Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung avila plamy na ekranie

10 Maj 2010 16:18 7413 11
  • Poziom 2  
    witam, mam taki problem, bo dostałem od kumpla telefon avile i ma on plamy na wyświetlaczu, mówił ze stało się to po tym, jak coś tam mu się na ekran wylało,
    idzie to jakoś naprawić ?
  • Poziom 24  
    Najlepiej wymienić wyświetlacz, ale ja kiedyś bawiłem się w wymianę folii. Brałem taki LCD z zbitym szkłem i podmieniałem z tego co był zalany.
  • Poziom 2  
    no ja tez słyszałem że jak dam ten telefon np na kaloryfer to może to wyparować
  • Poziom 16  
    Da się to wyczyścić , musisz delikatnie rozebrać wyświetlacz i wyczyścić syf pomiędzy folijkami, robiłem już tak z kilkoma i elegancko wyglądało,
  • Poziom 9  
    Witam,
    Mam podobny problem, jednak wydaje mi się, że przyczyna jest inna. Mianowicie na wyświetlaczu mam dziwne plamy, wyglądają jak by się na niego coś wylało i zachło. Plamy są wyczuwalne, chropowate. Jestem pewny, że na telefon mi się nic nie wylało, jedyne co mi przychodzi do głowy to padający deszcz. Są bardzo widoczne na czarnym/wyłączonym ekranie, kiedy jest włączony są raczej mało widoczne. Nie bardzo da się to czymś wyczyścic. Dodam, że wszystko działa jak trzeba jednak nie wygląda to dobrze. Czy ktoś ma jakiś pomysł na to lub ewentualnie co trzeba wymienić w telefonie. Załączam zdjęcia.

Samsung avila plamy na ekranie
  • Poziom 14  
    Skoro są wyczuwalne to masz do wymiany ekran dotykowy a nie wyświetlacz.
  • Poziom 9  
    Może ktoś wie czy da się tego pozbyć bez wymiany ekranu? Drugie pytanie co może być przyczyną tych plam?
  • Poziom 2  
    Mam na ekranie jakieś plamy tak jakby mi sie coś rozlało, a to mało prawdopodobne, te plamy są niebieskie co daje widok niebieski a nie jak normalnie.To jest tak jakby w środku się coś rozlało albo wśiąkło tam. Czy da się to wyczyścić czy wymienić ??
  • Poziom 19  
    ślady zalania, wymień ekran,bądź przeczyść wewnętrzną stronę panelu wyświetlacza
  • Poziom 34  
    ripi_dg napisał:
    Może ktoś wie czy da się tego pozbyć bez wymiany ekranu? Drugie pytanie co może być przyczyną tych plam?

Tak jak mówi kolega digitizer do wymiany. Przyczyną takie stanu jest to że nie miałeś na dotyku folii zabezpieczającej, pewnie często nosiłeś telefon w kieszeni z innymi przedmiotami.
  • Poziom 2  
    Dziękuje bardzo za odp. a tak było, że często nosiłam tel. z i nnymi rzeczami.
    Jeszcze zapytam, Czyli teraz mogę dać go do reklamacji czy na własną rekę do naprawy ?
  • Poziom 15  
    Uszkodzienie powstało w wyniku nie prawidłowago uzytkowania telefonu.