG i CL

Możliwe jest także odklejenie całego wieczka kartridża kolorowego do celów napełniania a później przymocowanie go klejem lub taśmą samoprzylepną. Ponieważ kolory nie zużywają się równomiernie można napełnić tylko ten kolor którego brakuje.

Ze sprawnego kartridża po poprawnym napełnieniu tusz nie wycieka. Przyłożenie ręcznika papierowego bądź chusteczki do dysz drukujących powoduje odbicie czarnego lub kolorowego wyraźnego paska (kartridż dobrze podaje tusz). Gdy tak nie jest (kartridż częściowo przyschnięty lub tusz jeszcze nie dotarł do dysz) należy szczelnie objąć ustami część w którą wlaliśmy tusz i dość mocno dmuchnąć lub uszczelnić otwory wlotowe a jednym z nich wstrzyknąć strzykawką powietrze- zmuszamy tusz do wypłynięcia przez dysze (kilka kropelek) – Można także użyć specjalnego uchwytu. Na końcu napełniony kartridż oczyszczamy zwilżoną szmatką lub chusteczką nawilżoną alkoholem (np. woda po goleniu) w okolicy dysz i styków elektrycznych, instalujemy w drukarce i wykonujemy czyszczenie dysz.

1
  • #4 23 Wrz 2010 15:12
    filip666
    Poziom 9  

witam

posiadam iP1900. zakupiłem tusz. zrobiłem dziurke we wkladzie. napełniłem. i caly czas mam komunikat ,ze zaraz tusz sie skończy. Wszyscy mi mówia ,ze mam : wyłączyc monitorowania poziomu tuszu. Ale ja tego nigdzie w menu nie widze. Czy tak sie da w iP1900 ?

Wklejanie obrazków: Link. Proszę stosować tę metodę. rys57

0
  • #5 06 Paź 2010 10:57
    klapy4
    Poziom 8  

filip666 napisał:
    witam

posiadam iP1900. zakupiłem tusz. zrobiłem dziurke we wkladzie. napełniłem. i caly czas mam komunikat ,ze zaraz tusz sie skończy. Wszyscy mi mówia ,ze mam : wyłączyc monitorowania poziomu tuszu. Ale ja tego nigdzie w menu nie widze. Czy tak sie da w iP1900 ?

Wklejanie obrazków: Link. Proszę stosować tę metodę. rys57

Jeśli pojawi się komunikat że kartridż jest pusty należy po instalacji napełnionego kartridża przytrzymać przycisk odpowiedzialny za transport papieru przez około od 3 do 5 sekund.

1
  • #6 04 Lut 2011 16:56
    arts1985
    Poziom 2  

wie ktos czy do iP1900 pasuje tusz PG50 i CL51 ?

0
  • #8 04 Lut 2011 22:08
    arts1985
    Poziom 2  

pytam bo wszedzie jest napisane ze do ip1900 tylko PG37 i PG40...
    a np. do canon ip2200 pasuje i PG40 i PG50

ale rozumiem ze ip1900 nie bedzie dzialal z PG50 ?
    probowal ktos wkladac pg50 do ip1900 ? da rade? jakas modyfikacje trzeba zrobic ? :)

0
  • #9 28 Lut 2011 22:59
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Ja próbowałem to wyświetla błąd żeby sprawdzić pojemnik z atramentem i go nie akceptuje. Co do napełniania to PG40 i 50 mają tą samą gąbkę tylko fabrycznie mniej napełnioną w 40 ale wypełnia ona cały pojemnik - do 40 wchodzi ok 22..24 max 25 ml tuszu. Natomiast w PG37 jest problem - gąbka jest tylko na dnie pojemnika i jest bardzo płaska ja myślę że 10 ml to absolutne maksimum dla tego pojemnika. Przy dalszym napełnianiu się nie przeleje przez dziurę którą napełniamy jak w przypadku 40 i 50 ale będziemy mieć tusz nad gąbką we wkładzie. I potem będzie nieźle ciekło przez dysze. Dlatego trzeba sprawdzić czy tusz nie chlupie we wkładzie po napełnianiu. To samo dotyczy CL38 - max 3x3ml a do 41 i 51 wchodzi 3x7.

0
  • #10 07 Mar 2011 17:08
    arts1985
    Poziom 2  

jak to mowia jak sam nie sprawdzisz to sie nie dowiesz.. :)

u mnie PG-50 i CL-51 dzialaja na iP1900

tyle tylko ze w trybie serwisowym (moge drukowac dowolne dokumenty itd.)

w normalnym trybie nie chce ruszyc.. (trzeba moze jakos zamienic w panelu "Drukarek i urzadzen" normalny tryb z serwisowym :) )

tryb serwisowy: wylacz z pradu, wcisnij power, wloz wtyczke, trzymajac power wciskasz 2 razy resume i puszczasz power

0
  • #11 28 Maj 2012 09:17
    Doominus
    Poziom 34  

Czyli największy kartridż jaki można zamontować do IP1900 to PG-40 ?

0
  • #12 01 Sie 2016 15:22
    siekus78
    Poziom 14  

arts1985 napisał:
    jak to mowia jak sam nie sprawdzisz to sie nie dowiesz.. :)

u mnie PG-50 i CL-51 dzialaja na iP1900

tyle tylko ze w trybie serwisowym (moge drukowac dowolne dokumenty itd.)

w normalnym trybie nie chce ruszyc.. (trzeba moze jakos zamienic w panelu "Drukarek i urzadzen" normalny tryb z serwisowym :) )

tryb serwisowy: wylacz z pradu, wcisnij power, wloz wtyczke, trzymajac power wciskasz 2 razy resume i puszczasz power

Wiem że to wykopalisko ale chciałem się dowiedzieć czy mógłby ,ktoś potwierdzić ten sposób wydruku na tych nabojach?

0