Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rejestracja skutera w Niemczech, a w Polsce

krychu1111 10 May 2010 16:18 12676 10
    krychu1111
    Level 12  
    Witam! Mam kilka pytan dotyczacych rejestracji skutera. Pierwsze z nich to takie. Jezeli moj tata jest zameldowany w Niemczech i normalnie wynajmuje tam dom, pracuje i wgl i jakby zarejestrowal tam skuter na siebie, ubezpieczenie itp to czy ja moglbym nim jezdzic normalnie w Polsce? A drugie to takie ile by mnie caly proces rejestracji kosztowal tlumaczenie, itp. w Polsce? Skuter z Niemiec na Niemieckich tablicach. Z gory dziekuje i pozdrawiam!
    paprykx
    Level 10  
    Tak możesz jeździć tym skuterem i nie mają prawa ci nic zrobić za to.
    krychu1111
    Level 12  
    Na Niemieckich tablicach tak?;d Z ubezpieczeniem itp.
    krychu1111
    Level 12  
    Ale czy bede mogl legalnie nim jezdzic caly czas w Polsce na Niemieckiej rejestracji? Prosze o szybka odpowiedz.
    krychu1111
    Level 12  
    Inkwizycja wrote:
    http://www.wielkopolska.com.pl/index.php/a/3/b/10/c/3/d/0/id/43973
    Przeczytaj, przemyśl i sam wyciągnij wnioski.

Czyli z tego wynika, ze mozna sie poruszac pojazdem z obcymi tablicami, ale tylko osoboa ktora przyjechala tym pojazdem z po za granicy kraju? Przynajmniej ja tak to rozumiem, ale tam jest napisane o samochodzie, a nie zalozmy motrowerach. I jak ten skuter zostal przewieziony na przyczepce to chyba inaczej jest. Ja mysle, ze jezeli skuter jest zarejestrowany na mojego ojca ktory przebywa po za granica to chyba ja moge nim jezdzic po Polsce. Tylko prosilbym o dokladna odpowiedz osoby, ktora sie na tym zna. Dzieki Ci Inkwizycja. Ale prosze o dalsze odpowiedzi.
    Romulus7874
    Level 28  
    Zobacz na datę tej wiadomości -2001r.
    U nas jeździ sporo polaków pojazdami na litewskich tablicach.Ale jak tam wygląda..... nie wiem dokładnie.Przypuszczam, że pojazdy są zarejestrowane za granicą,i tam ubezpieczone na polskiego obywatela .Najprawdopodobniej za kierownicą właściciel.
    krychu1111
    Level 12  
    No fakt dosc stara wiadomosc. A moze ktos wie jak to jest z dzisiejszymi przepisami, a jak macie jakies zrodle to podajcie. Dzieki.
    esiox
    Level 21  
    zdecydowanie lepiej zarejestrować w kraju,w niemczech musi byc wyrejestrowany

koszt tłummacenia ok 120zł
    zwolnienie z podatku vat 24 cos ok 30zl
    przegląd ok 80zl
    ubespieczenie ok 70zl rocznie
    tablice reestracyjne (rejestracja w urzędzie) ok 120zl

myślę ze o niczym nie zapomnialem :) trudno powiedziec jak nasza wladza nas potraktuje na niemieckich tablicach
    krychu1111
    Level 12  
    Zdecydowalem, ze nie bede rejestrowal tego skutera ani tu ani tu tylko kupie sobie drugi zarejestrowany w Polsce. Jakie polecacie? Najlepiejej zeby to nie byl chinczych Keeway, Kingway itp. tylko jakis lepszy w granicach do 3500 zl. Moze byc uzywany.
    esiox
    Level 21  
    Polecam Kymco lub coś z Piaggio a lub poczciwy simson sr50/51,nie daj się namówić na te kingway itp obdzwon serwisy a najlepiej odwiedz serwisy ze skuterami,zobaczysz ile tego tam stoi

ps.mam do sprzedanie niedrogo skuter kymco prosty i tani w eksploatacji w pełni przygotowany do sezonu,więcej na meila