Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vento 1,9 TDI - problem z automatyczną skrzynią

Marsu88 10 Maj 2010 20:02 543 0
  • #1 10 Maj 2010 20:02
    Marsu88
    Poziom 1  

Witam,

Mam następujący problem, jak sądzę ze skrzynią biegów. Wszystko zaczęło się od tego że samochód strasznie wolno zbierał się ze świateł tj. nie redukował biegu tylko ruszał z jakiegoś wyższego i przy większych prędkościach nie wrzucał najwyższego biegu, następnym objawem było to ze potrafił zredukować bieg i potem od razu wrócić do poprzedniego skończyło się na tym że mogłem jeździć tylko na jedynce, podczas przechodzenia na wyższy bieg samochodem zaczynało rzucać. Po podłączeniu samochodu do komputera wychodził błąd z zaworem 96. Rozwiązaniem miała być wymiana skrzyni biegów, natomiast po wymianie nadal wychodzi ten sam błąd i samochód ma objawy takie jak na początku problemów, to znaczy ciężko zbiera się ze świateł i nie wrzuca najwyższego biegu. W warsztacie w którym wymieniałem skrzynię powiedziano mi że problem leży w komputerze.

Czy to możliwe żeby błąd w komputerze potrafił tak szybko zniszczyć skrzynię biegów, jeżeli nie to na jaką usterkę mogą wskazywać wymienione objawy. Nie widzi mi się kolejna wymiana skrzyni w przecągu tygodnia :/

0 0