Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czyszczenie silnika przed wymiana oleju jaki preparat?

coolbizon 09 Maj 2010 11:53 24989 14
  • #1 09 Maj 2010 11:53
    coolbizon
    Poziom 15  

Witam, w silniku mercedesa w124 3.0d zamierzam wymienić olej, długo nie był wymieniany i w środku zrobił się syf, przed wymianą chciałbym wypłukać cały ten żużel, który się już tam nagromadził spuścić olej i zalać nowy. Jaki preparat moge użyć do rozpuszczenia tego całego brudu?

dzieki i pozdrawiam!

0 14
  • #2 09 Maj 2010 11:56
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Nie polecam takich metod, rozszczelnisz silnik. Lepiej wymienić wcześniej następny olej. Nie napisałeś na jakim oleju jeździsz?

0
  • #3 09 Maj 2010 12:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 09 Maj 2010 12:37
    coolbizon
    Poziom 15  

hmm z tym rozszczelnieniem to rzeczywiście nie ma co ryzykować... leje BP Vanellus 15 w 40

ok wyczyszczę miskę itd, a co jeśli chodzi o wał i resztę elementów?

0
  • #5 09 Maj 2010 12:39
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

To lej i śmigaj. Nic nie czyść. Następny sobie wcześniej wymień.

1
  • #6 17 Maj 2010 22:02
    bahus1509
    Poziom 11  

płukanie silnika tylko może mu zaszkodzić w tym wieku silnik może mieć różne nieszczelności jak również wypracowane elementy . To wszystko jest zawsze "uszczelnione" wszelkiego rodzaju nagarem eksploatacyjnym i wypłukanie go może spowodować strat e ciśnienia czy wycieki. Miski też nie ruszaj a jedynie nie zapomnij aby za wymianę wziąć się na gorącym silniku gdyż taki olej spłynie lepiej

1
  • #7 17 Maj 2010 22:36
    barubar
    Poziom 26  

Panowie, oczywiście że wszelkim preparatom dziwnych firm i dziwnej maści mówimy stanowcze nie. Zapomnieliście o jednym, jak już ktoś się uprze na "płukanie" silnika, zawsze można zastosować najtańszy olej, rozgrzać kilkukrotnie silnik, spuścić i zalać właściwy. Niewiele to pomoże, w niczym też nie zaszkodzi.

0
  • #8 18 Maj 2010 14:27
    cypber
    Poziom 11  

Ja po takim płukaniu silnika preparatem miałem silnik do wymiany.
    NIE POLECAM.

0
  • #9 06 Lip 2010 23:38
    id87
    Poziom 11  

W powyższy post nie chce mi się wierzyć. Może bym uwierzył gdybym zobaczył dowody i na przykład zdjęcia, jakiś dokładniejszy opis sytuacji... SILNIK DO WYMIANY to tylko puste słowa.
    A reszta ludzi mityczne bzdury wypisuje.
    Załączam materiał o olejach, jeżeli komuś nie chce się czytać całego, niech przeczyta wstęp i zakończenie.
    Ja u siebie dzisiaj wymieniłem olej z pół syntetyka na syntetyk, a o płukance też pomyślę przed następną wymianą.

0
  • #10 06 Lip 2010 23:47
    janrad99
    Poziom 15  

A czy ktoś tutaj twierdził że półsyntetyk ma gorsze właściwości płuczące od syntetyka? W temacie chodzi o płukanie po długo nie wymienianym mineralnym. A w tym przypadku przedmówcy mają rację.

0
  • #11 06 Lip 2010 23:56
    id87
    Poziom 11  

Może niepotrzebnie napisałem co zrobiłem lub co mam zamiar zrobić w aucie, więc napiszę raz jeszcze:

Proszę przejrzeć załącznik - wstęp i zakończenie, jeśli nie wystarczy - cały załącznik, jeśli dalej nie wystarczy, wejść na motor-talk.de

Długo to znaczy ile ? Szkoda że tego nie wiemy.

-1
  • #12 07 Lip 2010 00:26
    carrot
    Moderator Samochody

Mogę podać kilka przykładów z własnej praktyki, nie poprę zdjęciami, bo nie mam, musicie mi uwierzyć na słowo:
    Stary ford taunus, silnik V4, jeździł na selectolu (lata '80) po wlaniu selectol special (z dodatkami płuczącymi) po paru km od wymiany zapaliła się kontrolka od ciśnienia i już nie zgasła, brak panewek.

Porsche 924 (silnik z VW LT) po wymianie z castrola GTX (białego) na półsyntetyk penzoila, zaczęła świecić kontrolka ciśnienia na wolnych obrotach .

Astra f, jakiś C14NZ albo C16NZ, wymiana mineralnego na półsyntetyk, po tygodniu przyjechała bo leje ciurkiem ze wszystkich simmeringów w silniku (syskie cy ;) )

Przyciągnęli mi kiedyś Volvo 440 (silnik benzyna, chyba z VW, nie pamiętam) z urwanym paskiem rozrządu, klient nie wymieniał oleju mineralnego bardzo długo, popychacze zakleiły się smołą tak, że urwało pasek i naprawdę mocno się zapociłem zanim je wyrwałem z głowicy

0
  • #13 07 Lip 2010 00:55
    id87
    Poziom 11  

OK czyli nie dbając w ogóle o auto, jeżdżąc na mineralnym 2x więcej niż zalecane - tworzy się nagar/syf i silnik po wymyciu/wymianie na lepszy olej nie nadaje się już do użytku.

0
  • #14 07 Lip 2010 19:18
    kwok
    Poziom 39  

a ja proponuję dolać trochę MIXOLU do benzyny (50-100g na 50l) i tak pojeździć aż z paliwem przeleje się cały litr tego oleju przez silnik a potem opisać efekty na forum hehehehe

0
  • #15 28 Lis 2010 17:12
    dzony11
    Poziom 1  

Panowie o czym wy piszecie jakie preparaty jakie oleje ?
    Ok jest możliwość przepłukania olejem tańszym ale to sie stosuje jak masz nie zabardzo zabrudzony silnik bądz po kilku wymianach oleju.
    Ale jesli chodzi o dokładne czyszczenie silnika to tak jak powiedział kolega wczesniej kupujesz uszczelke pod miske i pokrywe klawiatury rozbierasz te dwa elementy i płuczesz zwykła ropą pod cisnieniem jeśli miałeś bardzo zabrudzony olej to niestety czyszczenie pompy olejowej potem możesz wlać tani olej niech autko popracuje na wolnych obrotach kilkadziesiat minutek spuszczasz olej i masz swieży i czysty silnik.
    A co do panewek jaki silnik funkcjonuje na panewkach z nagaru chyba ze skrzyniami automatycznymi wam sie pomyliło a jesli pokaża sie jakies usterki to lepiej ze teraz a nizeli w trasie i np przy wysokich obrotach.
    Ja w taki sposób czyszciłem silnik AUY jak turbina mi sie rozleciała i dostały sie opiłki aluminium do silnika chodzi ekstra

2