Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka pakietów ni-mh 8,4V 300 mah - proszę o schemat

biedronas 10 Maj 2010 15:14 1611 1
  • #1 10 Maj 2010 15:14
    biedronas
    Poziom 8  

Witam!

Mam pakiet modelarski składający się z pakietu Ni-MH 350 mAh, połączonych w pakiet 8,4 V (7x1,2v). Niestety do kompletu brakuje mi ładowarki do tego pakietu, którą chciałbym sobie dorobić. Nie chodzi mi tutaj o szybkie ładowarki, gdyż nie chcę zepsuć sobie pakietu. Miło by było, gdyby posiadała opcję rozładowywania. Dysponuję zasilaczem 12V 300mA (albo 500 mA, już nie pamiętam, a nie mogę tego w tej chwili sprawdzić). Widziałem kiedyś schemat oparty na tranzystorze i bodajże dwóch rezystorkach, ale niestety już nie wiem, gdzie:/ Czy ktoś mógłby mi pomóc przy realizacji? Chodzi mi o schemat i ewentualne uwagi.

Czy przerobienie jej, aby opcjonalnie ładowała też pakiety 180 mAh albo 250 mAh (także 8,4 V) byłaby kłopotliwa? Myślałem np. o zastosowaniu zaślepek, aby ustawiać prąd ładowania albo jakimś przełączniku.

P.S. Szukałem już na forum i necie, ale niestety wszystko co widziałem dotyczyło ładowarek o znacznie większych pojemnościach. Niestety elektronik ze mnie początkujący i sam nie jestem w stanie poprzerabiać inne schematy, tak aby pasowały do moich pakietów

0 1