Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak zasilania zegarka zapalniczki radia...mazda 626 2.0 16v

mentos4100 10 May 2010 20:56 6420 5
 • #1
  mentos4100
  Level 11  
  witam posiadam mazdę 626 2.0 16v 2000r. w której nie ma zasilania w zegarku elektronicznym zapalniczce radiu lampce od schowka jak również nie działa sterowanie elektryczne lusterek sprawdzałem oczywiście bezpieczniki i wszystko jest ok po podaniu +12V na bezpiecznik od radia wszystko zaczyna działać jednak zegar jest cały czas podświetlony czy ma może ktoś pomysł co można z tym zrobić ? szukałem już schematu od tego modelu ale nie mogę znaleźć z tego rok, czy można tak podać to napięcie i np podświetlanie przerobić z zasilania chociazby nawet popielniczki gdzie zapala się razem ze światłami ?
 • #2
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  nie, poszukaj bezpiecznika odpowiedzialnego za ten obwód i go wymień, wiem, wiem, pisałeś że sprawne a jednak wymień, a jeśli nie będzie na nim zasilania to je przywróć lub daj nowe.
 • #3
  mentos4100
  Level 11  
  bezpiecznik mierzyłem ma przejście więc to raczej nie to bo, na "oko" nie sprawdzałem aczkolwiek mogę to jeszcze raz sprawdzić chociaż na inny już też wymieniałem...i właśnie sęk w tym że nie wiem jak mam przywrócić to zasilanie na tym obwodzie przeglądałem wszystkie bezpieczniki w kabinie te które są pod kierownicą a w zasadzie przy progu zaglądałem jeszcze do tych które są pod maską ale tam też wydaje się że wszystko jest ok czy są jeszcze gdzieś bezpieczniki jakieś inne może ? i nie rozumiem bo najpierw piszesz żeby nie dawać tam oddzielnego napięcia a potem że jak się i tak nie pojawi to żeby podać jednak tak ?
 • #4
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zobaczyłeś czy ten bezpiecznik ma zasilanie? Jeśli nie ma to ewentualnie możesz podać ale na bezpiecznik a nie na instalację tak jak chciałeś.
 • #5
  mentos4100
  Level 11  
  tak sprawdzałem na przyjściu nie ma napięcia, a co z tym podświetlaniem zegarka które świeci się non stop nawet gdy zapłon nie jest włączony ani też światła gdy podaję zasilanie na bezpiecznik, można je przerobić pod zasilanie czegoś co zapala się razem ze światłami bądź typowo pod światła ? Właśnie to podświetlanie zegarka jest dość dziwne bo wszystko inne działa a to nie działa tak jak powinno nie stanie się nic jeżeli podam i tak zostawię to zasilanie ?
 • #6
  karol13b15
  Level 1  
  mam podobny problem lecz dotyczy mazda 323 nie działa zapalniczka zegarek i lusterka. chciałem wymienić bezpiecznik lecz za każdym razem pali sie...nie wiem gdzie teraz szukac przyczyny...prosze o pomoc;) pozd