Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba 750 gb usb px1395e-3g75 - problem z zasilaczem?

dj_szerszen 10 May 2010 20:15 1523 6
 • #1
  dj_szerszen
  Level 2  
  Witam.
  Posiadam zewnętrzny dysk usb 3,5 Toshiby jak w temacie (taki srebrny, często był w różnych promocjach w Saturnie i Mediamarkecie w ostatnich miesiącach). Próbowałem go dzisiaj uruchomić po niecałym tygodniu nieużywania i niestety nie chce w ogóle wystartować. Zapala się szybko migająca niebiesko-czerwona dioda co w manualu jest opisane jako "error". Problem w tym, że nie wiem co mogło spowodować taki stan, bo dysk nie jest przechowywany w ekstremalnych temperaturach, a także nie rzucam nim o biurko czy coś.

  Nie mam totalnie pomysłu jak to naprawić, nie mogę tez niestety odszukać paragonu...czy ktoś może miał podobny problem i się z nim uporał?
  Czy może mam odpowiedź dlaczego te dyski chodziły po takich niskich cenach :P
 • #2
  tronic1
  IT specialist
  Sprawdź dysk podłączając go bezpośrednio do komputera i sprawdź czy działa. Możesz też miernikiem sprawdzić napięcie zasilania dysku w kieszeni.
 • #5
  dj_szerszen
  Level 2  
  ani windows, ani hddscan nie wykrywa dysku, i na pewno talerz się nie obraca. Próbowałem podłączyć zasilaczem o takiej samej mocy od dysku Western Digital, ale efekt jest taki sam. Więc chyba coś się skaszaniło w samym dysku przy wejściu do zasilacza.

  Czy zna ktoś może jakiś specjalistyczny punkt w Poznaniu gdzie zajmują się takimi "trupami"? bo sam chyba tego nie naprawię, a paragon zaginął:)
 • #6
  migol21
  HDD Recovery specialist
  Tu nie portal randkowy ;). Nie szukaj na miejscu tylko szukaj odpowiedniego człowieka bo możesz się naciąć na licealistę, który będzie udawał speca.
 • #7
  melanchel
  Level 30  
  dj_szerszen wrote:
  ani windows, ani hddscan nie wykrywa dysku, i na pewno talerz się nie obraca.

  Wyciągnij go z obudowy i podłącz bezpośrednio pod kontroler w celu sprawdzenia czy MHDD go wykryje (już polecano to!). Z tego co się orientuję jest tam dysk SATA TOSHIBY.