Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControlSterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Fujitsu-Siemens Pi2540] - sterowniki SATA

10 Maj 2010 06:52 9443 8
  • Poziom 36  
    Witam.

Od trzech dni szukam sterowników SATA które mogę zintegrować z instalką XP żeby ją w ogóle uruchomić (instalka nie widzi dysku) na laptopie "Fujitsu-Siemens Pi2540". W BIOSie tego laptopa nie ma opcji wyłączenia AHCI więc ten sposób odpada. Znalazłem sporo linków, ale wszystkie już są nieaktualne; nawet adres samego Fujitsu-Siemens już nie działa. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o rozwiązanie, czyli o te sterowniki; może ktoś je ma? Póki co jestem uziemiony z tym laptopem :(

Dzięki z góry i pozdrawiam.
  • SterControlSterControl
  • SterControlSterControl
  • Poziom 36  
    Ha! Żebym to ja wiedział..... Laptop nie jest mój, 1-wszy raz mam go w rękach, właścicielka nic o nim nie wie. Jej syn zaczął się bawić jakąś powaloną kopią instalki (grzebana) i wysadził całego laptopa w kosmos. Nie mam jak sprawdzić co siedzi w środku, bo nic nie daje się na nim uruchomić. Żeby w ogóle, to musze zainstalować system, a tego zrobić nie mogę z podanego wyżej powodu - brak sterowników SATA w instalce :( . Wiem tylko o laptopie, że to model Pi2540, IntelCore 1.7GHz (ponoć) i ma 2GB RAM. Nic poza tym.
  • Poziom 36  
    Są sterowniki SATA, ale..... do Visty:
    Cytat:
    System operacyjny: Windows Vista Business
    Windows Vista Business x64
    Windows Vista Enterprise
    Windows Vista Enterprise x64
    Windows Vista Home Basic (WHQL)
    Windows Vista Home Basic x64
    Windows Vista Home Premium (WHQL)
    Windows Vista Home Premium x64
    Windows Vista Ultimate
    Windows Vista Ultimate x64

A tu chodzi o XP. Ale dzięki, pewnie się link przyda.

Znalazłem tu na forum kolegę który podał link do swojego Chomika i tam są piliki potrzebne do uruchomienia instalki. Ściągnąłem i właśnie wypalam płytkę z nimi. Zobaczymy czy ruszy.
  • Poziom 36  
    Dzięki za kolejny link. Sprawdzę.
    Co do poprzedniego linku - niestety sterowniki stamtąd ściągnięte i zintegrowane z instalką w nLite nic nie dały - instalacja nadal nie widzi żadnego dysku w tym laptopie. Dodam, że dysk jest OK, bo po odpaleniu Linuxa (Knoppix LiveCD) widać 4 partycje (na SDA1 (czyli Windowsowy C: ) widać zawartość i totalny bajzel w plikach, m.in. jakieś dwie niedokończone instalacje). Sęk w tym, że instalka XP nie widzi dysku :(
    Będę kombinował dalej.
  • Pomocny post
    Admin grupy komputery
    Jest jednak jedno ale, bo do instalatora musisz zintegrować sterownik trybu tekstowego - tu jednak nie mam pewności, ale być może lepiej będzie zintegrować gotowe paczki sterowników.

W załączniku paczka sterowników SATA przygotowana do zintegrowania z Windows XP.
    Lub poszukać TU
    Załączniki:
  • Poziom 36  
    Ooo! Dzięki! Może (wreszcie) zadziała? ;)
    Tak, czytałem o tym sterowniku trybu tekstowego, ale nigdzie go znaleźć nie mogę. Gotowe paczki (z linku 2 posty wyżej) były zintegrowane, ale instalka nie widzi dysku. Możliwe, że SATA zadziała i sterowniki do niej zostaną zainstalowane w czasie instalacji systemu, ale ja muszę mieć możliwość rozpoczęcia instalacji w ogóle :D .

Ale kołomyja, co? :D

-- EDIT --

Wgrałem te sterowniki. Wszystkie z pominięciem tych dla systemu 64-bitowego (nie wiem czy dobrze, ale po co mi 64 jak XP jest 32-bit?) i..... ruszyło. Instalka odnalazła dysk a na nim 4 partycje. Zaczynam instalować; zobaczymy co z tego wyjdzie.

-- EDIT --

Ok, wszystko działa. Kłopot był w znalezieniu steów do audio, ale i to się w końcu znalazło.
    Swoją drogą.... tak "upierdliwego" laptopa jeszcze nie trafiłem. Kłopoty ze sterami, ciężko cokolwiek znaleźć w necie, a do tego idzie jak traktor - znaczy się wentylator może śpiącego obudzić. Dobrze że ten laptop nie jest mój :D

Jeszcze raz dzięki za pomoc.