Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zlecę wykonanie generatora impulsowego częstotliwości radiow

Pawel792 09 Maj 2010 22:37 578 0
 • #1
  Pawel792
  Poziom 1  
  Witam,
  Zlecę zaprojektowanie i wykonanie generatora dającego na obciążeniu indukcyjnym szpilki napięciowe.
  Podstawowe parametry generatora to:
  *Częstotliwość powtarzania szpilek 27,2 MHz +-1 MHz stabilizowane sygnałem wejściowym sinusoidalnym ze źródła o regulowanej według potrzeby mocy 5 do 50W.
  *Napięcie szpilki -1500V na obciążeniu 0,4 mikro Henra, polaryzacja szpilki ujemna lub wyjście symetryczne na symetryczny induktor jednozwojowy w kształcie okręgu wykonany z rurki miedzianej średnicy około 8 mm.
  *Fluktuacje napięcia na induktorze w czasie pomiędzy szpilkami +-150V
  *Czas trwania impulsu (szpilki) 2 ns +-50%, szerokość podstawy szpilki poniżej 3,5 ns
  *Zasilanie ~230V (jednofazowe + uziemienie) z własnym zabezpieczeniem przeciw-przeciążeniowym i przeciw zakłóceniowym.
  *Prosta, lekka metalowa, ekranowana, uziemiona obudowa zabezpieczająca przed niebezpiecznymi napięciami, i zapewniająca możliwie krótkie połączenia z induktorem wyjściowym.
  *Sygnał wejściowy 27 MHz ma być podawany z osobnego generatora (nie wchodzącego w skład zlecenia) w paczkach o długości trwania minimum 1 mikrosekunda i przerwach między paczkami minimum 1 mikrosekunda. Czas narastania na początku paczki i czas wygaszania paczki maksimum 200 ns. Wypełnienie czasu paczkami impulsów od 0,01% do 60%. SWR na wejściu generatora nie powinien przekraczać wartości 3.

  Zlecenie pragnę powierzyć osobie biegłej w konstruowaniu nadajników radiowych oraz zaznajomionej z problematyką budowy układów impulsowych. Potrzebuję dwie sztuki opisywanego generatora. Warunki finansowe i dalsze uzgodnienia: p.grzegorzewicz (małpa) hydrostop.pl