Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Acer Aspire 6930g Trzeszczące głośniki

pabloxprt 10 May 2010 17:16 10472 9
    pabloxprt
    Level 10  
    Witajcie.
    Jestem posiadaczem w/w acera. Wszystko jest super oprócz dźwięku, który po chwili odtwarzania charczy, potem znów jest ok potem znowu charczy i tak w koło. Czytałem już gdzieś że może to być wina sterowników ale komputer był z vistą 32-bit, która była w kompie od nowości, a teraz działa z win7 ultimate i nic się nie zmieniło.
    Stery mam ze stronki acera. Nie wiem czy odsyłać na gwarancję czy to tylko ja coś robię nie tak.
    Jeszcze jedna rzecz jaka mnie zdziwiła to podczas testu głośników 5.1 po wciśnięciu małego przycisku "play" odzywają się cztery głośniki a tuba milczy.
    Mój znajomy ma ten sam laptop i te same sterowniki i jest to samo.
    Respect :?:
    nogreg
    Level 16  
    -czy przyciszenie dźwięku pomaga?
    - czy na słuchawkach charczy tak samo?
    pabloxprt
    Level 10  
    Na słuchawkach jest idealnie, zero trzasków, sciszenie nie pomaga :cry::?::!::cry:
    nogreg
    Level 16  
    Jeśli na słuchawkach jest lepiej, jak na głośnikach to możliwości są dwie: uszkodzenie pojedynczego głośnika lub elementu na płycie, ale wykluczając kartę dźwiękową i kodek. Myślę, że powinno się dać przesłuchać każdy głośniczek z osobna, popróbuj, wyeliminujmy głośniki.
    pabloxprt
    Level 10  
    Znalazłem rozwiązanie. Grzebałem trochę po forach angielskich i ludzie pisali że to sterownik jest problemem, więc wszedłem na stronkę realteka i pobrałem najnowszy sterownik:
    Vista, Windows7 Driver(32/64 bits) Driver only (Executable file) R2.48 z 5-05-2010.
    Wczoraj potestowałem na tych samych kawałkach co słuchałem wcześniej i zero problemów jak narazie.

Jakby ktoś chciał to tu jest link: http://www.realtek.com/downloads/downloadsVie...=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
    Ja sciągnąłem 5ty od góry.

nogreg dzięki za zainteresowanie, pozdro :D:D:D
    BartoszXIV
    Level 10  
    Witam. Mam ten sam problem. Ten sam komputer, ten sam system. Pobrałem sterowniki 5te od góry, zainstalowałem i okazało się ze po ich zainstalowaniu basu prawie ogóle nie było. Potem sprawdziłem nazwe sterów jaką podałeś i pobrałem stery:
    Vista, Windows7 Driver(32bits) Driver only (Executable file) R2.51 2010/8/3
    Zaistalowałem je i wszystko wróciło do normy co i tak mnie cieszy w porównaniu do teo co stało się po zainstaowaniu poprzednich. Coś robie źle?
    Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    kasa1984_pc
    Level 10  
    Moje głośniki również tak trzeszczą mimo wymiany sterowników. Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?
    hen123
    Level 2  
    musisz wbic recznie sterownik bo zaladowal ci sie tylko soft a nie sam sterownik
    powodzonka
    Partykus
    Level 10  
    Ten nowy sterownik pomógł w 100%, wcześniej na ustawieniu 5.1 głośniki charczały a teraz idealnie ;). Dzięki za wstawkę.
    pawlus1522
    Level 9  
    Witam, mialem ten sam problem co wy posiadam lapka aspire 6530g, sterowniki i zmiana ustawien nic nie pomoglo, okazalo sie ze membrana z glosnika basowego jest peknieta, glosnik do wymiany. pozdrawiam