Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo x61 Tablet, a reset baterii

11 Maj 2010 13:56 4971 3
  • Poziom 2  
    witam,

jako ambitna kobieta, która już dużo różnych dziwnych rzeczy robiła, przyszedł czas na stoczenie boju z baterią, która pomimo delikatnego jej traktowania przez ostatni rok (tyle też w mym posiadaniu była) stwierdziła, że koniec tego dobrego i pomimo faktu iż ma 8 ogniwek, a jeszcze przed buntem ponad 4 godziny życia dawała memu tablecikowi, odmówiła posłuszeństwa...

od razu mówię - lutownicy się boję, ale tylko troszkę, tylko trzeba ustalić co dokładnie na baterii jest...

po rozebraniu baterii znalazłam układy takie jak:
    2 sztuki bq 29330
    bq 8030dbt

to znaczy układów jest więcej, ale wydaje mi się iż jeden z wymienionych wyżej układów powinien pasować do tego, aby jakoś się do niego dostać, i móc go zresetować, że się tak wyrażę...

szanownych Panów bardzo proszę o pomoc, bo jako kobietę na razie mnie to nieco przerasta... ale dam temu okropieństwu radę ;)

gwoli ścisłości - laptop type 7763-an2 a fru baterii 93p5032
    NOM 14,4 V 4,55 AH
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jeśli umiesz posługiwać się multimetrem, to sprawdź napięcia na poszczególnych ogniwach i podaj tutaj. Sprawdź też omomierzem bezpieczniki (są tam dwa)
  • Poziom 2  
    ok, bateria ma 8 ogniw:
    1) 3,88 V
    2) 3,88 V
    3) 3,86 V
    4) 3,87 V
    5) 4,14 V
    6) 4,13 V
    7) 4,13 V
    8) 4,14 V
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ogniwa od 1 do 4 są nienaładowane. Różnice ich napięć, bez obciążenia nie są duże, ale podejrzewam, że pod obciążeniem będą dużo większe. Pewnie dlatego sterownik uznał, że są niesprawne. Przydałoby się sprawdzić te bezpieczniki (oznaczenia na bezpiecznikach 12A H4 SCSF), gdyż jeśli są całe, to wystarczy wymienić tylko te 4 ogniwa i sprawdzić pozostałe ogniwa pod obciążeniem. Następnie skalibrować baterię i będzie działać jak nowa.