Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar BIG AVT2936 Nie reaguje na pilota.

CervantesJ. 10 Maj 2010 16:24 1503 4
  • #1 10 Maj 2010 16:24
    CervantesJ.
    Poziom 17  

Witam forumowiczów.
    Zmontowałem w/w kit z tym że na własnoręcznie wykonanych płytkach. Kontrolery jak również pozostałe elementy zakupione w AVT i sam zegar pracuje poprawnie za wyjątkiem sterowania z pilota. Podczas naciskania przycisków na pilocie wyświetlacze przygasają - wniosek odbiornik podczerwieni pracuje i sam pilot również i na tym koniec, nie można przejść do menu zegara ani wł/wył budzika.
    W projekcie jako odbiornik podczerwieni zastosowany został TSOP1736, ja w zestawie elementów z AVT otrzymałem TFM5360 i taki został wlutowany w płytkę i objawy jak opisałem wyżej. Podejrzewam że odbiorniki te nie są do końca zamienne i zakupiłem TSOP31236 (taki dostałem w sklepie "od ręki"), wlutowałem i dalej tak samo - czyli brak reakcji na pilota. Czy ktoś z Was miał do czynienia z taką historią?
    Pytanie do osób które również zmontowały ten zegar - czy wasze piloty działają poprawnie?

0 4
  • #2 12 Maj 2010 20:20
    seg
    Poziom 12  

Przytrzymujesz przycisk około 3s? Dopiero wtedy wchodzi w ustawienia lub włącza/wyłącza alarm itd.

0
  • #3 12 Maj 2010 20:23
    CervantesJ.
    Poziom 17  

Tak, trzymałem każdy z przycisków nawet znacznie dłużej - tylko przygasają wyświetlacze i nic poza tym.

0
  • #4 29 Maj 2010 21:09
    tadeko9
    Poziom 1  

Ja również zmontowałem zegar BIG AVT2936 (na razie bez pilota) i wejście w ustawianie czasu (S1), budzika (S2) lub włączanie/wyłączanie budzika (S3) pojawia się dopiero po naciskaniu danego przycisku przez kilkanaście do kilkadziesiąt sekund (nie wiem od czego zależy różny czas?). Po ustawieniu czasu nie zmieniają się wskazania na wyświetlaczach (nie jest odczytywany aktualny czas z PCF8583. Po wykonaniu resetu mikrokontrolera - podanie 0 na nóżkę 1 - czas na wyświetlaczu aktualizuje się.
    Nie wiem, co może być powodem niepoprawnej pracy zegara.

0
  • #5 03 Cze 2010 12:20
    patrx
    Poziom 16  

Może niewłaściwie skonfigurowane fuse bity mikrokotrolera?
    Inna sprawa jest taka, że TSOP1736 powinien znajdować się na płytce zegara, nawet jeśli nie korzystamy z pilota. Jeśli go nie ma to wyprowadzenie ATtiny2313 wisi w powietrzu i zegar nie aktualizuje czasu.
    Można alternatywnie zewrzeć do +5V to wyprowadzenie, jeśli nie mamy TSOP1736.

Pozdr

0