Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak mocy Vectra B 2.0 16V Benz/Gaz sekw.X20XEV 97r.

09 Maj 2010 12:33 7017 13
  • Poziom 9  
    Witam.
    Od dłuższego czasu mam taki problem.
    Autko niby jeździ ale na 136KM to powinno śmigać. Jest mułowaty nie ma przyspieszenia.
    Co może być przyczyną?
    Mam go rok i od początku pali mi się żółta kontrolka czek(silniczek).
    Po podłączeniu do kompa wychodzi, że walnięta sonda.
    Auto ma gaz sekwencje gazownik ustawił tak, że jak się przełączy na gaz to sonda nie pracuje wtedy, czyli standardowe obejście podobno.
    Ale czy sonda miała by wpływ na moc silnika w tym przypadku?
    Proszę o podpowiedź.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak, ma wpływ.
    Przenoszę do początkujących.
  • Poziom 9  
    Ale ona nie pracuje na gazie przecież. Wyczytałem że może to być również zawór EGR tylko nie wiem jak to wygląda i gdzie tego szukać pod maską:(
  • Poziom 16  
    Oczywiście że ma. Podaje zły sygnał do komputera. A jak się przełączy na gaz to powinno działać takie coś jak potocznie zwany oszukiwacz sądy. Nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało a nie chce walnąć gafy.
  • Poziom 9  
    A co myślicie o tym zaworze EGR?
    Fajne urządzenie. A czemu pytasz?
  • Poziom 9  
    Czy ma to wpływ na moc silnika? A może wyczyścić kolektor dolotowy?
  • Poziom 24  
    Doprowadź ten gaz do ładu - na sekwencji nie trzeba żadnych emulatorów lambdy i ma śmigać a nie walić błędami.
    Zaczynasz myśleć. Podpowiem, dolot i wylot... Katalizator. A Kolega wwwsokol to nie wie, że auto ma najpierw dobrze działać na benzynie a potem się gaz robi a nie odwrotnie?
  • Poziom 9  
    Pawel wawa napisał:
    Zaczynasz myśleć. Podpowiem, dolot i wylot... Katalizator. A Kolega wwwsokol to nie wie, że auto ma najpierw dobrze działać na benzynie a potem się gaz robi a nie odwrotnie?

Myślisz że tłumik lub katalizator się przy pchał?
  • Poziom 24  
    Pawel wawa napisał:
    A Kolega wwwsokol to nie wie, że auto ma najpierw dobrze działać na benzynie a potem się gaz robi a nie odwrotnie?

Wie, ale skoro ma na gazie odcinaną sondę to się błędu w życiu nie pozbędzie, bo przy każdym przełączeniu go złapie.
    Więc należy wymienić sondę lub naprawić jej wiązkę.
  • Poziom 9  
    Więc należy wymienić sondę lub naprawić jej wiązkę.

Naprawić wiązkę?? Jak to się robi??
  • Poziom 24  
    Podłącza się sondę do instalacji jak fabryka przewidziała, wywalając obejścia gazownika.