Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki prąd w światłach pozycyjnych i mijania w Passacie B6

10 Maj 2010 21:11 2879 10
  • Poziom 11  
    Zauważyłem że moim Passacie (2006 rok) do przednich i tylnych świateł - przednie to ksenony a tylne diody - dopływa prąd o jakim dziwnym napięciu 1,5 -2,5 V. Co zrobić aby wpiąć się gdzieś do obwodu świateł pozycyjnych lub mijania i uzyskać 12 V potrzebnych do automatu świateł dziennych
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Włodziu a opisz te kabelki w krórych znalazłeś te napięcia. nie była to przypadkiem :skrętka" ?
  • Poziom 25  
    JAK wyjąłeś żarówke żeby sprawdzic napięcie to bordnez wykrył przerwę w obwodzie i odciął napięcie na tą żarówkę i wtedy nic nie pomierzysz.
    Zmierz razem z świecacą sie żarówką to będzie OK ale jak podłączysz coś więcej to znowu bordnez wykryje zwarcie i znów odetnie napięcie.
    żeby sprawdzic że mam racje to załącz pozycje wyjmij żarówke i włóż spowrotem i już nie będzie świecic ;p
  • Poziom 11  
    To jeśli tak to by oznaczało że nic do obwodu ani świateł pozycyjnych ani mijania nie można właczyć chociaż tutaj chodzi tylko aby impuls poszedł do automatu świateł dziennych by w momencie zapalenia pozycyjnych lub mijania dzienne od razu się wyłaczyły a co do mierzenia to mierzyłem na kostce w tylnej lampie przy właczonych pozycyjnych i takie dziwactwa na mierniku otrzymałem - 1,5 V - o co tu chodzi
  • Poziom 35  
    jest cos takiego jak "bulb failure" czyli tak jak pisza koledzy kontroler swiateł.

jezeli chcesz podłaczyc tam ksenony to moga one mrugac przy załaczonym zapłonie.
  • Poziom 11  
    Te światła dzienne to mają być na diody - zasilanie 12V, pobór ok. 7W
  • Poziom 26  
    koleś najpierw sprawdz w 09 czy nie ma opcji kodowania świateł day lights,powinna być jesli jest nie kombinuj tylko zakoduj światła dzienne i po robocie .
  • Poziom 11  
    A może wziąć prąd z przełacznika świateł tylko jakiego koloru przewody wychodzą z niego np. do świateł pozycyjnych
  • Poziom 10  
    Kolego podepnij się pod bezpiecznik od świateł . Gdy światła świecą jest 12V . Podaj e-mail prześlę schemat
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Tak też zrobię. temat zamykam