Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra 3 1,7 2008 r cdti sam jeździ

danfoss22 10 Maj 2010 14:43 2898 6
  • #1 10 Maj 2010 14:43
    danfoss22
    Poziom 1  

Witam, w zeszłym tygodniu w warsztacie zamontowano mi w aucie immobiliser. Wczorajszej nocy o 21h zaparkowałem auto na parkingu, gdzie do 23h stało jeszcze na swoim miejscu. Po dwóch godzinach moje auto przemieściło się samo około 6 metrów na drugim biegu z zaciągniętym ręcznym hamulcem. Drzwi do auta były zamknięte. Spalił się rozrusznik. Czy to jest możliwe żeby auto pojechało na samym rozruszniku będąc na drugim biegu z zaciągniętym hamulcem ręcznym ?
    Wersja policji jest taka że w aucie było zwarcie i auto pojechało samo. W warsztacie natomiast powiedziano mi że ktoś próbował ukraść samochód. Co Wy o tym sądzicie ?

0 6
  • #2 10 Maj 2010 16:04
    vondutch692
    Poziom 10  

moim zdaniem było zwarcie na rozruszniku i się kręcił. Auto na 2 biegu kręcąc rozrusznikiem pojedzie, przejechał te 6 metrów i się rozrusznik spalił. To jest moja wersja

0
  • #3 27 Sie 2011 21:26
    AUTOMARCIN
    Poziom 13  

zamontowali immo co to oznacza , czyli wczesniej go niebyło napisz troche jasniej

0
  • #4 28 Sie 2011 01:08
    tzok
    Moderator Samochody

Gdyby nie zaciągnięty ręczny to na samym rozruszniku można przejechać dużo więcej niż 6m... pewnie ten immobilizer dokładany to było jakieś odcięcie rozrusznika właśnie tylko albo wybitny fachura to zakładał, albo produkt był made in china i się zwarcie zrobiło między zasilaniem owego immobilizera a przewodem sterującym elektromagnetyczny włącznik rozrusznika.

0
  • #5 28 Sie 2011 15:56
    gabik001
    Poziom 36  

Trzymaj się wersji policji. Jakby ktoś chciał auto ukraść to by to zrobił. Ewidentnie warsztat pokpił sprawę i powstało zwarcie. A teraz się chcą wyłgać.
    A jak po incydencie byłeś w samochodzie to ręczny był dalej zaciągnięty? Bo złodziej to chyba by go spuścił...

0
  • #6 28 Sie 2011 15:58
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

danfoss22 napisał:
    Wersja policji jest taka że w aucie było zwarcie i auto pojechało samo. W warsztacie natomiast powiedziano mi że ktoś próbował ukraść samochód.

Czy są ślady włamania i prób odpalenia auta? I wszystko jasne...

0
  • #7 28 Sie 2011 16:02
    zeimp
    Moderator na urlopie...

To i ja się dopiszę i powiem tak: Na rozruszniku z drugiego biegu...jest to całkowicie prawdopodobne, ale jeżeli był zaciągnięty hamulec postojowy, to nie ma szans, nawet z biegu pierwszego, zakładając, że hamulec jest całkowicie sprawny!

0