Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem laptopa do TV LCD

09 Maj 2010 19:11 3120 6
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam następujący problem.
    Podłączyłem laptopa do TV LCD Sony Bravia za pomocą kabla VGA.
    Na ekranie TV widoczna jest tylko tapeta pulpitu (nie na cały ekran) bez ikon, kursora i paska zadań. Raz się pojawił sam kursor ale wtedy zniknął na ekranie laptopa.
    Posiadam kartę graficzną nVIDIA GeForce 8600M GT.
    Na żadnym forum nie znazłem konkretnego rozwiązania problemu.
    Z góry dzięki za pomoc.
    Pozdrawiam damian1916.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 27  
    Spróbuj na podłączonym kablu do TV zrestartować laptopa. Jeśli nie pomoże i dalej to samo - przeinstaluj sterowniki do grafiki na inne. Do GF jest kilka wersji oryginalnych oraz alternatywnych dostępnych na sieci. W niektórych wersjach obsługa wyjścia na monitor/TV jest traktowana po macoszemu, w innych są moduły do dopasowania rozdzielczości i częstotliwości tak aby dało się pracować na TV lub na obu naraz.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 9  
    h jaworski napisał:
    Ustaw w sterowniku karty graficznej obraz tv jako klon (Clone).

Po sklonowaniu obraz całkowicie znika z ekranu TV.

AnnoDomi napisał:
    ... w innych są moduły do dopasowania rozdzielczości i częstotliwości tak aby dało się pracować na TV lub na obu naraz.

W tych sterownikach są te moduły dopasowania.
    Być może nie wiem jak ustawić je odpowiednio.
    Na innym lapie wszysto jest O.K.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam. A może wystarczy zmienić rozdzielczość ? LCD ma ograniczenia,więc może nie trawić sygnału z PC. Kliknij ikonę minimalizuj i zobacz co będzie. Piszę tak bo ostatnio miałem podobny problem w projektorze Sanyo. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    Ustawienie ekranu pojedynczego (pierw dopuszczalna rozdzielczość) za pomocą klawiszy funkcyjnych spowoduje że obraz (kompletny) będziesz miał tylko na Tv.

Po odłączeniu kabla (przy wył. sprzęcie) notebook powinien wrócić do normy (czyli swój monitor i bez zmian na pulpicie). ;)
  • Poziom 9  
    mirekgnd napisał:
    Witam. A może wystarczy zmienić rozdzielczość ? LCD ma ograniczenia,więc może nie trawić sygnału z PC. Kliknij ikonę minimalizuj i zobacz co będzie. Piszę tak bo ostatnio miałem podobny problem w projektorze Sanyo. Pozdrawiam

Wszystko zaczęło dobrze działać po ustawieniu rozdzielczości TV LCD na 1024x768.
    Poprawnie działa tylko i wyłącznie przy tej rozdzielczości.
    Niby takie banalne a potrafi tyle kłopotów sprawić.
    Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam. damian1916.