Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z wskaźnikiem poziomu gazu BRC

10 Maj 2010 12:44 6333 7
 • Poziom 2  
  Mam taki problem gdy mój escort się juz nagrzeję to w pewnym momencie wskaźnik (który jes na zdjęciu poniżej zaczyna wariować) na diodzie która pokazuje czy auto jest na gazie czy na benie zaczynają migać światełka po kolei czerwone, zielone i pomarańczowe i miga również pierwsza diodka od poziomu gazu, również auto ma dziwne obroty i nie ma takiej mocy, kiedyś gdy tak się zrobiło to otworzyłem maskę i przypadkiem ręką zasłoniłem wylot tej rurki od filtra powietrza no i obroty się unormowały ale gdy wziąłem rękę to znów zaczął szaleć co to może być ? wina filtra powietrza a może ta rurka zasysa gorące powietrze z silnika i się dusi, czy elektrozawór rozłączna mi na bene ?? (diodki które migają wtedy zaznaczyłem na zdjęciu)
 • Poziom 14  
  Jeśli zmieniają się wskazania poziomu gazu to radzę sprawdzić masy instalacji, bo prawdopodobnie na skutek wahania napięcia na masie przy butli centrala błędnie odczytuje poziom gazu. Jeżeli silnik nie trzyma obrotów to może to być wina albo membran w parowniku albo zapchanego filtra. Radze wymienić filtr powietrza koszt znikomy a na pewno nie zaszkodzi. Czy w trakcie tego migania diód słychać stukanie elektrozaworu w butli?
 • Poziom 2  
  nie nic takiego nie słyszę, zastanawiam się a może to wina sondy lambda ??
 • Poziom 14  
  Miganie to raczej nie wina sondy, ale nierówna praca pewnie tak. Radziłbym sprawdzić jeszcze silnik krokowy. Opisz dokładniej problem czy samochód podczas tego migania pracuje już na gazie czy na benzynie? Czy dzieje się to także przy ustawionym "wymuszonym gazie" lub "wymuszonej benzynie".
 • Poziom 2  
  witam na początek co to za instalacja mono wtrysk czy sekwencja
 • Poziom 15  
  witaj!
  widzę że masz instalację brc just .Świecenie diody od rodzaju paliwa różnokolorowo i trzech diód od poziomu gazu wskazuje na uszkodzenie komutera gazowego lub komputer gazowy nie może zlokalizować usterki
 • Poziom 11  
  Marcin_K_1987 napisał:


  to chyba znaczy że komputerek lpg jest w trybie awaryjnym bo coś się popsuło. Możesz to przeczytać w instrukcji obsługi. Poszukaj na googlach. O ile się nie mylę, to BRC właśnie tak zgłasza błąd w instalacji.
 • Poziom 18  
  Na to pytanie były już odpowiedzi i to nie tylko na tym forum. Jeżeli diody głupieją i miga ta prostokątna na przemian z tymi od poziomu tzn że sterownik znalazł błędy. Najczęściej pochodzą one od sondy, TPS lub obrotów. Podepnij laptopa a odczytasz w zakładce "Anomalie"