Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór wzmacniacza do systemu Helix RS3 + JL 10W3v3

Lukas007 01 Aug 2010 19:20 4530 37
Altium Designer Computer Controls
    suzuki.gsx
    Level 23  
    "Sorry", że tak nie w temacie.
    Ale czy wiecie coś o jakiś "spotach" w trójmieście. :D
  • Altium Designer Computer Controls
    Lukas007
    Level 10  
    Nie wiem, mozliwe. Ogolnie rzecz ujmujac do konca sierpnia jestem w USA i nie bede mial mozliwosci pojechania na zlot, mam za to mozliwosc kupienia wlasnie jednej z tych jednostek. Chcialbym miec tylko pewnosc, ze wszystkie wymienione przeze mnie modele sa klasyfikowane w klasie wyzszej od mojego CDA 9835R, czy to ta sama liga ... i nie warto zmieniac.
  • Altium Designer Computer Controls
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Ja bym poszukał Clarka 9255 , bo na bank będzie cieplejszy w przekazie niż alpinka .
    Lukas007
    Level 10  
    O taki Ci chodzi ... www.eBay.com ??

Zastanawia mnie gdzie zamontowac ten "converter" i jak podpinac RCA skoro radio ma oddzielne wyjscia na subwoofer/low/mid/high ... to jest jednostka tylko do zastosowan active ??

Znalazlem Clariona DXZ 958 RMC ... warto sie nim zainteresowac, rowniez bedzie oferowac cieplejsze brzmienie od CDA 9835R ??
    Grzegorz Siemienowicz
    Level 36  
    Napiszę tak, nie cierpię stereotypów i staram się do niczego nie mieć uprzedzeń ale ....
    Miałem uprzedzenia do jednego japońskiego producenta X -> miałem kiedyś subwoofer który okazał się całkowitym niewypałem i potem stację multimedialną która psuła się na potęgę (nowa). Miałem tweetery innej firmy też bardzo dobrej Y (dwa modele) których nie udało mi się okiełznać i teraz przejdę do sedna ...
    Na ostatnim spocie słuchałem w jednej aplikacji radia tego producenta X i tweeterów producenta Y i .... zrobiło to na mnie takie wrażenie, że sam mogłem sobie ocenić że moja sekcja wysokotonowa gra o dwie klasy gorzej :cry: .
    W tej samej aplikacji sekcja średnich i niskich tonów też była dobra aktywnie zasilana z dużo droższych wzmacniaczy niż tweetery i .... według mojej oceny stanowiło to tylko uzupełnienie gry tweeterów (przy ich grze w moim odczuciu były tylko tłem).
    Byłem chyba jedną z niewielu osób która aż tak pozytywnie oceniała grę wysokich tonów w tym aucie ale akurat to idealnie wpadło w mój gust.
    To napisałem abyś miał świadomość, że dla jednych lepiej zagra Clarion/Addzest dla drugich Alpine 790x a innym będzie się podobać Nak 700.
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Co by jednak nie pisać 9255 ma swoją "klasę" :)

958 ma się nijak do 9255 , a co do podpięcia , to w czym problem , bo nie rozumie?

PS; nikt nie każe Ci lecieć aktywnie , a to że proc na pokładzie to w niczym nie przeszkadza , bo najwyżej go nie wykorzystasz ;)
    wasylwek
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Poza konkursem :D radio ( jednostka centralna , źródło ) ten od którego wszystko się "zaczyna", to tak na moje około zaledwie 45-55% sukcesu.
    Już mnie pewien mądry pan :D spory czas temu i nawet z tego forum uświadomił, że system CA to cała drużyna którą trzeba :
    1 odnaleźć
    2 osłuchać (porównując do innych)
    3 skompletować
    4 idealnie dotrzeć do siebie
    Jak znajdziesz wszystkie elementy łamigłówki będziesz bliski ideału którego nie czarujmy się...nie ma.

Mam Nakamichi akurat nie 700 ale sporo podobny teraz z perspektywy czasu mimo początkowych zachwytów zaczynam w nim dostrzegać "niedopracowane" strony, choć nie powiem smacznie gra.
    Ten Clarnet z Twego linku to bodaj amerykańska odmiana europejskiego modelu HX-D1 .
    Pojedź na tego spota tam można się bedzie wiele posunąć naprzód.

suzuki.gsx wrote:
    "Sorry", że tak nie w temacie.
    Ale czy wiecie coś o jakiś "spotach" w trójmieście. :D

Warto byłoby coś takiego zorganizować choćby gdzieś na pasie na Zaspie np. (kiedys były tam "dzikie" ścigania nocne :D ) tyle , że zdobyć więcej furek niż 3- 4 szt i uzyskac jakąś frekwencję to ...cud. Najpierw sie wszyscy odgrażają a jak co do czego to lipa.
    3-miasto to tak ubogi region w tematykę CA (spoty, spociki) że aż ...żałość bierze :cry:
    suzuki.gsx
    Level 23  
    Dokładnie kolego wasylwek.
    Mam nadzieję, że uda nam się taki "spocik"
    w niedługim czasie ogarnąć. :D:D:D