Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia E71 sposób na usunięcie rys z wyświetlacza?

litchi 10 May 2010 23:07 2927 5
 • #1
  litchi
  Level 10  
  Nie jestem pewna czy piszę w dobrej grupie ... jeżeli nie z góry przepraszam ... telefon upadł i powstała dośc gleboka rysa w rogu wyświetlacza. czy da się ją czymś zakamuflowac ... bo serducho boli jak widzę ten paskudny ślad ... dziękuję za rady :)
 • #2
  eslodowy
  Level 31  
  Kwestia czy to napewno rysa czy może delikatne pęknięcie. Pastą polerską tego nie zetrzesz, a folia może też nie zamaskować. Mówiąc folia mam na myśli te folie niby i serio poliwęglanowe, super X warstwowe co ich jest pełno na aukcjach w internecie. Na początek spróbuj przykleić kawałek taśmy klejącej w miejscu rysy to zobaczysz czy kupowanie folii ma jakiś sens, bo mniej więcej to działa tak, że klej z folii powinien się dostać w ryski i wygładzić powierzchnię, przez co zarysowania będą mniej widoczne. Oczywiście rozwiązanie z taśmą klejącą traktuj jako prowizoryczne, ale może Cie zadowoli.
 • #3
  Pocieszny
  Level 38  
  Masz rysę na szybce obudowy, czy pęknięcie na wyświetlaczu w środku?
 • #4
  spider_net
  Level 19  
  Często folie zabezpieczające radzą sobie nawet z dużymi zarysowaniami. Kup taką naklejaną przy pomocy wody z płynem. Myślę, że znacznie polepszy się stan wizualny.
 • #5
  litchi
  Level 10  
  Rysa wydaje się byc na zewnetrznej szybce ..

  Dodano po 2 [minuty]:

  Folię nakleja się na cały wyświetlacz?? Jakiś link by mi się przydał jak można :) Dzięki
 • #6
  bugster44
  Level 14  
  Od upadku nie wydaje mi się aby wewnątrz powstała rysa. Moim zdaniem to pęknięcie, więc zalecam ostrożność. Pęknięty wyświetlacz jest wrażliwy. Na początek jak koledzy Ci radzą spróbuj taśmy na tym pękniętym fragmencie. Jeśli pomoże naklej folie. Tak, folie naklejamy na cały wyświetlacz.

  Pozdrawiam