Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizja z neostrady, słaby sygnał.

nikeziom 11 Maj 2010 11:41 7760 15
  • #1 11 Maj 2010 11:41
    nikeziom
    Poziom 10  

Witam. Do tej pory jakość sygnału jaką miałem w zupełności wystarczała, Miałem pakiet podstawowy, nic nie śnieżyło i obraz był czysty i klarowny niczym francuskie wino :D . Jednak teraz dokupiłem Orange Sport plus pakiet M i kilka kanałów nie chce chodzić, pisze że jakość sygnału jest niska dla wybranego kanału. Jakość sygnału to ok 60-70% tego zielonego paska, wartość podana obok to -40dBm. Jak polepszyć tę jakość?? Boję się Ingerować w antenę gdyż niedawno miałem problem żeby ją ustawić i na taką jakość... czy zbliżenie lub oddalenie konwentera od Czaszy anteny coś da?? Kanały jakie mi nie chodzą to np: movie24 discovery chanel2 Jetix play itp. Na przykład TVN turbo czy TVN 24, Discovery chanel, Euro sport działa bez zażutu. Proszę o pomoc

0 15
  • #2 11 Maj 2010 11:44
    irek19
    Poziom 33  

Zdecydowanie ustawienie anteny i konwertera.

0
  • #3 11 Maj 2010 12:18
    netTv
    Poziom 24  

Anten satelitarnych nie ustawia się na oko, a na mierniku Samsunga bez doświadczenia masz małe szanse na dokładne jej ustawienie. Wezwij kogoś kto wyreguluje cały zestaw poprawnie oraz da gwarancje na wykonaną prace.

0
  • #4 11 Maj 2010 12:49
    nikeziom
    Poziom 10  

Jaki powinien być wystarczający sygnał?

Zbędną część postu usunąłem. [TS]

0
  • #5 11 Maj 2010 13:39
    irek19
    Poziom 33  

Taki, aby były kanały które wymieniłeś.

0
  • #6 11 Maj 2010 14:48
    TomPL
    Poziom 14  

Mam podobnie jak kolega, więc dodam szczegółowsze pytanie...
    Od ponad roku pakiet podstawowy oraz fta chodzą jak złoto. A że ostatnio promocyjnie dla wszystkich dodali m.in. Movies24, to sprawdzam a tu "słaby sygnał", tylko dla tego kanału.
    Jeśli nawet wasze odpowiedzi są jedynie słuszne, to mam pytanie: z czego to wynika, że akurat te(n) kanał(y) nie są dekodowane? (tylko nie piszcie, że z powodu złego ustawienia anteny, bo to już wiemy...)

0
  • #7 11 Maj 2010 15:22
    irek19
    Poziom 33  

Najlepszym wyjściem będzie, jak pytanie swoje skierujesz do TPSA.

0
  • #8 14 Maj 2010 18:55
    grzesiulek5
    Poziom 22  

Bardzo proszę. Programy są nadawane na różnych częstotliwościach i w związku z tym (pośrednio) są one "różnej mocy". Ot i cała hipoteza. Dla niektórych programów to ustawienie wystarcza, a dla nie których nie. Poza tym jak wiadomo przewody antenowe też mają różne charakterystyki. W związku z tym przewód też może nie "puszczać" danej częstotliwości bądź ja bardzo mocno tłumić. Myślę jednak, że nie w tym jest u Ciebie problem gdyż nie tylko jeden program byłby nie do odbioru.

0
  • #9 17 Maj 2010 07:43
    TomPL
    Poziom 14  

Czy chodzi tylko o ten jeden program do końca nie wiem, bo nie mam wykupionego maksymalnego pakietu.
    Co do częstotliwości to... na innym forum otrzymałem odpowiedź, że przyczyną są słabe transpondery: grupy programów tpsa transmituje z różnych transponderów i właśnie Movies24 (oraz kilka innych, m.in.HBO, Kino Polska) jest nadawane z tego najsłabszego (chyba chodzi o moc sygnału?). W pewnym sensie może to wiązać się z zakresem częstotliwości, prawda?
    Która teoria jest bliższa prawdy? A może się uzupełniają? Wyczerpująca odpowiedź nadal oczekiwana :)

0
  • #10 17 Maj 2010 08:54
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

Tylko poprawne ustawienie anteny oraz dobrej jakości kabel umożliwią odbiór.
    Wszystkie programy TPS-y działają(antena 80 cm., konwerter quad).

0
  • #11 17 Maj 2010 14:03
    piotrekrallyfan
    Poziom 2  

Mam taki sam problem antenę i konwerter mam jeszcze z przed 2 lat z cyfry+ wszystkie kanały chodziły dobrze, ale jak dokupiłem pakiet to na niektórych jest napisane brak sygnału ........... itp........ według ustawień tp. nie ma mojej miejscowości do Wrocławia mam 50 km to jak to ustawić ?

0
  • #12 18 Maj 2010 00:31
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

piotrekrallyfan napisał:
    to jak to ustawić ?

Ile razy można pisać jedno i to samo?!

0
  • #13 18 Maj 2010 16:24
    ansat
    Poziom 25  

TP nie ma swoich transponderów tylko korzysta z tych samych co inni nadawcy. Tylko poprawna instalacja anteny rozwiąże problemy. Programy TP poprawnie działają nawet na antenie 70 cm.

0
  • #14 18 Maj 2010 18:04
    TomPL
    Poziom 14  

Swoje czy nie swoje, transpondery mogą się różnić - mocą, jakością, czy czym tam jeszcze? Czekam na jakąś sensowną informację, tłumaczącą dlaczego akurat większości program Movies24 się zacina :twisted:

0
  • #15 18 Maj 2010 18:14
    luzak12
    Poziom 10  

Witam. Kolego TomPL, poszukaj sobie w Google, informacji na temat transponderów i wszystkiego się dowiesz.

0
  • #16 18 Maj 2010 18:56
    ma rfi
    Poziom 11  

TomPL napisał:
    Swoje czy nie swoje, transpondery mogą się różnić - mocą, jakością, czy czym tam jeszcze? Czekam na jakąś sensowną informację, tłumaczącą dlaczego akurat większości program Movies24 się zacina :twisted:

Movies24 i TVN nadają na transponderach o podobnej wiązce i parametrach - być może twój LNB ma nieliniową czułość i na 10719 (transponder o najniższej częstotliwości z HB) zachowuje się słabo a na 11393 lepiej.

Na tunerze Prof 7500 wskazania sygnału dla obu transponderów są u mnie identyczne.

0