Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aktualizacja oprogramowania LE37B651

09 May 2010 14:55 25948 22
  • Level 2  
    Witam szanownych kolegów.
    Od pewnego czasu borykam się z problemem aktualizacji oprogramowania w moim LE37B651. Ma stronie internetowej SAMSUNG-a ukazał się nowy plik aktualizacyjny z dnia 08.03.2010. Po pobraniu go proces aktualizacji przeprowadzam zgodnie z instrukcją, wielokrotnie dokonywałem aktualizacji oprogramowania w moim TV z pozytywnym skutkiem, lecz teraz na ekranie pokazuje się informacja 'Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie'. Obecnie posiadam plik aktualizacyjny z dnia 21.01.2010. Wielokrotnie zwracałem się z pytaniem do BOK-u Samsung-a z tym problemem, niestety nie potrafią mi pomóc, proponują mi servis. Podejrzewam że plik aktualizacyjny z dnia 08.03.2010 który pobrałem ze strony internetowej jest uszkodzony lub plik aktualizacyjny z dnia 25.01.2010 spowodował uszkodzenie systemu w telewizorze. Może ktoś z kolegów borykał się z podobnym problemem i jest w stanie mi pomóc.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 20  
    Napisz jaka aktualnie masz wersje oprogramowania w TV.
  • Level 2  
    Witam.
    Obecna wersja oprogramowania w telewizorze to T-CHL7DEUC-3000.2 z dnia 25.01.2010.
  • Level 2  
    Dzięki Dareks !
    Zapoznałem się z materiałem który mi poleciłeś i doszedłem do wniosku że firma Samsung skopała mi oprogramowanie w TV (za moje pieniądze). Bardzo tego nie lubię !!!. 6-cio miesięczny zakup wypada wysłać do serwisu. Zrobię to ale dopiero przed końcem okresu gwarancyjnego, jak dla moich potrzeb TV działa poprawnie poza tym że nie mogę już wgrać nowszego oprogramowania. Dziwi mnie jednak fakt że Samsung nie chce się do tego przyznać, wielokrotnie do nich na ten temat pisałem, przysłali mi nawet pendriva z najnowszym oprogramowaniem. I co? Zero reakcji, odbiornik TV nadal twierdzi że "Brak pliku do aktualizacji. Sprawdź to i spróbuj ponownie".

Pozdrawiam.
  • Level 10  
    Witam, przy próbie wgrania T-CHL7DEUC-3000.2 u mnie występuje ten sam błąd. Czy udało Ci się coś naprawić w związku z tym? Aktualnie posiadam 2010/01/25_003000 a telewizor to le32b650t2wxxh
  • Level 2  
    Witam najlepiej zrobić tak ściągnąć plik z aktualizacją oprogramowania przez komputer jest to plik exe którego telewizor nie widzi więc trzeba na kompie zainstalować ten plik wtedy wyodrębni się sam folder ten folder wgrać na pendrive i dopiero telewizor powinien widzieć plik z aktualizacją oprogramowania ja tak zrobiłem i wszystko działa podczas aktualizacji nie wyciagać pendrive nie wyłączać tel.
  • Level 14  
    XGRAF wrote:
    Witam najlepiej zrobić tak ściągnąć plik z aktualizacją oprogramowania przez komputer jest to plik exe którego telewizor nie widzi więc trzeba na kompie zainstalować ten plik wtedy wyodrębni się sam folder ten folder wgrać na pendrive i dopiero telewizor powinien widzieć plik z aktualizacją oprogramowania ja tak zrobiłem i wszystko działa podczas aktualizacji nie wyciagać pendrive nie wyłączać tel.

...zalecane jest by na pondrive był tylko plik z aktualizacją :idea:

A jeśli coś nie pasuje po aktualizacji, to można wejść do menu serwisowego poprzez wklepanie kodu na pilocie (stanby>info>menu>mute>power) i przywrócić ustawienia fabryczne :D
  • Moderator
    Przywrócenie ustawień fabrycznych nie oznacza powrotu do poprzedniej wersji firmware.
  • Level 14  
    Po aktualizacji nowy firmware (ver.T-CHL7DEUC-3000.2) pozmieniał mi "co-nie-co" w galerii widżetów. Między innymi posiało mi gdzieś Yutube i jakimś cudem obsługa internetu była w j.angielskim. Z poziomu menu nic się z tym nie dało zrobić. Z menu zniknęła opcja POMOCY TECHNICZNEJ. Okazało się też, że przewodnik po produkcie został też
    'ZANGIELSZCZONY" ... . Pojawił się serwis YAHOO. By nie było
    problemu gdyby nie brak POLSKIEJ LOKACJI do wybrania podczas jego
    konfiguracji :|

