Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Onkyo TX-SR 506 + Onkyo DV-SP406 + Yamaha NS-8900 ?

11 Maj 2010 13:40 3685 7
  • Poziom 10  
    Witam,
    Bardzo proszę o pomoc w doborze sprzętu
    Jestem Świerzy w tych sprawach, ale spędziłem trochę czasu na tym forum i jest lepiej;) Na dzień dobry [chcę kupić coś] co będzie mi grało fajnie w stereo, a później dorzucić 3 kolumny. Nie jestem zwolennikiem basu, myślę ze NS-8900 radzą sobie na filmach jak trzeba i powinny mi wystarczyć, tak więc nie chcę kupować subwoofera na ]dzień dzisiejszy.
    Sprzęt będę używał do:
    1. Muzyka
    2. Filmy (później dokupię satelity)
    3. Xbox

Najbardziej zależy mi na muzyce i pod tym kątem dobrałem kolumny. Nie jestem audiofilem ale sluchałem Yamaha NS-8900 (ok 1100zl szt) z maratzem i bardzo
    fajnie grają.Zastanawiam się czy nie lepsze są kolumny Yamaha NS-777 od tych
    8900.Czy ktoś miął okazję porównać je? Bo cena jest identyczna. Tylko 777 są nowsze.

Kolejnym pytaniem jest czy Onkyo TX-SR 506 + Onkyo DV-SP406 będzie pasowało do tych kolumn, czy może yamaha ma coś lepszego do zaoferowania
    w podobnej cenie (ok. 1400zl + 500zl
  • Poziom 16  
    Słuchaj uważnie.Miałem Onkyo SR 602E i do muzyki ten amplituner to nie jest to.Jeżeli naprawdę zależy Ci na muzyce a mniej na filmach to nie pakuj się na Kino Domowe.Film od czasu do czasu można obejrzeć na stereo.Ja popełniłem ten błąd kupując Onkyo i szybko się pozbyłem widząc ,że rzadko oglądam filmy.Proponuje jeżeli jeszcze nie kupiłeś amplitunera kup wzmacniacz np poczciwego Denona 1500AE i dozbieraj na jakieś Paradigmy z serii studio.Mam taki zestaw i jest baaardzo uniwersalny.Odsłuch konieczny :-)
  • Poziom 10  
    Oj cieżka sprawa, bo wzmacniacz to koszt ok 3500zl (planuje 1500zl) a kolumny (podstawkowe) paradigm studio 20 v5 to 2200zl za szt (planuje do 1100zl). Chyba nie dam rady :/ Zapewne to zestawianie daje swietny efekt ale niestety, nie moge sobei jeszcze na to pozwolić.
    Szczerze mówiąc to mam świadomość, że amplituner kina domowego to nie jest najlepszy sprzęt do muzyki. Ale puki co powinien wystarczyć. Bo i tak będzie to lepsze niż jakeiś tak głośniki komputerowe itp.
    W przyszłości myślałem o jakimś sprzecie lampowym i porządnych kolumienkach... ale niestety jeszcze nie teraz ;)

Szukam jakiegos "złotego środka", który sobie jakoś poradzi z muzyka (wszytsko z wyjątkiem pop, techno, hiphop). I mam zamiar to sprzężyć z TV czyli zależy mi na min. 3 - 4 wejściach HDMI + 1 wyjście HDMI.

Poczytałem troche o onkyo i wydaje się być OK, co do yamahy to podobno się trochę grzeje zaś denony z niższej półki to totalna tandeta chinska. Więc narazie myślę o onkyo.

ps. nie jest to mały wydatek więc myśle, że sprzęt kupie za jakies 3 tygodnie. W tym czasie się porozglądam i posłucham fachowych opinii ;)
  • Poziom 16  
    Onkyo nie jest złe,ale nie słuchaj nigdy żadnego wzmacniacza u znajomych itp bo u siebie usłyszysz kartonowy dzwięk i będziesz miał mętlik w głowie.Yamaha grzeje się?A co się nie grzeje ;-).Radze nie stawiać nic bezpośrednio na amplitunerze.Yamaha ma nieco iine brzmienie od Onkyo.U yamahy bas trochę rozlewa się i jest miękki .Onkyo zwarty,szybki jasny dzwięk.Zależy jeszcze jakie kolumny podłączymy oczywiście.Yamaha zgra się z kolumnami Yamahy NS-777
  • Poziom 10  
    Domyślam się, że niestety dzwięk nie będzie boski :/ Co do kolum yamaha NS-8900 to miałem okazję już je usłyszeć ale nie mam jak ich porównać z NS-777. Nie mam pojecia jaka będzie różnica.

