Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes w203 swieci kontrolka srs i ebs

10 Maj 2010 10:17 12203 6
  • Poziom 9  
    Witam, po odkreceniu kierownicy i wymianie przelacznika kierunkowskazow i przykreceniu tak jak byla kierownica swieci kontrolka srs i ebs. Poduszki podlaczono tak jak byly. Rownoczesnie wymienialem piaste kola przedniego czy to ma jakis wplyw na swiecenie ebs bo na srs zapewne nie. Czy ktos moglby mi doradzic co jest przyczyna swiecenia tych kontrolek.Wczesniej bylo wszystko OK. W serwisie doradzili aby skrecic kolami w lewo a nastepnie w prawo do oporu w celu skalibrowania systemu i powinny kontrolki zgasnac, jednak tak sie nie dzieje. Odlaczalem tez minus na kilka minut od akumulatora w celu zresetowania bledow ale to tez nie pomoglo. Dziekuje z gory za pomoc.
  • Poziom 19  
    Tylko diagnoza komputerowa.Muszą być zapisane jakieś błędy.
  • Poziom 9  
    Wiec bede musial sie wybrac. Dzieki za wskazowke;-)

Dodano po 5 [godziny] 3 [minuty]:

Teraz mi sie przypomnialo ze jezdzilem troche bez przykreonej i podlaczonej poduszki. Czy to moglo wplynac ze swieci srs? Ale co z tym ebs ze tez swieci?
  • Poziom 19  
    asrad napisał:

Teraz mi sie przypomnialo ze jezdzilem troche bez przykreonej i podlaczonej poduszki. Czy to moglo wplynac ze swieci srs?

Tak.
  • Poziom 9  
    Rozwiazalem problem i chcialem sie podzielic wskazowkami. A wiec srs swiecil bo odpalilem auto bez podlaczonej poduszki-nie polecam tego bo pozniej trzeba podlaczyc komputer zeby usunac zapisany blad. A srs swiecil bo mialem uszkodzony czujnik kata skretu kierownicy-znajduje sie on przy kierownicy. Po wymianie czujnika blad skasowal sie automatycznie. Pozdrawiam uzytkownikow tego forum:-)
  • Spec od Mercedesów
    asrad napisał:
    srs swiecil bo mialem uszkodzony czujnik kata skretu kierownicy

Czujnik skrętu nie ma nic wspólnego ze świeceniem kontrolki SRS.
  • Poziom 9  
    Przepraszam pomylilem sie chodzilo o ebs. Czujnik skretu byl uszkodzony i swiecil ebs. Zaistniala pomylka slowna. A jednak ktos sledzi ten temat. Pozdrawiam]Link[/url]