Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - svchost.exe 100% użycia rdzenia

Sl4uGh7eR 11 Maj 2010 13:01 28805 9
  • #1 11 Maj 2010 13:01
    Sl4uGh7eR
    Poziom 11  

Witam, mam bardzo męczący problem. Proces svchost.exe (a nawet dwa takowe) zuzywają od samego włączenia systemu po 50% mocy procka (po 100 na rdzeń).
    Sprawdziłem na wielu forach nigdzie nie znaleźli przyczyny ale myślę że tu się uda.

Jeden z procesów który zjada 50% mocy, jest odpowiedzialny za usługę DNSCache, po jej zatrzymaniu obciążenie spada do 0. Pozostaje problem z drugim procesem.
    Na screenie widać za które usługi jest odpowiedzialny (po zamknięciu tych które mogłem) i jaki wątek powoduje to obciążenie.

Załączam screeny z process explorera.

Windows 7 - svchost.exe 100% użycia rdzenia Windows 7 - svchost.exe 100% użycia rdzenia

Jak ktoś jest w stanie pomóc, będę bardzo wdzięczny.

0 9
  • #2 11 Maj 2010 13:31
    Damian1988
    Poziom 11  

Wystarczy wyłączyć aktualizacje automatycze (mój komputer => właściwości => aktualizacje automatyczne => WYŁĄCZYĆ CAŁKIEM
    A potem wejść w usługi systemowe i wyłączyć usługę AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE(wybrać: tryb uruchomienia: WYŁĄCZONE)
    Następnie zrestartować komputer.

Jedyna wada tego rozwiązania to to, że trzeba ręcznie wymuszać aktualizacje.

Pozdrawiam

1
  • #3 11 Maj 2010 14:05
    Kolobos
    Spec od komputerów

Zrob skan przy pomocy mbam oraz cureit i usun to co znajda. Nastepnie daj log z OTL.

0
  • #4 11 Maj 2010 14:29
    Sl4uGh7eR
    Poziom 11  

Damian1988 napisał:
    Wystarczy wyłączyć aktualizacje automatycze (mój komputer => właściwości => aktualizacje automatyczne => WYŁĄCZYĆ CAŁKIEM
    A potem wejść w usługi systemowe i wyłączyć usługę AKTUALIZACJE AUTOMATYCZNE(wybrać: tryb uruchomienia: WYŁĄCZONE)
    Następnie zrestartować komputer.

Jedyna wada tego rozwiązania to to, że trzeba ręcznie wymuszać aktualizacje.

Pozdrawiam

To rozwiązanie raczej dotyczy XP niż 7

MBAM i CureIT nic nie znalazło. Log z OTL i mbam'a (wczoraj) oraz Combofix w załączniku jak napisał Kolobos.
    MBAM wczoraj wykrył jakiś spyware ale problemy mam od dzisiaj. OTL usunął resztki fixem.

0
  • #5 11 Maj 2010 15:07
    Kolobos
    Spec od komputerów

Widze, ze uzyles combofix, daj log w zalaczniku. Popraw tez poprzedni post i daj logi w zalaczniku.

Wklej to do OTL i nacisnij Run Fix:

:OTL
    FF - HKLM\software\mozilla\Firefox\Extensions\\{6E19037A-12E3-4295-8915-ED48BC341614}: C:\Program Files\RelevantKnowledge

:Files
    C:\Program Files\RelevantKnowledge

0
  • #6 11 Maj 2010 15:19
    Sl4uGh7eR
    Poziom 11  

W załączniku w poprzednim poście jest log z mbama (wczoraj) i dzisiejszy combofix.

0
  • #7 11 Maj 2010 15:29
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie widac sladu infekcji. Masz zainstalowane wszystkie aktualizacje do systemu? Po odinstalowaniu antywirusa cos sie zmienia?

0
  • #8 11 Maj 2010 15:35
    Sl4uGh7eR
    Poziom 11  

Właśnie już wszystko wywaliłem, ściągnąłem wszystkie aktualizacje. Właśnie GMER skończył skan, podejrzanie wygląda sekcja skanowania rejestru. Jakby był uszkodzony częściowo.

EDIT:
    Z poziomu rejestru wygląda to na całkiem "normalne" tylko gmer to jakoś dziwnie widzi, w załączniku export gałęzi Linkage LanManServer.

0
    Załączniki:
  • #9 11 Maj 2010 17:06
    Sl4uGh7eR
    Poziom 11  

Teraz to już w ogóle magia. Odłączenie lub podłączenie ponowne kabla powoduje natychmiastowy skok obciążenia do 100% , nawet jeżeli zabiję wątek procesu który jest na zdjęciu. Widać że problem dotyczy połączenia sieciowego. Już nie mam siły w tym grzebać i chyba zrobię format... Chociaż nie lubię tego typu rozwiązań.

EDIT:
    Po około 10 minutach i nie grzebaniu obciążenie spada do 0, teraz niech mi ktoś powie jak usunąć 604 (słownie sześcset cztery) karty sieciowe (ukryte) Microsoft 6to4 Adapter. To coś od Teredo chyba?

Windows 7 - svchost.exe 100% użycia rdzenia

Gdzieś o tym czytałem jak to wywalić ale nie mogę teraz znaleźć.

Dodano po 49 [minuty]:

netsh in 6to4 set state disabled rozwiązało problem.
    Wielkie dzięki za chęci i za nakierowanie na problem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo