Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

skoda felicja 1999 1,3 Mpi Przerywa przy jeżdzie na benzynie

marcin25g 09 May 2010 22:43 5528 10
    marcin25g
    Level 12  
    Witam wszystkich.Mam taki problem z moją felicją.Auto jest wyposażone w instalację lpg.W tym temacie wszystko ok .Instalacja gazowa nie sprawia żadnego problemu.Problem jest z jazdą na benzynie.Otóż często nie daje mi się zapalić na benzynie.A jak już zapali to zaraz gaśnie.W trakcie jazdy jak przełączę n benzynę to czasami jedzie ok,czasami przerywa,a czasami gaśnie.Wymiana filtra paliwa nic nie dała.Co to może być?Proszę o sugestie.Pozdrawiam
    robert7887
    Level 10  
    ja obstawiam immo, sprawdź na 2 kluczyku, i oczywiście diagnoza z kompa mile widziana, czy pompa odzywa się na zapłonie?
    marcin25g
    Level 12  
    Otóż na gazie działa bez zarzutu odpala awaryjnie na gazie,nie traci mocy.Dziej się to tylko na benzynie.Instalację mam 2 generacji.Co prawda ma 10 lat ale niedawno wymieniałem parownik więc z tej strony chyba wszystko ok.Posłucham dziś pompy.Może ona przerywa i dlatego jest problem
    maszan
    Level 25  
    Prawdopodobnie pompa paliwa powiedziala dosc - objawy identyczne jak mial ojciec w Felce .Po wymianie i rozbiorce strarej komutator mial krater, a szczotki byly za krotkie.
    marcin25g
    Level 12  
    Wydaje mi się że pompka pracuje podczas kręcenia rozrusznikiem nawet jak nie chce zapalić.Choć mi się tez wydaje że to jest problem z pompką paliwa,bo jakby było coś innego to chyba by też nie jeżdził na gazie.
    maszan
    Level 25  
    marcin25g wrote:
    Wydaje mi się że pompka pracuje podczas kręcenia rozrusznikiem nawet jak nie chce zapalić.Choć mi się tez wydaje że to jest problem z pompką paliwa,bo jakby było coś innego to chyba by też nie jeżdził na gazie.

U ojca auto smigalo na gazie bez problemu i odpalalo na benie te zawsze.Cyrkow na benie dostawal z reguly na srodku skrzyzowania jak trza bylo sie zebrac szybko.Ile auto ma przebiegu?Ile na gazowni zrobione?
    marcin25g
    Level 12  
    Auto ma już ponad 160 tys.Instalacja ma10 lat,więc pewnie większość tego przebiegu jest zrobiona na gazie.Pytałem się znajomego mechanika i on mi powiedział że może być zapchana przepustnica i dlatego wariuje mi na benzynie.Bede musiał to rozebrać i zobaczyć.Jeśli nie przepustnica to zostaje tylko pompka.Choć pracuje ale może nie wytwarzać potrzebnego ciśnienia.
    maszan
    Level 25  
    Przepustnice nie zaszkodzi wymyc, ale przy tym przebiegu obstawiam pompe.Ta u ojca miala ok 100kkm, u kolegi przebieg podobny i tez padla .Ja u siebie profilaktycznie zrobilem odciecie pompy gdy jedzie na LPG.
    marcin25g
    Level 12  
    Pod koniec miesiąca wezmę się za tą usterkę.Na razie jeżdzi i jest lato więc sprawa nie jest aż taka pilna.Na razie dzięki kolego Maszan.Jak naprawie to napisze Ci jaka była przyczyna usterki
    marcin25g
    Level 12  
    Problem tkwił w zapchanych przewodach paliwowych i w brudnej pompie.
    Zamykam temat