Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gubi zasięg, brak Bluetooth -NOKIA 6280 po zdjęciu Simlocka

11 Maj 2010 19:24 1494 4
 • Poziom 23  
  Witam,
  Kolega miał NOKIĘ 6280 w Plusie.Kupił nowy telefon i postanowił mi dać ten stary.Miał go sparowany z systemem głośnomówiącym NOKIA HF 300.W mojej obecności poprzez Bluetooth "przerzucił" swoje rzeczy na swój nowy telefon i dał mi ten stary.
  Ja jestem w Play.Oddałem telefon do serwisu aby zdjęto mi simlocka.Usługę wykonano. Telefon odezwał się z kartą Playa, ale...
  1.Cały czas jego czułość pływa. Co pięć sekund czułość zmienia się z 2 kresek do 4 i tak w kółko.(na innej Noki jest zasięg 4 kreski)
  2.Często dostaję smsy z informacjami, że ktoś próbował się do mnie dodzwonić bez powodzenia (tel. mam cały czas przy sobie)
  3.Po usunięciu simlocka zginęły urządzenia sparowane przez Bluetootha. Nie mogę ponownie sparowac zestawu głośnomówiącego (też NOKIA HF 300) z tym telefonem.
  Co się dzieje ? Czy przyczyną tych problemów może być zdjęcie simlocka ?
  bardzo prosze o pomoc. Co ewentualnie zrobić.

  Dodatkowa informacja: po ustawieniu sieci na GSM lub podłączeniu kabla USB zasięg jest pełny i stabilny. Jak tylko ustawię : dwuzakresowy lub UMTS znowu cyklicznie zanika i pojawia się. Skojarzyć głośnomówiącego nadal jednak nie można.

  Proszę zmienić temat wiadomości na zgodny z regulaminem. tino2003
 • Spec od drukarek
  To wróć do tego serwisu i powiedz co sie stało po ich usłudze.
  Simlock i jego ściąganie, jeśli jest poprawnie wykonane nie ma żadnego wpływu na działanie telefonu.
 • Poziom 11  
  Dokładnie!! Żeby zdjąć simlocka w tym modelu trzeba rozkręcić telefon, dostać się do środka i podpiąć bezpośrednio pod procka. Możliwe że coś w środku naruszyli. Zaś brak urządzeń Bluetooth może być wytłumaczone niepotrzebnym grzebaniem w sofcie. Miałem taki sam model i po zdjęciu simlocka kamera wieszała mi telefon. W drugim punkcie naprawy powiedzieli że został uszkodzony mechanicznie. Zmiana softa nic nie pomogła.
 • Poziom 23  
  Byłem w serwisie. Telefon już działa, ale ...Musi być ustawiony na GSM, to wtedy czułość jest OK.Po przejściu na dwuzakresowy lub UMTS nadal pływa od 2 do 4 kresek. Powiedziano mi, że to normalne i zależy od zasięgu (ja mieszkam w Grudziądzu). Ten kolega, który mi dał telefon twierdzi, że w Gdańsku było OK ale już np. w Tczewie też zanikało na UMTS. Co do Blotooth sprawa wygląda tak, że w instrukcji jest napisane, że przy parowaniu urządzeń należy zatwierdzić je kodem (jeżeli nie był zmieniony, to fabrycznym: 12345). tak robiłem i odrzucało parowanie. Serwisant o kilku nieudanych próbach i resecie urządzenia głośnimówiącego, zatwierdził kodem: 0000 i przyjęło.
  Myślę więc, że można przyjąć iż telefon działa.
  dziękuję bardzo wszystkim za zainteresowanie tematem i pomoc.