Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eeprom 1430

gse 20 Sie 2004 22:40 4038 4
 • #1 20 Sie 2004 22:40
  gse
  Poziom 11  

  Witam

  Od niedawna jestem posiadaczem Pionka 1430.
  Oczywiście chciałem poeksperymentować z oprogramowaniem alternatywnym i tu zaczęły się problemy.
  Przeczytałem sporo na temat programowania, wszystko wydaje się być bardzo proste oprócz jednej malej nieścisłości, mianowicie chodzi o eeprom. Dokładniej o to który z eepromów (to te z roz. *.txt) mam wykorzystać w czasie programowania. Są dwa jeden dostarczony z listą kanałów a drugi z softem. Zawartość ściągniętych plików stanowią: (plik z roz. *.rcu ok. 1500KB + *.txt coś koło 6KB )oraz lista (plik z roz. *.rcu plik około 500KB + *.txt też koło 6KB). Wiem że mają być kompatybilne ale nie wiem jak to sprawdzić oprócz sprawdzenia dat powstania tych plików.
  Moja druga wątpliwość dotyczy kolejności wczytywania tych plików, wiem że dużo napisano na ten temat ale dopatrzyłem się pewnych sprzeczności?? W czasie wchodzenia w tryb serwisowy kasujemy eeprom. Czyli jeśli wrzucę soft *.rcu 1500KB to zaraz potem (bez wyłączania tunera powinienem wgrać eeprom (*.txt 6KB) w czasie wgrywania listy taż najpierw plik z lista a potem eeprom. Czy jest konieczne wgrywanie eepromów różnych???? skoro jeden z nich i tak zostanie nadpisany???? Chyba za pionek zapisuje je w różnych miejscach?????
  Prosił bym bardzo o naświetlenie tej sprawy i nie irytowanie się zapewne banalnymi pytaniami z mojej strony.

  Liczę na pomoc za którą z góry dziękuję.

  0 4
 • #2 21 Sie 2004 21:27
  The_Molka
  Poziom 19  

  sprawa jest bardzo prosta zrob w nastepujacy sposob: wejdz na strone http://dvb-upload.com/index.php (lub http://fuc.dvhk.pl/) sciagnij pliki potrzebne do twojego tunerka potzrebne sa: najnowszy soft OF, najnowsza lista kanalow KSW kolegi Szpana plus program pioneero. zrob zworke na tunerze (punkt K2002) wlacz tuner przyciskiem na wyswietlaczu powinno wyswietlic sie dL 1 (za jedynka powinno pojawic sie o - OK); rozlacz zworke. odpal program pioniero przejdz do zakladki Firmware (Równoległy + Szeregowy) wybierz z rozwijalnego menu ADRES : 7FE00000 - jest to adres pod ktory wysylasz soft. Ponadto wybierz ROZKAZ DL (K2002), 'Faza 1 i 2' oraz 'Pokaz postep' powinny byc zaznaczone nastepnie klikasz na 'Wyslij' i wybierasz plik z oprogramowaniem (.rcu). przejdz do zakladki Eeprom, wcisnij 'otworz z pliku' wybierz plik (.txt) z eepromem, kliknij wyslij. Mamy juz zaladowany eeprom i soft. Wylacz tuner, zrob zworke pomiedzy punktem K6003 a masa, wlacz tuner i wcisnij strzalke na panelu tunera (obojetne jaka) na wyswietlaczu po chwili powinienes miec cos takiego: 88:88, w programie pioniero przejdz do zakladki Firmware (Równoległy + Szeregowy) wybierz adres 60000000, odznacz 'Faza 1 i 2' wybierz rozkaz FL (K6003 or K7003) i kliknij wyslij i wybierz plik z lista kanalow (.rcu). Powinno wszystko sie udac. Plik z eepromem moze byc z listy albo z softu. sciagnij najnowsze listy i oprogramowanie. POWODZENIA

  0
 • #3 21 Sie 2004 23:10
  Jacu$
  Poziom 27  

  Jeśli wgrywasz firmware i liste to eeprom musisz wgrać tylko po wgraniu listy. Po wgraniu firmware'u nie ma potrzeby wgrywania eepromu.
  Z rozwijalnej listy w Pioniero 4.0 FINAL wybierasz adres i nic więcej nie musisz zaznaczać. Pozostałe opcje zaznaczą się same.
  Zazwyczaj eeprom załączony do softu i ten załączony do listy są identyczne. Jak masz Total Commander to zaznacz oba pliki prawym klawiszem myszy (zrobią się czerwone) i z menu Plik wybierz Porównaj co do zawartości (albo coś koło tego, nie pamiętam bo używam linuxa).
  Uważaj na wersję Pioniero 4.0 którą ściągniesz z sieci! Są wersje robione pod wyższe modele niż 1430 i tych nie możesz używać. Poznasz je po tym, że w rozwijalnej liście nie będzie kolejno adresów:
  1. 7FE0000
  2. 6000000
  tylko inne.

  0
 • #4 23 Sie 2004 20:30
  pikarel
  Poziom 31  

  Jeśli już wgrasz firmware, a dokładnie OF (Open Firmware dla 1430) to nie ma potrzeby zajmować się EEpromem.
  W tunerze kolejno wciśnij Menu>9>3
  Wczytaj dowolną listę (np. Szpana lub KSW) do programu MES.
  Do wysłania listy do tunera służy zakładka Narzędzia>Komunikacja RS.
  Zaptaszkuj wszystkie Sekcje do zapisu.

  I wszystko masz w tunerze, bez potrzeby zapisywania osobno EEproma.

  0
 • #5 25 Sie 2004 21:38
  Zbychu
  Poziom 13  

  Obie metody są poprawne tzn można wgrywać soft eprom lista eprom lub soft lista eprom. eprom wgrywam zawsze ten co jest dołączony do softu a liste robie sobie sam. jest też nowa metoda wgrywania loaderem ale jeszcze jej nie próbowałem.

  0