Na szczęście dzięki menu serwisowemu udało mi się dojść do "ładu" z nowym softem. No może faktycznie nie została przywrócona jego poprzednia wersja, lecz udało mi się cofnąć większość niechcianych zmian :D
  • Level 12  
    Mam pytanie czy ktoś jednak znalazł metodę jak zainstalować nowy soft?
    Gdyż mam ten sam problem z upgrade co "docieklivy" tylko tyle, że ja posiadam troszkę inny model le32b651. Wizyta w serwisie mnie nie za bardzo cieszy bo oni jak zwykle będą wymyślać różne dziwne, rzeczy aż w końcu stwierdzą że wszystko jest przecież dobrze :). Powiem tylko tyle, że reset TV do ustawień fabrycznych oraz tryb serwisowy nic tu nie pomaga.
    Od wczoraj się coś zmieniło to znaczy napisałem do BOA i dostałem nastepującą odpowiedź: " W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
    poinformować:
    Sytuacja z oprogramowaniem zgłoszona jest do odpowiedniego działu firmy
    Samsung. Dział pracuje nad poprawieniem pliku z oprogramowaniem, który
    zawiera błąd powodujący że TV nie widzi oprogramowania."
    Ciekawy jestem czy naprawiony zostanie ten problem :D
  • Level 12  
    To, że jest napisane że english to nie szkodzi bo jezyk zmieniasz w menu TV i jeżeli się samo zmieni to wrócisz bez problemu. Więc nic się nie stanie jak go zainstalujesz.
  • Level 10  
    A jesteś pewien, ze nic nie zrypie? da sie wrocic do poprzedniej wersji? bawiles sie juz w tym? i w razie czego objete est to gwarancja?
  • Level 12  
    Ja robiłem ale na le32b651. I wszytko działa. Musisz postępować zgodnie z instrukcją. czyli wypakować exe na pendriva tam musi być tylko jeden folder. włożyć do tv i wybrać opcje aktualizacja. Ważne nie może być zaniku napięcia, i nie można wyciągać pendriva przed zakończeniem. Telewizor sam się zrestartuje i poprowadzi do końca instalację i to tyle. Gwarancji nie stracisz bo to jest zalecana procedura przez producenta w celu poprawy działania TV
  • Moderator
    miro19831983 wrote:
    A jesteś pewien, ze nic nie zrypie?

Nie zadawaj takich pytań.
    Pablo1964 wrote:
    wszelkie próby poprawy funkcjonalności sprzętu dokonujemy wyłącznie na własne ryzyko. (...)
    Apeluję - jeżeli nie jesteś pewny/a, że zmiana jest potrzebna i że sobie z nią poradzisz - pozostań jedynie czytelnikiem tego działu.
  • Level 10  
    a po takiej aktualizacji co sie zmienia pod katem menu itd w telewizorze?
  • User removed account  
  • Level 12  
    A jaką aktualną wersję oprogramowania posiadasz?
    Nowy firmware został poprawiony i wgrywa się bez problemu. Też miałem taki problem a po interwencji użytkowników oprawili ten bug.
    Jak to należy zrobić aby zadziała aktualizacja.
    Bierzesz czysty Pendrive np. 1Gb.
    Ściągasz program i po rozpakowaniu go na komputerze, przenosisz cały folder na pendriva.
    Tak abyś miał jeden folder na pedrivie a dopiero w nim całą resztę.
    Tak przygotowany nośnik wkładasz do telewizora no i resztę to już wiesz.

Powodzenia
  • Level 12  
    Pytanie do tomcio-91
    Jaki ty masz model TV bo z wersji firmware ( wiadomość w koszu )wynika, że na pewno nie jest to LCD tylko chyba LED?
    Tego oprogramowania nie wgrywałem bo mam inny telewizor tzn. inny model niż ty. Jeżeli faktycznie masz problem z wgraniem a robisz wszystko zgonie z instrukcją Samsunga to zgłoś swój problem na helpdesk.
  • Level 1  
    Być może moje uwagi będą przydatne przy instalowaniu aktualnego oprogramowania.
    Miałem do dnia dzisiejszego soft bardzo stary /numeru nie zapisałem/ Przy próbie instalacji softu Frimware 3001.1 wyświetlał się komunikat :Brak pliku do aktualizacji.
    Spróbowałem wgrać soft starszy T-CHL7DEUC-3000.2 i aktualizacja się powiodła.Następnie zainstalowałem soft najnowszy również bez żadnych problemów.
  • Level 12  
    wal02 wrote:
    Być może moje uwagi będą przydatne przy instalowaniu aktualnego oprogramowania.
    Miałem do dnia dzisiejszego soft bardzo stary /numeru nie zapisałem/ Przy próbie instalacji softu Frimware 3001.1 wyświetlał się komunikat :Brak pliku do aktualizacji.
    Spróbowałem wgrać soft starszy T-CHL7DEUC-3000.2 i aktualizacja się powiodła.Następnie zainstalowałem soft najnowszy również bez żadnych problemów.

U mnie pomogło właśnie tak jak napisane powyżej. Tylko taka kolejność zadziała, no chyba że ktoś już ma wgrany ten T-CHL7DEUC-3000.2 wcześniej.