Czyli wybór amplituera jak narazie pozostaje na Yamaha RX-V465 (1150zl) lub Onkyo TX-SR 507 (1400zl).

Jeżeli yamaha aplituner to wówczas myślę o DVD Yamaha DVD-S 663 (850zl).

Jakieś inne pomysły? :)
  • Poziom 16  
    Zestaw Yamaha co podałeś jest już za 1650.Wejdz na ceneo:-)
    Do tego dokup NS-777

Dodano po 3 [minuty]:

Na mail dostałeś szybkiego linka do zestawu Yamaha
  • Poziom 10  
    Niezły pomysł! Jeżeli nie ma jakiejść dużej różnicy pomiędzy sprzetm onkyo i yamaha w tej cenie to chyba wezmę osprzęt yamaha.
    Dzięki za pomysł z zestawem! Fajna cena wychodzi.

Co do kolumn to nie jestem przekonany co do NS-777. Niestety nie mam możliwości ich posłuchać. yamaha niby chwali się technologią nowego produktu, ale czy bije to NS-8900? Podoba mi się to, że 8900 mają zakres od 28Hz do 38kHz... czy to aż tak istotne?

NS-777
    Waga: 24kg
    Wymiary(S×W×G) 276×1100×390mm
    Rodzaj: 3-drożny z bassrefleksem
    Głośnik niskotonowy: 2.5cm aluminiowa kopułka z rogiem Waveguide
    Głośnik średniotonowy: 13cm stożek z rogiem Waveguide
    Głośnik wysokotonowy: Podwójny z 20cm stożkiem PMD
    Ekranowanie magnetyczne: •
    Pasmo przenoszenia 30 - 35.000Hz
    Czułość 89dB/0.283 V/1m
    Moc wejściowa : (maks./nominalna) 250W/100W
    Impedancja: 6Ω
    Gniazdo wtyczki bananowej: •

NS-8900
    Skuteczność [dB/W/m]: 89
    Impedancja [ohm]: 6
    System: Dwudrożny
    Min. pasmo [Hz]: 28
    Maks. pasmo [kHz]: 38
    Inne: Moc [W]: 300
    Fizyczne
    Waga jednostkowa [kg]: 23
    Wysokość [mm]: 1020
    Szerokość [mm]: 226
    Głębokość [mm]: 339
    Typ obudowy : Bass reflex
    Rodzaj obudowy: Podłogowe
    Głośniki składowe
    Głośnik niskotonowy: 160mm, 2 głośniki
    Głośnik wyskotonowy: 25mm

Jak sądzisz, które lepiej się spisza?
  • Poziom 10  
    OK, kupiłem :)
    Amplituner - Yamaha RX-V465
    DVD - Yamaha DVD-S 663
    Głośniki - Yamaha NS-777

Musze przyznać, że zestaw ogromnie mnie zaskoczył... pozytywnie. Brzmi naprawdę pięknie. Niekurzy narzekają, że NS777 mają mało basu... dla mnie jest go wystarczająco. Może do filmów przydałby się sub jakby ktoś się uparł.
    Jedyny minus tego kompletu to słabe kable w komplecie ale to jest standard i brak przewodów kolumnowych (wcześniej yamaha dodawała np. NS-8900). Ale to i tak nie ważne.

Dopiero zapoznaje się ze sprzętem, bardzo fajnie się prezentuje tytanowy kolor amplitunera i DVD z czarnymi głośnikami (+ szare wstawki).

Dźwięk dla mnie jest naprawdę wysokiej jakości, nie jestem audiofilem ale człowiek słyszy co jest dobre ;-)

Myślę, że taki zestaw jest doskonały na pierwszy sprzęt audio ;-)