Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda CIVIC VI 5D 95r. - elektryka wariuje.

11 Maj 2010 19:36 2437 3
  • Poziom 27  
    Witam! Na dniach zaczęły mi się dziać dziwne rzeczy z elektryką, na zgaszonym silniku, po naciśnięciu pedału hamulca efekt był jak po przekręceniu kluczyka w pozycję 2, czyli zapalały się kontrolki, pompa pompowała paliwo itd. ( czasami kontrolki świeciły mocno, jednak po przekluczeniu dało się zauważyć ze świecą jeszce intensywniej a czasami ledwo się żarzyły) Podczas pracy silnika, wciskając hamulec można było wyciągnąć kluczyki i silnik dalej pracował. Przełom nastąpił jak bez kluczyków i przy naciśniętym hamulcu włączyłem wsteczny bieg, zaczęła pracować tylna wycieraczka, zaczęła i już nie chce przestać. Wystarczy włączyć zapłon i ciągle pracuje. Przestał działać natomiast ten numer z pedałem hamulca, na razie wyjąłem bezpiecznik od wycieraczek, żeby móc jakoś jeżdzić. Prawdopodobnie przyczyną jest jakieś zwarcie... tylko gdzie, no i zastanawia mnie ta zmiana z wycieraczką. Czy spotkał się już może któryś z Kolegów z takim przypadkiem? Bądz podejrzewa co mogło się posypać? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, porady. Pozdrawiam!
  • Poziom 16  
    Jak by nie ten włączony kluczyk i praca auta to by wyglądało na luźną masę ale sprawdź może to to a jak nie to egzorcysta potrzebny.
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie jakies zwarcie na multipleksie (pudlo bezpiecznikow w kabinie). Zaczalbym od odlaczenia wszystkich kostek z niego, dokladnie je poprzegladal i wyczyscil (te wpiete od tylu takze). Popatrz tez na poszczegolne przewody czy ktorys nie zmienia koloru na czarnawy lub czy nie jest cieply.
    Jak nic nie znajdziesz i czyszczenie nic nie pomoze wtedy bym rozebral multipleks i szukal usterki wewnatrz.
    Daj znac co to bylo.
  • Poziom 27  
    Witam! Problem zniknął po naprawie uszkodzonego kabla idącego od tylnej lampy do stopu zamontowanego w spojlerze. Ktoś to dokładał sam i zrobił to dość niechlujnie, przewód był łączony w miejscu w którym wchodzi do klapy bagażnika. Możliwe, że zwierał do przewodów od tylnej wycieraczki... Pozdrawiam.